kayseri şehir içi ulaşım

Kayseri’de şehir içi ulaşım otobüs, tramvay, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Şehrin en popüler ulaşım aracı Kayseray adı verilen tramvaydır. Kayseray, T1 (İldem 5 – Organize Sanayi), T2 (Talas Cemil Baba – Cumhuriyet Meydanı) ve T3 (İldem 5 – Kumsmall AVM) olmak üzere üç hatta hizmet veriyor. T4 (Anayurt İzzet Bayraktar Camii – Cumhuriyet Meydanı) hattı ise yapım aşamasındadır. Ayrıca şehir genelinde 3400’den fazla durakta 200’den fazla hatta otobüsler çalışıyor. Kayseri’de şehir içi ulaşımda Kart38 adı verilen elektronik kartlar kullanılıyor.

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için HAVAŞ servislerini, otobüsleri, taksileri ve kiralık araçları kullanabilirsiniz. HAVAŞ servisleri ve otobüsler uçak saatleri ile koordineli olarak hizmet veriyor. Havalimanından şehir merkezine en çok tercih edilen ulaşım seçeneği otobüslerdir.

1312 numaralı duraktan hareket eden otobüsler 3 hatta gerçekleşir. 100, 101 ve 271 hat numaralı otobüslerle Kayseri’nin farklı yerlerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi