Çanakkale şehir içi ulaşım

Çanakkale’de en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinin başında toplu taşıma araçları geliyor. Belediye otobüsleri ve dolmuşlar kısa mesafeli seyahatlerde sıklıkla kullanılırken ilçeler arası (Eceabat- Lapseki- Kilitbahir) ulaşımda ise feribotlar tercih ediliyor. Özellikle Gökçeada ve Bozcaada’ya ulaşımda da hem yerli hem de yabancı turistler feribotları tercih ediyor. Çanakkale’nin bir kısmı Avrupa bir kısmı ise Anadolu topraklarında yer aldığı için şehirde 8 adet iskele bulunuyor.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için toplu taşıma, taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılıyor. Toplu taşıma seçeneği olarak halk otobüsleri kullanılabileceği gibi daha hızlı ulaşım için sıklıkla taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılıyor. Taksi ve Çanakkale Havalimanı araç kiralama sayesinde şehir merkezine yaklaşık 10 dakikada hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi