Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri olan Van’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Şehirde belediyenin hizmet verdiği 70’ten fazla otobüs hattı bulunuyor. Her geçen yıl sefer saatlerinin sıklaştırılması ve yeni güzergahlar eklenmesiyle ulaşım çok daha kolay hale getiriliyor. Van’da şehir içi ulaşımda Belvan Kart adı verilen elektronik kart sistemi kullanıyor.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Havalimanından en çok kullanılan ulaşım yöntemi belediye tarafından işletilen otobüslerdir. Havalimanından da geçen 351 hat numaralı otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunun dışında havalimanı taksileri veya Ferit Melen Havalimanı araç kiralama işlemini kullanarak da şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi