Arama yapın

Eskişehir Gezi Rehberi

Eskişehir Gezi Rehberi
Sinan Daşpınar
Öğrencilerin çok sevdiği Eskişehir için Miniyol Eskişehir gezi rehberi yayınladı! Geziniz sırasında rahat bir ulaşım sağlamak için Miniyol Eskişehir oto kiralama yapın!
İçerik Başlıkları
  • Eskişehir’e Dair Genel Bilgi
  • Eskişehir’de Kahvaltı
  • Eskişehir’de Gezilecek Yerler
  • Porsuk Çayı ve Adalar
  • Sazova Parkı
  • Seyit Battal Gazi Külliyesi
  • Midas Anıtı
  • Eskişehir’de Yemek
  • Eskişehir’de Akşam ve Gece
  • Eskişehir Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Hafta sonu ya da tek günlük gezi planınız için biçilmiş kaftan olan Eskişehir pozitif havasını güler yüzlü insanlarından ve sakin günlük hayatından almaktadır. Yerli turistlerin, öğrencilerin çok sevdiği Eskişehir için Miniyol Eskişehir gezi rehberi yayınladı! Geziniz sırasında rahat ve konforlu bir ulaşım sağlayarak, vakit kazanmak için Miniyol Eskişehir oto kiralama yapın!

 

Eskişehir’e Dair Genel Bilgi

Denizi ya da gölü olmayan, muhteşem bir doğası bulunmayan Eskişehir’in iyi bir şekilde yapılaşmış olması yerli turistlerin onu çok sevmesini sağlamıştır. Turistlere yönelik çalışmalar ve şehir halkı için yapılan iyileştirmelerle Eskişehir’e dair detayları gelin birlikte inceleyelim. 
 

Eskişehir’de Kahvaltı

Porsuk Çayı kenarında oldukça keyifli bir hale gelen kahvaltıyı buradaki kafe ve restoranlarda yapabilirsiniz. Özellikle hafta sonu için kahvaltı Eskişehir’de yapılabilecek en güzel etkinliklerde biridir.  Acıktım Kafedeyiz ya da Doyuran Kahvaltı Evi kahvaltı için en iyi mekanlar arasında. Odunpazarı’nda tarihi evlerin içinde kahvaltı yapmak isterseniz Kasr-ı Nur Restoran'ı da tercih edebilirsiniz. Fiyatları normale göre biraz daha pahalı olan restoran verdiğiniz paraya kesinlikle değecek.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Porsuk Çayı ve Adalar

Porsuk Çayı ve Adalar bölgesinde çimlere uzanıp, bulutları seyrederken bir yandan da su sesini dinleyebilirsiniz. Buradan rahatlıkla bir restorana uğrayabilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Çayın etrafındaki kafe, restoran ve barları tercih edebilir ya da nehir kenarından geçen gondol ve botları seyredebilirsiniz. 
 
Eskişehir’in en turistik yeri Odunpazarı gezi rehberi için tıklayın! 
 

Sazova Parkı

Bu parka tam bir gününüzü bile ayırabilirsiniz. Su altı dünyasından masal şatosuna kadar farklı eğlence noktaları olan Sazova Parkı’nda bisiklete binebilir veya doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Eskişehir’in en büyük tema parkı olan Sazova Parkı güzel bir gün geçirmeniz için gereken her şeyi size vadediyor. 
 

Seyit Battal Gazi Külliyesi

Seyit Battal Gazi Külliyesi olarak bilinen bu tarihi yapı Seyitgazi ilçesinde bulunuyor. Bizans İmparatorluğu için yapılan seferlerde kahraman olan Battal Gazi’nin adına yapılmıştır. İslami eserlerin yanında mimari yapıları ve özellikleri ile külliyeyi çok seveceksiniz. Yapıda zikir odası kırklar odası, semahane ve ekmek evi gibi bölümler bulunmakta.
 

Midas Anıtı

Frigler döneminde yaşamış ünlü kral Midas, eşek kulaklı Kral Midas’ın kendisidir. Görkemli yapısının yanında bulunduğu yerin manzarası da mükemmeldir. 
 

Eskişehir’de Yemek

Öğle yemeği için Tepebaşı’na yolunuz düşerse Varuna Gezgin Cafe ya da Cafe del Mundo iç mekanıyla kendini sevdiriyor. Mekan gece 02.00’a kadar açık kalıyor. Eğer biraz daha fastfood tarzı bir şey yemek istiyorsanız size önerimiz olan Pino’ya bir fırsat vermelisiniz. 
 
Peki, Eskişehir çiğböreği nerede yenir? Odunpazarı’nda bulunan Kırım Tatar Kültür Çiğbörek Evi’ne ya da Papağan Çiğbörek’e bir şans verebilirsiniz. 
 
Eskişehir’in yenmesi gereken bir başka lezzeti ise balaban köftesidir. Balaban köftesini en iyi yiyebileceğiniz yer ise Fahrettin Usta Tarihi Balaban Kebap. Küçük ve sade bir restoran olan mekanı çok seveceksiniz. 
 
Eskişehir mutfağının bir başka sevilen lezzeti ise ciğerdir. Şehirde yiyebileceğiniz en güzel ciğeri yapan yer ise Ciğerci Ahmet adlı restorandır. Otantik bir ortamı olan mekanın ciğerleri ise her zaman tazedir.
 

Eskişehir’de Akşam ve Gece

Üniversiteli gençlerle birlikte Eskişehir’in gece hayatı da renklenmiştir. Ucuz barlardan türkülü meyhanelere, gece kulüplerinden bistrolara kadar her türlü mekana ulaşabilirsiniz. Zaten bir de ünlü sokağı var Eskişehir’in: Barlar Sokağı… Bunun yanında İsmet İnönü Caddesi’nde de birçok farklı mekanı deneyebilirsiniz. 
 
Miniyol ile Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı araç kiralama yapın!
 

Eskişehir Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araba kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.