Malatya’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, trambüs, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Belediye otobüsleri 70’ten fazla hatta 2000’den fazla durakta hizmet veriyor. Şehrin en ön plana çıkan ulaşım seçeneği ise trambüs. 2015 yılından beri hizmet veren trambüs, elektrikle çalışır ve Türkiye’de toplu taşımada ilk örnektir. 57 durağı bulunan trambüs, 36 kilometrelik bir hat üzerinde hizmet veriyor. Malatya’da ulaşım için Malatya Kart adı verilen bir elektronik kart kullanılır.

Malatya Erhaç Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Erhaç Havalimanı’ndan şehir merkezine MOTAŞ servis otobüsleri, taksiler ve kiralık araçlarla ulaşabilirsiniz. Servis otobüslerinin seferleri uçuş saatleri ile koordineli olarak yapılıyor. Taksilere göre çok daha uygun olduğu için en çok tercih edilen ulaşım seçeneği MOTAŞ servisleridir. Ayrıca Malatya Erhaç Havalimanı araç kiralama ofislerinden birçok araç seçeneği arasından dilediğinizi kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi