Altyapısı oldukça gelişmiş şehirlerimiz arasında yer alan Edirne’ye kara yolu ve hava yoluyla ulaşım sağlanabiliyor. Özellikle yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği hava yolu ulaşımı uygun fiyatlı ve hızlı olmasıyla tercih sebebi haline geliyor. Ancak Edirne sınırları içerisinde yolcular için havalimanı bulunmadığı için genellikle şehre yakın olan Çorlu Havalimanı kullanılıyor.

Kara yoluyla da Edirne’ye ulaşım seçeneği bulunuyor. Otobüs, özel araç ya da kiralık araba seçenekleriyle ulaşım sağlayabileceğiniz Edirne’ye İstanbul’dan ulaşım yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Ankara’dan kara yoluyla yaklaşık 570 km mesafe uzaklıkta yer alan Edirne’ye ulaşım 6-7 saatte tamamlanabilirken İzmir’den Edirne’ye 540km katederek 6-7 saatte ulaşım sağlanabiliyor.

Edirne’ye Hava Yoluyla Ulaşım

Edirne’ye havayoluyla ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler yakınlığı sebebiyle genellikle Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nı kullanıyor. Çorlu Havalimanı’na inişin ardından Edirne’nin popüler turistik alanlarına ulaşım toplu taşıma ile oldukça zahmetli hale gelebiliyor. Bu sebeple yerli ve yabancı turistlerin uçuşlarının ardından en çok tercih ettiği ulaşım yöntemi Çorlu Havalimanı araç kiralama işlemi oluyor.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi