Ankara’da karasal iklim görüldüğü için hava, yazları çok sıcak, kışları ise çok soğuktur. Bu sebeple Ankara’yı rahatça gezebilmek için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahardır. Özellikle nisan, mayıs, haziran, eylül ve ekim ayları Ankara gezisi için en ideal zamanlardır. Ankara'da ziyaret edilebilecek birçok turistik yer ve etkinlik bulunmaktadır. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında, Anıtkabir gibi açık hava yerlerinde gezmek daha keyifli olabilir. Ayrıca, Nisan ayında Ankara Uluslararası Film Festivali düzenlenmektedir. Bu festival, dünya genelinden birçok yönetmenin filmlerinin gösterimine ev sahipliği yapar.

Ankara'nın kış ayları oldukça soğuk ve karlı geçer, bu nedenle kış sporları yapmak isteyenler için ideal bir zaman dilimidir. Eğer kayak, snowboard gibi aktivitelerle ilgileniyorsanız, Aralık-Şubat ayları arasında gidip kış turizminden yararlanabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi