Ankara’da şehir içi ulaşım, minibüs, otobüs, taksi, dolmuş, teleferik, metro, tren, şahsi araç ve kiralık araçlarla sağlanmaktadır. Tüm bu ulaşım seçenekleri arasında araç kiralamak en rahat ve hızlı yöntemdir. Kızılay-Batıkent (M1), Kızılay-Çayyolu (M2), Batıkent-Sincan/Törekent (M3), Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi (M4) metrolarıyla şehir içinde pek çok noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Yenimahalle, Yunur Emre, TRT Seyir ve Şentepe duraklarından geçen teleferikle de şehir içi ulaşımınızı keyifle yapabilirsiniz.

Ankara şehir içi ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Gelişmiş bir ulaşım altyapısına sahip olan Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için ilk seçenek HAVAŞ ve Belko Air otobüslerin servis hizmetidir. Belko Air otobüsleri ile Kızılay, Batıkent ve Ostim gibi yerlere gidebilirsiniz. HAVAŞ otobüsleri ise otogara gitmektedir. Yine havalimanından belediye otobüsleri ile Aşti ve Kızılay bölgelerine gidebilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’nda hizmet veren rent a car firmalarından araç kiralama işlemi yaparak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Ankara’da en çok tercih edilen ulaşım seçeneği metrodur. M1 (Kızılay-Batıkent), M2 (Kızılay-Çayyolu), M3 (Batıkent-Sincan/Törekent) ve M4 (Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi olmak üzere dört farklı metro hattı şehirde hizmet vermektedir. Metroya binişler Ankarakart ile yapılmaktadır.

Tren ile Ulaşım

Sincan-Kayaş arasında çift yönlü olarak ulaşım hizmeti sağlayan BAŞKENTRAY isimli bir tren hattı bulunmaktadır. BAŞKENTRAY; Sincan, Lale, Elvankent, Eryaman YHT, Özgüneş, Etimesgut, Havadurağı, Yıldırım, Behiçbey, Marşandiz, Gazi, Gazi Mahallesi, Hipodrom, Ankara, Yenişehir, Kurtuluş, Cebeci, Demirlibahçe, Saimekadın, Mamak, Bağderesi, Üreğil, Köstence, Kayaş olmak üzere 24 duraktan oluşmaktadır. Eryaman YHT durağından yüksek hızlı trene, Ankara durağında inerek Ankara Garı, Ulus ve Sıhhiye’ye, Yenişehir durağında inerek Kızılay’a ve Kurtuluş durağında inerek Hamamönü’ne ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi