Muğla’da şehir içi ulaşımda otobüs, minibüs, taksi, dolmuş ve feribot kullanılmaktadır. Bunların dışında arabası olanlar şahsi araçlarıyla olmayanlar ise kiralık araçlarla ulaşım sağlamaktadır. En çok tercih edilen yöntem olan belediye otobüsleri hem ilçe içlerinde hem de ilçeler arası çalışmaktadır. Otobüslerde Kent Kart kullanılmaktadır. Kent Kart’ı birçok büfe, otobüs durağı ve kafeteryalardan temin edebilirsiniz.

muğla şehir için ulaşım

Bodrum-Milas Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bodrum-Milas Havalimanı şehir merkezine 88 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ilk seçenek MUTTAŞ otobüsleridir. Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen MUTTAŞ otobüsleri, hemen hemen tüm uçuş seferleriyle koordine bir şekilde düzenlenmektedir. Şehir merkezine ulaşım için taksi de kullanabileceğiniz gibi havalimanında bulunan rent a car firmalarından araç kiralama işlemi yaparak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman Havalimanı şehir merkezine 106 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine direkt seferler yoktur. Şehir merkezine gitmek için ilk olarak Marmaris ve Fethiye’ye giden Havaş otobüslerini kullanmalısınız. Marmaris’e veya Fethiye’ye gittikten sonra aktarma yaparak şehir merkezine geçebilirsiniz. Dalaman Havalimanı’ndan direkt olarak taksiyle şehir merkezine gitmek oldukça pahalı olduğu için havalimanı rent a car ofislerinden araç kiralama yaparak direkt olarak şehir merkezine gidebilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi