İşlem Rehberi
Miniyol.com

İşlem Rehberi

Miniyol.com, 100’lerce farklı araç kiralama firmasını tek tuşla karşılaştırabildiğiniz ve karşılaştırma sonucunda size en uygun aracı kiralamanızı sağlayan bir araç kiralama motorudur. Miniyol aracılığıyla dilediğiniz tarih aralığında araçları listeleyebilir ve araç kiralama firmaları arası karşılaştırma yapabilirsiniz.

Kiralık Araç Araması Nasıl Yapılır?

Miniyol.com üzerinden sizlere kolay araç kiralama işlemini nasıl gerçekleştireceğimizi adım adım anlatıyoruz.

 • Miniyol.com adresine giriniz. Karşınıza aşağıda bulunan ekranımız gelecektir. Karşınıza çıkan bu ekran genel araç kiralama işlemi sayfamızdır. Bu ekrandan kolayca size uygun tarih ve yer bilgilerini doldurabilirsiniz.

 • Araç kiralama genel ekranımızdan;
  1. Araç Alış Yeri: Aracın tedarikçi araç kiralama firmasından alınacağı yer.
  2. Araç Bırakış Yeri: Aracın tedarikçiye teslim edileceği yer.
  3. Araç Alım Tarihi: Aracın tedarikçiden hangi tarihte ve saatte alınacağını gösteren tarih.
  4. Araç Teslim Tarihi: Aracın tedarikçiye hangi tarih ve saatte teslim edileceğini gösteren tarih.
  5. Arama Butonu: Bu butona tıklayarak girdiğini bilgiler sonucu size uygun araç listelemesi yapılır.

Araç Seçimi Nasıl Yapılır?

Seçilen tarihler arasında, kiralama için uygun olan araçlar aşağıdaki görselde olduğu gibi listelenecektir. Bu ekranda istediğimiz aracı daha kolay bulabilmek için çeşitli sıralama ve hızlı filtreleme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

 • Fiyata Göre Sıralama Seçenekleri

  • En Yüksek Fiyat
  • En Düşük Fiyat
  • Tedarikçi Firmaya Göre
 • Hızlı Filtreleme Seçenekleri

  • Araç Yakıt Türü
  • Araç Kiralama Şirketi
  • Araç Vites Tipi
  • Araç Fiyat Aralığı
  • Araç Kilometre Sınırı
  • Araç Teslim Alış Şekli
  • Araç Depozito Bedeli
  • Ödeme Tipi

Araç kiralama listelemesi yaptıktan sonra listelenen araçlar sayfasının sol tarafında ve üstünde hızlı filtreleme seçenekleri bulunurken, sağ tarafında ise sıralama filtrelerimiz bulunmaktadır.

Araç Seçimi Nasıl Yapılır?

Listelenen araçlarda, araç için ayrılmış alanın içerisinde ise kiraladığımız aracın, araç kiralama firması, vites tipi, yakıt tipi, ödenecek miktar, kiralık aracın temsili fotoğrafı, araç özellikleri, KM sınırı, depozito ücreti, bagaj sayısı, aracın kasa tipi, ödeme yöntemi ve araç kiralama şart ve koşulları yer almaktadır.

Araç Kiralama İşlemi Nasıl Tamamlanır?

Araç Kiralama İşlemi Nasıl Tamamlanır?

Araç Seçimi

Yukarda belirttiğimiz araç bilgilerinin tamamını okuduktan ve size en uygun aracı bulduktan sonra ekranın sağında bulunan şimdi kirala butonuna basarak 3 adımda kiralama sayfamıza ulaşabilirsiniz. Böylelikle ilk adım olan araç seçimini de tamamlamış olursunuz.

Genel Bilgiler

 • Sürücü Bilgileri
 • Fatura Bilgileri
 • Ek Ürünler ve Sigortalar
 • Sipariş Notu alanlarını doğru bir şekilde doldurup araç kiralama işleminin 3. Adımı olan ödeme bilgileri kısmına geçebilirsiniz.

Kişisel Bilgiler bölümünde kiralama işleminin yapılabilmesi için gerekli bilgilerin doldurulabileceği alanlar bulunmaktadır. Bunların içinde

Araç Kiralama Kişisel Bilgiler
 • Ad,
 • Soyad ve
 • Telefon,
 • E-posta
 • TC Kimlik Numarası ya da Pasaport Numarası

bilgilerini girmek zorunludur.

Araç teslimatında yaşanma ihtimali bulunan aksaklıklara karşı erken önlem almak adına

 • Doğum Tarihi,
 • Uçuş Numarası ve
 • Özel Not eklemek gibi

Fatura Bilgileri

Araç Kiralama İletişim Bilgileri

Bu alanda, kesilecek faturanın bireysel ya da kurumsal olacağının tercihinin yapılması gerekir. Kurumsal fatura kesilmesi istendiği takdirde;

 • Şirket Unvanı,
 • Vergi Dairesi ve
 • Vergi Numarası girilebilecek alanlar açılır.

Ek Ürünler ve Sigortalar

Kiralama işlemine dâhil olmayan ve ayrıca satın alınabilecek ek ürün ve sigorta paketleri bu alanda yer almaktadır.

Ek ürün ve sigortalar, isimlerinin yazdığı kutuların sol kısmındaki onay kutusu işaretlenerek satın alınabilir. Aynı kutuların sağ kısmında ise fiyatlandırmanın kiralanan gün başına mı yoksa tek seferlik mi yapıldığı yazmaktadır.

Ek Ürünler ve Sigortalar

Ödeme

Miniyol.com’da kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapılırken

 1. Kart Numarası: Kredi Kartının üzerinde bulunan kart numarasıdır
 2. Kart Üzerindeki İsim: Kredi Kartı üzerinde yazıldığı şekliyle, kart sahibinin ismi
 3. Son Kullanma Tarihi: Kredi Kartının üzerinde bulunan son kullanma tarihi (ay kısmı “Ay” hanesinden, yıl kısmı “Yıl” hanesinden seçilecektir.)
 4. CVC: Kredi Kartının arka tarafında bulunan üç haneli güvenlik kodudur.
Ek Ürünler ve Sigortalar

Rezervasyonun tamamlanması için Kiralama Sözleşmesinin, Kiralama Koşullarının ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Ziyaretçi Aydınlatma Metninin okunarak onaylanması gerekmektedir.

Araç Teslim Alma Belgesi

Onaylanan rezervasyona ait özet bilgileri içeren, Araç Teslim Alma Belgesi sayfası açılır. Belge araç teslimatının yapılması için gereklidir. Bu sayfada yer alan bilgilerden,

Sağ üst kısımda yer alan ve işleme müsaade eden alanlarda,

 • Rezervasyon No: Rezervasyonun numarasını gösterir. Her rezervasyonun farklı numarası vardır ve yapılacak işlemler bu rezervasyon numarası ile sağlanır.
 • İptal Et: Bu butona basıldığında rezervasyon iptal edilecektir.
 • Kaydet: Bu butona basıldığında belge işlemin yapıldığı cihaza kaydedilir.
 • Yazdır: Bu butona basıldığında belge işlemin yapıldığı cihaza bağlı yazıcı tarafından yazdırılacaktır.
 • Paylaş: Bu butona basıldığında belge paylaşılacaktır.

Sol kısımda rezerve edilen aracın marka, model, grup, yakıt, vites bilgileriyle tedarikçi logosu bulunmaktadır.

Sayfanın ortasında sağ kısımda “Rezervasyon Tutarı” alanında üvret detayları ve toplam tutar bilgileri yer almaktadır.

Bu bölümün altında “Kişisel Bilgiler” ve “Kiralama Bilgileri” yer alır. Ad – soyad, telefon, adres, TC/Pasaport No, E-posta bilgileri ile aracın teslim alınacağı, teslim bırakılacağı tarih, saat, nokta ve bu noktaların adresleri yer almaktadır.

Bunların altında yeşil bantlı alanda minimum kiralama yaşı, minimum ehliyet yılı ve provizyon bedeli yer almaktadır.

Bilgilerde hata olduğu ve bu hataların düzeltilmek istenmesi halinde önceki sayfalara geri dönülerek siparişte değişiklik yapılabilecektir.

Sözleşmeler saklanacak, kiralama işlemi tamamlanana kadar görüntülenecek, işlem sonrası [email protected]'a e-mail atarak sözleşme talep edebilecektir.

MİNİYOL BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

HİZMET SÖZLEŞMESİ

 

 1. TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıda bilgileri verilen Miniyol Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Miniyol”) ile Kullanıcı arasında hüküm ve sonuçlarını ifade edecektir.

Miniyol ve Kullanıcı tek tek “Taraf” birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

SAĞLAYICI BİLGİLERİ

Unvan             : Miniyol Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi

Mersis No       : …………………..

Adres                          : …………………..

Telefon            : …………………..

Faks                : …………………..

E-mail             : [email protected]

 

KULLANICI BİLGİLERİ

Unvan/Adı-Soyadı      :

Adres                          :

Telefon                       :

E-mail                         :

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu Sözleşme, Miniyol’un Kullanıcı’ya internet sitesi üzerinden aracılık yaparak, elektronik ortamda verilen 3.kişilerin koyduğu araç kiralama ilanlarını aşağıda belirtilen nitelik, fiyat ve detaylar üzerinden ulaştırdığı hizmetleri konu edinmekte olup 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerine uygun olarak Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerini düzenler.

Bu Hizmet Sözleşmesi ayrıca, Miniyol hizmetlerinden yararlanacak olan bütün Kullanıcılar ve Kiralayanlarla yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar araç kiralama fiyatlarıdır. İlan edilen fiyatlar güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Miniyol aracı konumuyla 3.kişilerin sahip oldukları ilanlardaki fiyatları değiştirme talepleri üzerine fiyatları değiştirmektedir. İlan sahibi üçüncü kişilerin internet sitesinde herhangi bir zamanda hizmet bedellerinde değişiklik yapma ve bunu Miniyol’a bildirme hakları saklıdır. Kullanıcı’nın hizmet bedelinde meydana gelen değişikliği kabul etmemesi halinde Sözleşme’yi fesih hakkı saklıdır. Bu süre içerisinde fesih bildiriminde bulunulmaması halinde yeni uygulanacak hizmet ve kiralama bedeli kabul edilmiş sayılacaktır.

 1. TANIMLAR

Site: miniyol.com tarafından belirlenen çerçeve içerisinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan İos/Android mobil uygulamalar, mobil/masaüstü web siteleridir.

Kullanıcı(lar): miniyol.com’a çevrimiçi (on-line) ortamdan erişen, hizmet satın alan ve rezervasyon yapan tüm gerçek ve tüzel kişi(ler).

Link(ler): Site üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden Site'ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı(lar).

İçerik(ler): Site ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, rakam, fiyat vb. görsel, yazınsal ve işitsel imgeleri ifade eder.

Araçlar: miniyol.com’da bulunan ve Kullanıcıların, ilan koyan 3.kişilerden kiralayabildikleri arabaları ifade eder.

Kiralayan: Miniyol’un internet sitesinde araçlarını Kullanıcılara kiralamak gayesiyle ilan açan ve Kullanıcılarla araç kiralama sözleşmesi gerçekleştiren tarafı ifade eder.

Üye: Sitedeki hizmetlerden yararlanabilmek için Sitede talep edilen kişisel verileri girerek ve Üyelik Sözleşmesini kabul ederek kayıt yaptıran Kullanıcıları ifade eder.

Araç Kira Bedeli: Kiralayanlar tarafından internet sitesine konulan ilanlara göre, Kiralayanlar tarafından belirlenen araç kiralama ücretini ifade eder.

Miniyol Komisyonu: Miniyol tarafından verilen internet sitesi ve platform hizmeti karşılığında araç kira bedelleri üzerine eklenen ve Miniyol tarafından alınan aracılık ücretini ifade eder.

 1. HİZMET BİLGİLERİ VE TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde yürürlüğe girmiş bulunan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 20. Maddesinin kapsamında Miniyol, oluşturduğu sistem çerçevesinde, uzaktan iletişim araçlarını kullanmak veya kullandırmak suretiyle Kiralayan adına mesafeli sözleşme kurulmasına aracılık etmektedir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre, sigorta, ulaşım ve konaklama hizmetlerinin sunulmasında ve gerekli bilgilerin sağlanmasında satıcı ve sağlayıcılar, tüketiciye karşı doğrudan sorumludur. Bu doğrultuda, Miniyol sadece yapılan işlemleri Sitesinde tutmak ve istenilmesi halinde bu bilgileri ilgili kurum, kuruluş ve tüketicilere vermekle yükümlüdür.

Kullanıcılar miniyol.com Sitesine üye olarak olarak 3.kişiler tarafından Miniyol’da yayımlanan ilanlara bakarak 3.kişilerle araç kirası sözleşmesi gerçekleştirebilirler.  Miniyol burada aracı olarak hizmet vermekte hem ilanların bulunup sergileneceği hem de Kullanıcıların üye olarak ilanlara bakıp sözleşme gerçekleştirebilecekleri bir Site hizmeti vermektedir. Miniyol kesinlikle kendisi araç kiralama hizmeti vermemektedir.  Miniyol’un internet Sitesinde bulunan araç kira ilanlarındaki ücretler ve ücret kuralları tamamen ilanların sahibi olan Kiralayanlar tarafından belirlenmektedir. Bu çerçevede yapılacak kiralama işlemleri için ilgili Kiralayanlar tarafından uygulanan Araç Kira Bedeli ve üstüne eklenmiş Miniyol Komisyonu, araç kiralamak isteyen Kullanıcılardan tahsil edilmektedir.

Seçilen ve kiralanan araç kapsamında ödenecek bedel Kullanıcı tarafından peşin olarak ödenecek olup, bu ödeme Miniyol tarafından belirlenen ödeme yöntemleriyle gerçekleştirilecektir. Miniyol hizmet karşılığı araç kira bedeline eklenen komisyon ücretini aldıktan sonra kira bedelini Kiralayan’a iletecektir.

Söz konusu araç kirası ödemesi, işbu Sözleşme’nin imza edilmesiyle muaccel hale gelir ve sözleşme bedeli derhal ödenir.

Miniyol daha sonradan tek taraflı olarak vereceği ve Kullanıcıları hemen bilgilendireceği bir kararla sunmuş olduğu tüm içerik ve hizmetleri ayrıca ücretlendirme, komisyon, reklam, sponsorluk gibi kalemler üzerinden gelir elde etme hakkını saklı tutmaktadır. Kullanıcılar bu kararların sonunda üyeliklerini derhal sona erdirebilecek veya devam ettirebileceklerdir.

 1. GENEL HÜKÜMLER

Kullanıcı www.miniyol.com internet Sitesinde yer alan ve hizmete konu bütün Site içeriği, ilanlar, reklamlar dijital pazarlama içeriği, kapsamı, satış fiyatı ve ödeme yöntemi ve fatura teslimine ilişkin ön bilgileri okuduğunu, bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini beyan, kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı 3. maddede gösterilen hizmet bedelini, Taraflarca kararlaştırılan ödeme yöntemi ile Miniyol’nun hesabına yapacak, Kullanıcı tarafından sağlanan fatura içeriğine dair bilgiler ile faturalama ve diğer hususlara dair teslimat adresinin doğru olmasından doğan sorumluluk Kullanıcı’ye ait olacaktır.

Miniyol, kendisinden beklenen hizmeti, Üyelerin, Kullanıcıların ve Kiralayanların Siteden ve hizmetlerden belirtilen biçimde yararlanabilmeleri için çalışacağını, gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, basiretli bir tacir gibi davranmayı beyan, kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcı tarafından seçilen araç kiralama ilanı seçilip ödeme gerçekleştiği an, Kullanıcı sağlamış olduğu bilgiler ve e-posta adresi üzerinden kendisine gönderilecek fatura bilgileriyle beraber Kiralayanla bir araç kira sözleşmesi gerçekleşmiş olacaktır. Kullanıcı, Miniyol Sitesi ve uygulamaları üzerinden gerçekleştirilen araç kira sözleşmeleri sonucunda kiralanan aracın kendisine iletilmesi ve ulaştırılması konusunda Miniyol’un sorumlu olmadığını ve Miniyol’un aracı olarak Site ve uygulama platformu hizmeti sağladığını kabul etmektedir. Kiralayanlar ve Kullanıcı arasında oluşabilecek her türlü uyuşmazlık, zarar, tazminat istemi, kiralanan araçların durumu, kullanılabilirliği ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Kullanıcılar ve Kiralayanlar arasındaki problemlerden Miniyol sorumlu olmayacaktır.

İnternet Sitesi’ndeki ilanlarda araçlar hakkında bulunan fotoğraf, özellik gibi bilgiler tamamen ilanın sahibi Kiralayan tarafından sağlanmakta olup, temsili niteliktedir. Kullanıcı bu durumu okumuş anlamış ve kabul etmiştir.

Aynı şekilde Miniyol, Kullanıcı’ye hizmet verirken işbu Sözleşme içerisinde yer alan tüm şartlara, ilgili maddelerde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, bu Sözleşme’de belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul eder. Miniyol, Sözleşme konusu İnternet Sitesi ve uygulama hizmetilerini tam, eksiksiz ve niteliklere uygun sağlanmasından sorumludur.

Kullanıcı, Miniyol’nun hizmetlerinden faydalanırken ve hizmetlerle ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, işbu Sözleşme içerisinde yer alan tüm şartlara, ilgili maddelerde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, bu Sözleşme’de belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul eder. Ayrıca Kullanıcı, kullanılan hizmet içeriği ve içeriğe erişim ile ilgili herhangi bir problemin yaşanması halinde veya hizmet ile ilgili diğer şikayet ve taleplerini [email protected] elektronik posta adresine mail yoluyla veya mesai saatleri içerisinde xxxxxxxxxxx numaralı Miniyol Çağrı Merkezi’ni arayarak iletebilir.

Miniyol, hizmetlere ilişkin olarak Kullanıcı’den gelen yazılı talimatların sonucunda Kullanıcı’nin aleyhine oluşabilecek bir durum öngörmesi halinde, tehlike ve riskleri belirten değerlendirmelerini Kullanıcı ile önceden yazılı olarak paylaşacaktır. Miniyol, haklı sebebe dayanmak kaydıyla, Sözleşme’den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Kullanıcı’nin de onayı bulunması halinde eşit kalite ve fiyatta farklı bir hizmet tedarik edebilir.

 1. SÖZLEŞMENİN SONA ERMESİ VE İADE

Kullanıcı, Miniyol Üyelik Sözleşmesinde de belirtildiği üzere, Sözleşme’yi üyelik hesabını kapatarak veya Miniyol’u bilgilendirerek herhangi bir sebep göstermeksizin istediği herhangi bir zamanda silerek sona erdirebilir. Kullanıcı Üyeliğini iptal ederek İnternet Sitesinde kendisine sunulan hizmetlere bir Üye gibi erişemeyeceğini, Kiralayanlar tarafından konulan ilanlar aracılığı ile araba kiralama hizmetlerinden yararlanamayacağını kabul etmektedir.

Miniyol Üyelik Sözleşmesinde belirtildiği üzere, Miniyol, Kullanıcı ve Üyelerin bu, Üyelik Sözleşmesi ve Miniyol tarafından Kullanıcılarla gerçekleştirilen diğer sözleşmelere uyulmadığını, aykırı davranıldığını keşfettiği anda hiçbir sorumluluk altında kalmadan ve Kullanıcı’ya herhangi bir bildirimde bulunmadan Üyelik hesaplarını silme ve kaldırma hakkını saklı tutar.

Kullanıcılar, www.miniyol.com İnternet Sitesi’nden yapmış olduğu araba kiralama işlenmlerinde Kiralayan iptal, iade ve değişiklik kurallarının geçerli olacağını, Miniyol’un bu kurallara karışmayacağını kabul etmektedir. Bu kurallar kiralanan araç çeşitlerine ve ilanları koyan Kiralayan’lara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanıcı, iptal / iade kurallarıyla ilgili gerekli bilgi ve belgeleri ilgili ilanın sahibi Kiralayanlardan alabilecektir. Her koşulda, Miniyol araba kiralama hizmet ücretine eklenen Miniyol komisyon ücreti iade etmeme hakkını saklı tutmaktadır. Kiralayan tarafından gerçekleştirilebilecek promosyon ve indirimlerde herhangi bir iptal / iade ve değişiklik yapılıp yapılmayacağına Kiralayan karar vermeye yetkilidir.

 1. TEKNİK ŞARTLAR

Kullanıcı, Miniyol’a ait websitesi/uygulama üzerinde kendisine sunulan hizmete erişebilmek ve bu hizmetten ayıpsız biçimde yararlanabilmek için Windows veya MAC bilgisayar, IOS veya Android cep telefonu veya tabletlerden birine sahip olması gereklidir. Çerez (cookies) izni, çerezlerin silinmesi veya reklam engelleme eklentileri (AdBlocker vb.) gibi uzantıların kullanılması, tercih edilen tarayacının güncel olmaması, Silverlight, Java gibi yazılımların yüklü ve güncel olmaması sebebiyle oluşacak hatalardan Miniyol sorumlu değildir.

 1. GİZLİLİK

Taraflar, yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlar içerisinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde Taraflar’a ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple karşılıklı olarak her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul ederler.

Kullanıcı, Miniyol’a kendisi tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder. Miniyol, Kullanıcı tarafından kendisine iletilen bilgilerin doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi söz konusu bilgilerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

 1. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Miniyol işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.

Miniyol, işbu Sözleşme’den kaynaklanan yükümlülükleri mücbir sebebin ortadan kalktığı andan itibaren en kısa sürede eski haline döndürmek ve sunmak için elinden gelecek kendisinden beklenen makul çabayı sarf edeceğini taahhüt eder.

Miniyol, mücbir sebepler, hava muhalefeti veya internet, teknik servis gibi hizmetlerin kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu hizmeti süresi içinde sağlayamaz ise, durumu Kullanıcı’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde kullanıcı istediği zaman Üyeliğini iptal edebilecektir.

'Mücbir sebep' terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, salgın hastalık, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Miniyol’un gerekli azami özeni göstermesine, uzmanlığını kullanmasına rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

 1. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

İşburada yer alan hizmetlerin Kullanıcı’ya sağlanabilmesi ve Miniyol’un iş gelişimi açısından Kullanıcı’ya ait kişisel veriler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenebilecek, aktarılabilecek ve gerektiğinde 3. kişilerle paylaşılabilecektir. Kullanıcı, veri sahibi sıfatıyla kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, hangi amaçlarla ve hangi sebeplere dayanılarak işlendiğini, verilerin aktarıldığı 3. kişiler hakkında www.miniyol.com adresinde yayımlanan Miniyol’a ait Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası ile Aydınlatma Metni’ne ulaşabilir. Ayrıca Kullanıcı, kendisine ait kişisel verilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, kişisel verilerinin işlenmesinde eksiklik veya hata varsa bunların düzeltilmesini talep etme veya kişisel verilerinin Miniyol’un kayıtlarından kaldırılmasını isteme amacıyla yukarıda yer verilen internet sitesi üzerinden Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak Miniyol’a iletebilir.

Miniyol, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki sorumluluklarını yerine getireceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.   

 1. FİKRİ MÜLKİYET

Kullanıcı, Miniyol tarafından kendisine websitesi/uygulama üzerinde sunulan hizmetlere, fotoğraflara, resimlere, amblemlere ve bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte ilişkin tüm fikri mülkiyet haklarının Miniyol’ya ait olduğunu kabul etmektedir. Kullanıcı’nin bu hizmetleri kullanması bu tür hizmetlerin fikri mülkiyet hakları üzerinde mülkiyet tesis etmemektedir. Site ve uygulama üzerindeki ticari markalar, logolar, alan adları ve tüm diğer özelliklerin mülkiyeti Miniyol’ya veya lisans verenlere aittir.

Kullanıcı, Miniyol’nun telif haklarına tabi tüm çalışmalarını, Miniyol markasını, Miniyol’a ait herhangi bir bilgiyi kopyalayamaz, satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz. Aksi takdirde, Miniyol’un uğrayacağı zararı ve lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğrayacakları zararları ve bu zararlardan dolayı Miniyol’dan talep edilecek tazminat miktarını ve bu durumlara ilişkin mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü zararı karşılamakla sorumlu olacaktır.

Sözleşme’ye konu hizmetin sağlanması aşamasında, Kullanıcı tarafından kullanılan, Miniyol’ya sunulan her türlü program, websitesi, alan adı, dijital içerik, yazılım, cihaz, marka ve patente konu ürün ve/veya hizmetlerden doğan fikri mülkiyet iddialarından münhasıran Kullanıcı sorumludur. Kullanıcı bu kapsamda 3. kişilerce fikri mülkiyete konu hak, ihlal ve taleplerin muhatabı olduğunu beyan ve kabul eder.

 1. SORUMSUZLUK

Miniyol’un İnternet Sitesi’ni kullanarak Kullanıcı’lar Kiralayan’larla araba kiralama sözleşmesi veya buna benzer herhangi hukuki bir sözleşme gerçekleştirdikleri takdirde bu sayılan sözleşmelerden doğabilecek herhangi bir uyuşmazlıktan ve

Araç kiralama hizmeti kapsamında Kullanıcı’ların verdikleri bedel karşılığında kendilerine vaat edilen herhangi özelliğin araçlarda bulunmamasından kaynaklanacak,

İlanlardaki fotoğraflar ve yazılan araç özelliklerinin gerçeği yansıtmamasından ve Kiralayanların belirttikleri özelliklerde araçların stoklarında bulunmamasından kaynaklanacak,

Araç kiralama hizmetinin kullanılması sırasında herhangi bir sebepten ötürü Kullanıcı ve Kiralayan arasında yukarıda sayılanlarla sınırlanmamak üzere herhangi bir problemden ve uyuşmazlıktan Miniyol’un sorumlu olmayacağını, sorumlu tutulamayacağını, oluşabilecek zararlardan ve hak ihlallerinden kaynaklanan tazminatların Miniyol’a rücu edilemeyeceğini Kullanıcı kabul etmektedir.

 1. YETKİLİ MAHKEME VE HUKUK

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde, Ticaret Bakanlığı'nca ilan edilen değerler dahilinde tüketici işleminin yapıldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklarda ise tüketici işleminin yapıldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Kullanıcı ile Miniyol arasında gerçekleştirilen işbu hukuki işlemin tüketici işlemi olmaması halinde yukarıdaki madde uygulanmayacak olup uyuşmazlıkların çözümüne ilişkin yetkili merciinin belirlenmesinde 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu hükümleri geçerli olacaktır.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Kullanıcı işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SAĞLAYICI

Unvanı                                    : Miniyol Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi

Adresi  :

Telefon                                               :

Faks                                                   :

E-Posta                                              :

Mersis No                                           :

 

KULLANICI

Adı Soyadı/Unvanı                             :

T.C. Kimlik No/Vergi Numarası         :

Vergi Dairesi                                      :          

Adresi                                                 : [……..ADRES……...]

Telefon                                               : [……TELEFON……]

E-Posta                                              : [……E-POSTA…….]

Kişisel Verilerin Korunması

KVKK, gizlilik ve çerez politikasına ilişkin bilgiler https://www.miniyol.com/tr/gizlilik-cerez-politikasi adresinden görüntülenebilmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN 

AYDINLATMA METNİ 

Miniyol Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi (“Miniyol” veya “Şirket”)  tarafından veri sorumlusu sıfatıyla, özel hayatın gizliliğinin korunması prensibi başta olmak üzere; çalışan adayı, müşterilerimizin, potansiyel müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, hissedarlarımızın/ortaklarımızın, şirket yetkililerimizin, ziyaretçilerimizin, iş ortaklarımızın, çözüm ortaklarımızın ve diğer üçüncü kişilerin kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında Kanun’a uygun olarak kaydedilecek, sınıflandırılacak, saklanacak, güncellenecek ve Kanun’da sayılan işlenme şartları çerçevesinde işlenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere aktarılacaktır.

İşbu Aydınlatma Metni, yürürlükte bulunan ilgili mevzuata ve başta Kanun olmak üzere, Kurul tarafından yayımlanan yönetmelik, tebliğ, karar ve rehberlerde gösterilen kurallara uygun olarak hazırlanmıştır. Şirket tarafından Aydınlatma Metni’nin yayım tarihinden sonra Kanun veya ilgili sair mevzuatta değişiklik olması ve Aydınlatma Metni’nin söz konusu değişiklik ile uyumsuz hale gelmesi durumunda değiştirilen hüküm ve kurallar uygulama alanı bulacaktır. Kurul tarafından yayımlanan bilumum tebliğ, karar ve rehberler Şirketimiz tarafından takip edilmekte, Aydınlatma Metni ile öngörülen kurallar güncel tutulmaktadır. 

 1. VERİ SAHİBİ

Aydınlatma Metni kapsamındaki veri sahipleri, Şirket çalışanları ve stajyerleri dışında kalan; Şirket tarafından kişisel verileri işlenmekte olan çalışan, çalışan adayı, müşteri, potansiyel müşteri, tedarikçi, hissedarlar/ortaklar, şirket yetkilisi, ziyaretçi, iş ortakları, çözüm ortakları ve diğer 3. kişiler olmak üzere tüm gerçek kişilerdir.

 1. VERİ SORUMLUSU VE TEMSİLCİSİNİN KİMLİĞİ

Kanun uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Miniyol Bilişim Anonim Şirketi tarafından aşağıda açıklanan kapsamda toplanacak ve işlenebilecektir.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin sorularınız için [email protected] e-posta adresi üzerinden Miniyol İrtibat Kişisi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 1. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI

Miniyol, Kanun’un 5. maddesinde “kişisel verilerin işlenme şartları” başlığı altında belirlenen şartlara uygun şekilde ve ölçüde kişisel verilerinizi (Ek-1: Kişisel Veri Kategorileri) kaydedebilecek, saklayabilecek, güncelleyebilecek, üçüncü kişilere aktarabilecek, sınıflandırabilecek ve işleyebilecektir. Şirketimiz, kişisel verilerin işlenme amaçlarını açıkça ortaya koymakta ve yine iş faaliyetleri doğrultusunda bu faaliyetlerle bağlantılı amaçlar kapsamında kişisel veri işlemektedir.

İşbu Aydınlatma Metni’nde belirtilen kanal ve yöntemlerle toplanan Kişisel Verileriniz aşağıdaki amaçlar dahilinde Şirket tarafından işlenmektedir: 

 • Saatlik, günlük veya aylık araç veya lastik kiralama hizmetimizden faydalanmanızın sağlanması ve bu kapsamda rezervasyonların alınması veya iptal taleplerinin yerine getirilmesi,
 • Şirketimizin ürün ve hizmetlerine ilişkin üyeliklerin oluşturulması, takibi veya iptali,
 • Araç koruma hizmetlerinin sunumu,
 • Kiralama sonrası destek hizmetlerinin yerine getirilmesi,
 • Muhasebe ve finans süreçlerinin yürütülmesi,
 • Müşterilerin finansal risk değerlendirmelerinin gerçekleştirilmesi,
 • Talep ve şikayetlerin alınması ve değerlendirilmesi,
 • Müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin planlanması ve icrası,
 • Hukuki işlerinin takibi ve yürütülmesi,
 • Resmi kurum taleplerinin yerine getirilmesi,
 • Bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi,
 • Denetim ve etik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi,
 • Müşteri memnuniyeti ve kurumsal iletişim faaliyetlerinin planlanması ve icrası,
 • Onay vermiş olmanız halinde Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin beğeni, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek size önerilmesi ve Şirketimizin tanıtılması için gerekli olan aktivitelerin planlanması ve icrası.

 

 1. KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI

Veri sahiplerine ait kişisel veriler, iş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesi faaliyetleriyle sınırlı olarak iş ortakları ile, Şirketimizin tedarikçiden dış kaynaklı olarak temin ettiği ve Şirketimizin ticari faaliyetlerini yerine getirmek için Sigorta Şirketleri de dahil olmak üzere üçüncü kişilerden hizmet tedariki kapsamında destek alınması amacıyla sınırlı olarak tedarikçiler ve çözüm ortakları ile, ilgili mevzuat hükümlerine göre Şirketimizin ticari ve idari faaliyetlerine ilişkin stratejilerin oluşturulması, şirket-içi ve şirket-dışı denetim ve yönetim faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlarıyla sınırlı olarak Şirket hissedar/ortakları ile; ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının talep ettiği belge ve amaçlarla sınırlı olarak yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile, tedavi ve sağlık kontrolü yapabilmesi için işyeri hekimimiz ile, kişisel verilerinizden gerekli olanlar, ulaşım, araç tedariki, kartvizit basımı, otopark kaydı gibi sebeplerle ilgili konuda çalıştığımız firmalar ile bilgi teknolojileri ve arşiv hizmeti veren şirketler ile paylaşılmaktadır. 

 

 1. KİŞİSEL VERİLERİN YURT DIŞINDA BULUNAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERLE PAYLAŞILMASI

Kişisel verileriniz, işe alım ve insan kaynakları süreçlerinin yürütülmesi, ürün ve hizmetlerin tedarik zinciri yönetim süreçlerinin yürütülmesi, mal ve hizmet satış süreçlerinin yürütülmesi, sözleşme süreçlerinin yürütülmesi; hizmet sonrası müşteri memnuniyeti faaliyetlerinin yürütülmesi, saklama ve arşiv faaliyetlerinden yararlanılması ve veri güvenliğinin sağlanması amacıyla yurt dışında bulunan arşiv firmaları ya da bulut hizmeti sağlayıcıları ile, ilgililere gönderilen e-posta irtibat adreslerinin e-posta hizmeti altyapılarının yurt dışında bulunan veri merkezlerinde tutulması çerçevesinde yurt dışı ile paylaşılabilmektedir.

 1. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNDE TOPLANMA YÖNTEMİ VE HUKUKİ SEBEPLER

Kişisel verileriniz, Miniyol tarafından sunulan hizmet, ürün ya da ticari faaliyetin niteliği itibariyle farklılık gösterebilmekle birlikte otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle mevzuat hükümlerine uygun şekilde işlenebilmektedir.

Kişisel verileriniz, tarafımızca her türlü sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, Kanun’un 5. maddesinde belirtilen amaçlar doğrultusunda Şirketçe sunulan hizmetlerin mevzuata uygun olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirebilmesi gayesi ile edinilir. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz Kanun'un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen “sözleşmenin kurulması veya ifası”, “meşru menfaat”, “hukuki yükümlülük”, “bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması” hukuki sebepleri kapsamında toplanmaktadır. Kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (5) ve (6) numaralı maddelerinde belirtilen amaçlarla da işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

 

 1. KANUN KAPSAMINDAKİ HAKLARINIZ

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi www.miniyol.com internet adresinden kamuoyu ile paylaşılmış olan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası ile veri sahibi başvuru prosedüründe düzenlenen yöntemlerle (Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ esas alınmıştır.) ve aynı web adresinde yayınlanan Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurmak veya başvuru formunda yazılı zorunlu bilgilerinizi içerir başka bir belge ile yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da ilgili kişi tarafından Miniyol’a daha önce bildirilen ve Miniyol’un sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle kimliğiniz teyit edilebilir bir biçimde Şirket’e iletmeniz durumunda Şirket, talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Şirket tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır. Bu kapsamda kişisel veri sahipleri;

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Kişisel verilerinizle ilgili kapsamlı bilgi için www.miniyol.com internet sitesinde yer alan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

Veri Sorumlusu: Miniyol Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi

Adres: …..

Telefon: …..

Ek-1: Kişisel Veri Kategorileri

Kimlik Bilgisi

 

Gerçek kişilere ait kimlik bilgisi verileri. Ehliyet, nüfus cüzdanı, ikametgâh, pasaport, avukatlık kimliği, evlilik cüzdanı gibi dokümanlarda yer alan bilgiler (Örneğin TCKN, pasaport no., nüfus cüzdanı seri no., ad-soyad, fotoğraf, doğum yeri, doğum tarihi, yaş, nüfusa kayıtlı olduğu yer, vukuatlı nüfus cüzdanı örneği)

İletişim Bilgisi

 

Şirketimiz tarafından kendisi ile iletişim kurulmasına yönelik kullanılan bilgiler (Örneğin telefon numarası, e-mail adresi, yerleşim yeri adresi)

Özlük Bilgisi

 

Şirket çalışanları, tedarikçileri, iş ortakları, çözüm ortakları çalışanlarından elde edilen özlük haklarına ilişkin kişisel verileri (Mevzuat uyarınca özlük bilgisine dahil olan bilgiler)

Hukuki İşlem ve

Uyumluluk Bilgisi

 

Mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi ile diğer hukuki işlemler ve alacakların takibi amacıyla işlenen veriler (Örneğin mahkeme kararında veya idari merci kararında yer alan veriler)

Müşteri Bilgisi

 

Şirketimiz müşterilerinden elde edilen veriler (Örneğin müşteri numarası, sektör ve meslek bilgisi vb. gibi)

Müşteri İşlem Bilgisi

 

Şirketimiz müşterileri tarafından gerçekleştirilen işlemlere ilişkin bilgiler (Örneğin sipariş talebi, talimat bilgisi vb. gibi)

İşlem Güvenliği Bilgisi

 

Şirketimiz bilgi güvenliğinin sağlanması, idari, hukuki ve ticari güvenliğinin temini amacıyla işlenen kişisel veriler (Örneğin müşteri ve sipariş bilgisinin eşleştirilmesi)

Risk Yönetimi Bilgisi

 

Şirketin faaliyet gösterdiği alanda mevcut veya potansiyel ticari ve teknik risklerin yönetimi amacıyla işlenen kişisel verileri 

Finansal Varlıklara İlişkin Bilgiler

 

Şirket ile arasında hukuki ilişki kurulan kişisel veri sahibinin finansal bilgisini gösteren her türlü belge ve kayıt bilgisi (Örneğin veri sahibinin cari hesabı, diğer borç-alacak bakiyeleri ile hesap ve kart bilgileri)

Çalışan Bilgisi

Çalışanlarımızdan elde edilen yeterlilik belgelerine ilişkin veriler (katılım sağlanan eğitim / seminer adı, katılım sağlanan eğitim / seminer süresi, katılım sağlanan eğitim / seminer tarihi, fakülte/bölümü, öğrenim görülen dil, öğrenim görülen kurumun adı, öğrenim görülen şehir, öğrenim tipi, öğrenime başlangıç tarihi, öğrenimin bitiş tarihi, öğrenim düzeyi, öğrenim görülen kurumun türü vb. gibi) ile çalışanlarımızdan alınan diğer veriler (Örneğin ad-soyad, TCKN, TCKN seri no, nüfus kayıt örmeği bilgisi, doğum tarihi, medeni hal, kan grubu, adres, telefon iletişim bilgisi, eş bilgisi, ayakkabı ve beden bilgisi vb. gibi)

Çalışan İşlem ve Kariyer Gelişim Bilgisi

Çalışanlarımızın yürüttüğü faaliyet sebebiyle Şirket nezdinde tutulan her türlü işleme ilişkin kişisel veriler (Örneğin Şirket harcama giderleri bilgisi, e-posta yazışmaları, işe giriş-çıkış kayıtları, fuar-toplantı katılım bilgisi vb. gibi) ve Çalışan performans değerlendirmesi ve kariyer gelişim sürecinin yönetimi kapsamında işlenen kişisel veriler (Örneğin hizmet içi eğitimler vb. gibi)

Çalışan Adayı Bilgisi

 

Şirketimize iş başvurusunda bulunan veri sahibinin başvuru kapsamında değerlendirilecek kişisel verileri (Örneğin özgeçmiş-CV, iş görüşmesi notları, eğitim sertifikası bilgisi, sertifika adı, eğitim sertifikasının alındığı kurum, eğitim yeri, katılınan eğitim / seminer adı, sertifika tarihi, fakülte/bölümü, öğrenim görülen kurumun adı, öğrenim görülen şehir, öğrenimin bitiş tarihi, öğrenim düzeyi, öğrenim görülen kurumun türü, çalıştığı bölüm, çalıştığı kurumun adı, çalıştığı şehir, çalıştığı ülke, firmanın faaliyet gösterdiği alan, kurumda çalışılan alan, kurumda çalışmaya başladığı tarih, medeni hali, önemli hastalık geçirip geçirmediği, acil durumlarda aranacak kişi bilgisi vb. gibi)

Pazarlama Bilgisi

 

Şirketimiz tarafından kişilere yönelik pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilecek, Şirketin ürün ve hizmetlerinin pazarlanması amacına hizmet eden her türlü kişisel veri (Pazarlama amacıyla kullanılmak üzere toplanan kişinin alışkanlıkları, hedefleme bilgileri, çerez kayıtları vb. gibi)

Görsel ve İşitsel Veri

 

Kişisel veri sahibiyle ilişkilendirilen görsel ve işitsel kayıtlar (Örneğin fotoğraf, kamera ve ses kayıtları vb. gibi)

Denetim ve Teftiş

Bilgisi

 

Mevzuattan kaynaklanan yükümlülükler ile Şirket politikalarının uyumluluğu kapsamında işlenen veriler (Örneğin teftiş raporları, ilgili görüşme kayıtları vb. gibi)

Talep/Şikayet

Yönetimi Bilgisi

 

Şirketimize yöneltilmiş olan her türlü talep veya şikayetin yönetimi ve değerlendirilmesine süreci kapsamında işlenen kişisel veriler 

Özel Nitelikli Kişisel

Veri

 

Sağlık, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili işlenen veriler 

Diğer-Hasar Bilgisi

Hasar bilgileri, kaza tespit tutanağı, hasar fotoğrafları, ekspertiz raporu

 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.