izmir hakkında bilmeniz gerekenler

İzmir, Ege Bölgesi’nde yer alan, yaklaşık 4.500.000 nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir. Balıkesir, Manisa ve Aydın’a komşu olan İzmir’in 30 ilçesi bulunur. 11.891 km² yüzölçümüne sahip İzmir’in plaka kodu 35, alan kodu ise 232’dir. Türkiye’nin en eski şehirlerinden olan İzmir, tarihi kalıntıları, plajları, yeme-içme seçenekleri ve alışveriş için çeşitli seçenekleri ile ünlüdür. Ayrıca en büyük yaz turistik destinasyondan biri olan İzmir aynı zamanda Türkiye'nin en büyük ticaret merkezlerinden de biridir. Ayrıca sanayi, tarım ve üretim sektörleri de oldukça gelişmiştir.

İzmir’i İzmir yapan en önemli özellik ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben, bütün İzmir'i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir'in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim…” sözleri, İzmir’in onun için ne ifade ettiğini apaçık gözler önüne serer.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi