Tam bir Akdeniz mutfağına sahip Antalya’da, tahmin edebileceğiniz gibi enfes salataları, deniz ürünlerini, zeytinyağlıları tadabilirsiniz. Balık yemek istediğinizde şık restoranlardan salaş balıkçıklara kadar birçok seçeneğiniz bulunuyor.

Antalya Piyazı – Piyazcı Ahmet

Normal piyazdan farklı yapılan Antalya Piyazı, coğrafi işaretli bir lezzet olmasıyla da öne çıkıyor. Türk Patent Enstitüsü tarafından 2017 yılında "coğrafi işaretli ürün” olarak tescillenen piyaz, kendine özel sosuyla servis ediliyor. Antalya piyazını yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Muratpaşa’da bulunan Piyazcı Ahmet’tir.

Adres: Altındağ, 166. Sk. 29/A, 07050 Muratpaşa/Antalya

Serpme Börek – Börekçi Tevfik

Kıymalı ve peynirli seçenekleriyle sunulan serpme börek bir Antalya klasiğidir. Hadrian Tapınağı yakınlarında bulunan Börekçi Tevfik’de denenebilecek bir lezzet. Salaş bir mekanda çıtır çıtır bir böreğin tadına varabilirsiniz.

Adres: Sinan Mah., Peker Cad, 1255 Sok. Ay İşhanı, 07050 Muratpaşa/Antalya

Bağaça – Meşhur 18

İsmi poğaçayı andıran “bağaça” adlı çöreği de Antalya’ya geldiğinizde denemenizi tavsiye ederiz.  Özellikle yerel halk tarafından ramazan aylarında tercih edilen bu çörekte; tahin, susam ve şekerin buluşması nefis bir tat yaratıyor. Bağaçayı deneyebileceğiniz en iyi yerlerden biri ise Muratpaşa’daki Meşhur 18’dir.

Adres: Kılınçarslan, 07100 Muratpaşa/Antalya

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi