Sivas’ta şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Sivas Belediyesi tarafından işletilen toplu taşıma otobüsleri, şehir merkezindeki önemli noktalara seferler düzenliyor. Otobüsler genellikle sık ve düzenli bir şekilde hizmet verir, böylece istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Fakat gezinizi çok daha hızlı ve rahat gerçekleştirmek istiyorsanız araç kiralama işlemini tercih edebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Sivas’ta en çok tercih edilen toplu taşıma aracı otobüsleridir. 20’den fazla otobüs hattının olduğu Sivas’ta şehrin birçok yerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas halk otobüslerinde Kent Kart ismi verilen elektronik kartlar kullanılıyor.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na iniş yapan yolcular, şehir merkezine ulaşım için çeşitli seçeneklere sahiptir. Sivas Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma araçları havalimanı ile şehir merkezi arasında düzenli seferler yapıyor. Ayrıca HAVAŞ servis otobüsleri de iç hat uçak seferlerine göre iki güzergah arasında ulaşım hizmeti sunuyor.

Eğer belediye toplu taşıma veya HAVAŞ servisini beklemek istemiyorsanız, havalimanı taksilerini veya rent a car ofislerinden Nuri Demirağ Havalimanı araç kiralama işlemini tercih ederek hızlıca şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi