Zonguldak, birbirinden harika doğal güzellikleri, plajları ve taş kömürü madenlerinin dışında mutfağı ile de ünlüdür. Tamamı bölgesel ürünlerden yapılan bu lezzetleri mutlaka yerinde denemenizi tavsiye ediyoruz.

Mantarlı Börek - Berrak Fırın Patisserie

Sarıkız ve kanlıca mantarlarından yapılan mantarlı börek, Zonguldak yöresinin en popüler lezzetlerindendir. Daha çok kahvaltı ve öğle yemeklerinde yenen mantarlı böreği yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Berrak Fırın Patisserie’dir.

Adres: Mithatpaşa Mah., Fevzi Paşa Sk. NO:23A, 67100 Zonguldak Merkez/Zonguldak

Cizleme – Nazar-ı Ala Izgara

Trakya Bölgesi’ne özgü bir lezzet olan Cizleme Zonguldak’ta da oldukça popüler. Hafif aperatif yiyecek olarak bilinen Cizleme günün her saati tüketilebiliyor. Hamura şeker ve maya eklenip sac üstünde pişirilen Cizleme yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Kozlu’daki Nazar-ı Ala Izgara’dır.

Adres: Merkez, 67600 Kozlu/Zonguldak

Beyaz Baklava – Baklavacı

Zonguldak mutfağının en popüler tatlısı olan beyaz baklava, görünüş olarak normal baklavanın beyaz renginde olanıdır. Genellikle cevizden yapılan beyaz baklava pişirme tekniğiyle de normal baklavadan ayrılır. Beyaz baklavayı yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Baklavacı’dır.

Adres: Meşrutiyet mahallesi Uzunmehmet caddesi no:27 Ulucami, D:altı, 67980 Zonguldak

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi