Çanakkale'ye nasıl gidilir

Çanakkale’ye ulaşım konusunda hava yolu, kara yolu ve deniz yolu alternatiflerini kullanabilirsiniz. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlayan Çanakkale’de havalimanı mevcuttur. Çanakkale Havalimanı sayesinde İstanbul’dan yaklaşık 1 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre bir diğer ulaşım yolu feribot ve vapurlar sayesinde deniz yoluyla oluyor.

Şehre kara yoluyla ulaşım seçenekleriyle de ulaşım sağlayan birçok insan bulunuyor. İzmir’den Çanakkale’ye araçla ulaşım yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ankara’dan kara yoluyla ulaşım 9 saati bulurken, İstanbul’dan Çanakkale’ye kara yoluyla ulaşımda iki farklı alternatif yol bulunur. İstanbul Anadolu Yakası üzerinden yaklaşık 7 saatlik bir yolculukla Çanakkale’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Avrupa Yakası'ndan Çanakkale’ye gitmek için ise önce Gelibolu’ya gelerek ardından feribot seferleriyle Çardak, Lapseki ya da Eceabat’a geçiş yapmalısınız.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi