Gezilecek yerleri kadar zengin mutfağıyla da bilinen Kahramanmaraş’ta her damak zevkine göre yiyecek bulmak mümkün. Özellikle etli yemeklerin daha çok rağbet gördüğü Maraş’ta birbirinden güzel yerel restoran bulunuyor. Bu restoranlarda şehrin en ünlü lezzetlerini tadarak Maraş’ın gastronomik cazibesini yakından deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü Maraş dondurmasını da yerinde tatmadan şehirden kesinlikle ayrılmayın.

Kahramanmaraş'ta ne yenir

Maraş Dondurması - Yaşar Pastanesi

Dünyaca ünlü bir dondurma çeşidi olan Maraş dondurması özellikle sert ve sakız kıvamı ile bilinir. Keçi sütünden yapılan bu dondurmanın enfes tadının kaynağı ise salep tozu kullanılmasından gelir. Dövme dondurma usulüyle yapılan Maraş dondurması lezzetli olduğu kadar bolca vitamin de içerir. Kahramanmaraş geziniz sırasında Maraş dondurmasını denemek isterseniz en iyi adreslerinden olan Yaşar Pastanesi’ni tercih edebilirsiniz.

Adres: İsmet Paşa, Merkez, Trabzon Blv. 2/E, 46100 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Maraş Tarhanası – Kervan Kocabaş Konağı

Kahramanmaraş'ın en ünlü lezzetlerinden olan Maraş tarhanası, kendine özgü yöntemle üretilen geleneksel bir yiyecektir. Şehirde çiğ adı verilen geniş alana serilerek kurutulan Maraş tarhanası, bu sebeple normal tarhanalardan daha farklıdır. Maraş tarhanasını tadabileceğiniz en iyi yerlerden biri Kervan Kocabaş Konağı’dır.

Adres: Kayabaşı, Çiçekli Cd. No: 9, 46100 Merkez/Kahramanmaraş

Maraş Köftesi – Efendioğlu Kebap

Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetleri arasında yer alan Maraş köftesi, şehirde en sık tercih edilen yemeklerdendir. Bu leziz köftede kıyma, patates, biber, çeşitli baharatlar ve domates gibi malzemeler kullanılır. Özel olarak hazırlanan köfteler kürdan yardımıyla birbirlerine tutturulur ve pişirilir. Salça sosuyla birlikte servis edilen Maraş köftesini tadabileceğiniz en iyi yerlerden biri Efendioğlu Kebap’tır.

Adres: Menderes Mahallesi, Trabzon Cad Ecem Apt, No:88/C, 46044 Merkez/Kahramanmaraş

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi