Adana'da ne yenir

Adana Kebabı – Kebapçı Mesut

Adana mutfağının dünyaca bilinen yemeği olan kebap, şehrin en popüler simgelerinden biridir. Her yemek gibi Adana kebabını da ana vatanında yemek gerekir. “Adana’da en iyi kebap nerede yenir?” veya “Adana’nın en iyi kebapçısı kim?” sorularına cevap vermek oldukça zor. Çünkü Adana’da yıllarını bu işe adamış birçok harika kebap salonları bulunmaktadır. Fakat Seyhan’daki Kebapçı Mesut, kebap konusunda oldukça ünlüdür.

Adres: Kocavezir, Karacaoğlan Cd. No:49, 01060 Seyhan/Adana

Şırdan – Şırdancı Bedo

Kebaptan sonra Adana’nın en ünlü yemeği şırdandır. Yapılış olarak mumbara benzeyen şırdan dış görünüş olarak ilgi çekici olmasa da çok lezzetli bir yemek. Koyun midesinden yapılarak içine et, pirinç ve baharat eklenen şırdanı yiyebileceğiniz en iyi mekanlardan biri Seyhan ilçesindeki Şırdancı Bedo’dur.

Adres: Kocavezir, Karacaoğlan Cd. No:8, 01060 Seyhan/Adana

İçli Köfte - Meşhur Kuruköprü Paça Yemek Salonu

Birçok şehirde yapılan içli köfte Adana’da bir başkadır. Diğer içli köftelere göre daha tombul olan Adana içli köftesinin dışında da kıyma bulunur. Haşlanarak yapılan bu meşhur lezzet kıbbe ve kibbe isimleriyle de bilinir. İçli köfteyi yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Seyhan ilçesindeki Meşhur Kuruköprü Paça Yemek Salonu’dur.

Adres: Sümer, Durak Saray Ekmek Fırını, Baraj Cad. 6,5, 01140 Seyhan/Adana

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi