Antalya’da şehir içi ulaşım, otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, tramvay, deniz otobüsü, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanmaktadır. Antray olarak bilinen tramvay hattıyla şehrin merkez ilçeleri olan Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa ve Antalya Havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Antray tramvay hattı T1A (Fatih – Havalimanı), T1B (Fatih – EXPO), T2 (Müze – Zerdalilik) ve T3 (Varsak – Müze) olmak üzere dört alt hattan oluşmaktadır. 130’dan fazla otobüs hattı da şehir genelinde hizmet vermektedir. Ulaşım, Antalyakart adı verilen elektronik kartla sağlanmaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya önemli turistik şehirlerimizin başında geldiği için ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Uçak yolculuğunuz sonrasında şehir merkezine ulaşmak için havalimanı servisi, otobüs, tramvay, taksi ve kiralık araç seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Antalya Havalimanı araç kiralama işlemini tercih ederek ulaşımınızı çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilirsiniz.

600 hat numaralı otobüsle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüsler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ayrıca Antray isimli tramvay hattı da havalimanı ile şehir merkezi arası ulaşım sağlamaktadır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım HAVAŞ servisleri, taksi ve kiralık araçla sağlanmaktadır. En sık tercih edilen yöntem olan HAVAŞ servisleri uçuşlarla koordineli şekilde çalışmaktadır. Ortalama 1 saat süren HAVAŞ yolculuğu iç hat uçuşlarından 20-25 dakika sonra yapılmaktadır. Alanya Gazipaşa Havalimanı araç kiralama işlemini tercih ederek ulaşımınızı çok daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi