mersin şehir içi ulaşım

Mersin’de şehir içi ulaşım belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, minibüsler, dolmuşlar, taksiler, şahsi araçlar ve kiralık araçlarla sağlanıyor. Şehrin en popüler ulaşım seçeneği otobüslerdir. Tarsus’tan Bozyazı’ya kadar olan alanda hizmet veren otobüslerin 120’den fazla hattı ve 4000’den fazla durağı bulunuyor. Otobüslerde Mersin 33 Kart adı verilen elektronik kartlar kullanılıyor. Ayrıca 2026’da açılması planlanan metroyla da Akdeniz Bölgesi’nin ikinci metro hattı şehirde açılacaktır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin’e Ulaşım

Mersin şehir merkezine 82 km uzaklıkta bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin’e ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Havaş otobüsleri, Adana – Mersin arası hizmet veren TOK otobüsleri ve ticari taksilerle Şakirpaşa Havalimanı’ndan Mersin’e ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuzu en rahat ve konforlu şekilde geçirmek içinse Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama işlemi yapmayı tercih edebilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi