Sini Mantısı - Germiyan Konağı

Kütahya’nın yöresel yemekleri arasında yerini alan sini mantısının yeşil mercimek ve kıymalı olmak üzere 2 çeşidi bulunuyor. Sini mantısı hamurunun şekli nedeniyle diğer mantılardan ayrılıyor.

Tarihin ve yemeklerin tadına aynı anda varacağınız Germiyan Konağı’nda Kütahya iline özgü yöresel yemekler sunuluyor. Özelikle meşhur sini mantısı, tiriti ve sıkıcık çorbasını denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Pirler Mahallesi Germiyan Sokak No: 85 Balıklı, Kütahya Merkez

 

Haşhaşlı Gözleme - Star Gözleme Salonu

Kütahya gözleme çeşitleriyle ünlüdür. Gözleme çeşitleri arasında bulunan ve yöresel bir lezzet haline gelen haşhaşlı gözleme kesinlikle tatmanız gereken Kütahya lezzetleri içerisindedir. Haşhaşlı gözlemeyi yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Star Gözleme Salonu’dur.

Adres: Servi, Mithatpaşa Cd No:3, 43030 Kütahya Merkez/Kütahya

 

Kütahya Usulü Güveç - Güveççi Süleyman

Kütahya usulü güveç kuzu etinden yapılıyor. İçerisinde bolca soğan, salça, biber ve domates bulunduran bu yöresel yemek damağınızda iz bırakacak lezzetlerden biridir. Kütahya Usulü Güveç yemeğini tadabileceğiniz en iyi mekanlardan biri şehir merkezinde yer alan Güveççi Süleyman’dır.

Adres: Balıklı, Saat Kulesi Sk., 43000 Kütahya Merkez/Kütahya

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi