Adana şehir içi ulaşım

Adana’da şehir içi ulaşım otobüs, metro, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Şehrin en çok kullanılan ulaşım aracı Adana metrosudur. Adana metrosu 2009 yılından beri hizmet vermektedir ve günlük maksimum 750.000 yolcu kapasitesine sahiptir.
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen belediye otobüsleri ise 80’den fazla otobüs hattıyla şehrin hemen hemen her yerine ulaşım sağlar. Otobüslerde ve metroda Kentkart adı verilen elektronik kart kullanılıyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Merkezi konumda yer alan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, servis, taksi ve kiralık araçla ulaşım sağlayabilirsiniz. 125 ve 135 hat numaralı otobüslerle havalimanı – şehir merkezi arası ulaşımı sağlayabilirsiniz. Bunların dışında 159, 250 ve 252 hat numaralı otobüslerle şehrin birçok yerine gidebilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Adana’da en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinin başında metro geliyor. M1 (Akıncılar – Hastane) metronun tek hattı olarak hizmet veriyor. 13,5 kilometre uzunluğunda olan ve 13 istasyondan oluşan Adana metrosu yaklaşık 24 dakikada seferini tamamlıyor. Metro; Akıncılar – Cumhuriyet – Hürriyet – Kocavezir – İstiklal – Vilayet – Fatih – Yeşilyurt – Yurt – Mavi Bulvar – Huzurevi – Anadolu Lisesi – Hastane istasyonlarından oluşur.

Adana Araç Kiralama ile Ulaşım

Adana’da gezilecek yerleri keşfetmenin ve şehir içinde ulaşımı sağlamanın en kolay yolu araç kiralama işlemi yapmak. Miniyol aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde araç kiralama işlemini gerçekleştirmek için miniyol.com veya Miniyol mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Miniyol ile Adana’da dilediğiniz zaman 3 adımda araç kiralama yaparak istediğiniz zaman kiralama işleminizi iptal edebilme imkanınız bulunur. İptal gerçekleştirdiğiniz takdirde herhangi bir kesinti olmadan paranız aynen iade edilir.

Adana’da araç kiralama yapabileceğiniz başlıca konumlar şunlardır:

  • Şakirpaşa Havalimanı
  • Şehir Merkezi
  • Seyhan

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi