Konya şehir içi ulaşım

Konya’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, tramvay, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri olan ATUS ile şehrin birçok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca iki farklı tramvay hattıyla da ulaşım sağlanmaktadır. T1 (Alaaddin – Selçuk Üniversitesi) tramvay hattı 33 duraktan oluşmaktadır. T2 (Adliye – Alaaddin) tramvay hattının ise 9 durağı bulunmaktadır. Toplu taşımalarda ElKart isimli elektronik kartlar kullanılmaktadır.

Konya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer alan Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. HAVAŞ ve ATUS otobüsleriyle şehrin farklı yerlerine kolaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya Havalimanı, Konya Otogarı, Aydınlıkevler, Kulesite, Sille Kavşağı, Belediye, Alaaddin, Zafer, Fuar ve Anıt durakları bulunan HAVAŞ otobüslerinin seferleri uçuşlara göre ayarlanmaktadır. 34-0, 43-0, 43-1, 43-2, 44-0, 44-1, 44-4, 44-5, 44-6, 44-7, 44-8, 44-9 ve 103-0 hatlı ATUS otobüsleri havalimanından şehrin farklı yerlerinde ulaşım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Konya Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi