Ziyaretçilerine geniş bir yemek kültürü bulunan Isparta’da yerel restoranlar ve lokantalar, geleneksel Türk mutfağının lezzetlerini deneyimlemeniz için harika seçenekler sunar. Şehir merkezinde ve Eğirdir Gölü çevresindeki restoranlar, taze balık ve diğer deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş menüler sunar. Bunun yanı sıra, sokak pazarlarında ve çarşı bölgelerinde yöresel ürünler, taze sebzeler, meyveler, zeytinyağı ve gül ürünleri gibi yerel ürünleri bulabilirsiniz. Isparta'da yemek yemek istediğinizde, yöresel lezzetleri deneyimlemek ve Isparta'nın zengin mutfak kültürünü keşfetmek için yerel restoranlara uğramanızı tavsiye ederiz.

Kabune Pilavı – Ferah Kebap Salonu

Isparta'nın yöresel bir yemeği olan Kabune pilavı, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmiş bir lezzettir. Bu özel yemek genellikle düğünler, mevlitler gibi özel günlerde hazırlanır. Kabune pilavı, geleneksel tarifine sadık kalarak odun ateşinde pişirilir ve özellikle büyükbaş hayvan eti kullanılır. Bu pişirme yöntemi, pilava benzersiz bir aroma ve lezzet kazandırır. Kabune pilavını deneyebileceğiniz en iyi yerlerden biri Ferah Kebap Salonu’dur.

Adres: Kutlubey Mah. 120. Cad, Atatürk Parkı İçi No:13, 32100 Isparta Merkez/Isparta

Banak

Isparta'nın et yemekleri arasında öne çıkan banak, bol sofraların vazgeçilmezidir. Banak, dana etiyle birlikte koyun veya kuzu eti kullanılarak da yapılır. Etler, özenle hazırlanan baharatlarla marine edilir ve pide üstüne serilir. Bu özel sunum şekli, banağı iskender kebaba benzetilebilecek bir lezzete dönüştürür. Banağı Isparta’daki birçok kebapçıda tadabilirsiniz.

Yalvaç Güllacı – Gündoğan Pastanesi

Yalvaç'a özgü bir lezzet olan, diğer adıyla Kesmik güllacı olarak da bilinen bu tatlı, şehrin en önemli sembolü olan gül şekline sahiptir. Yapımında lorlu iç kullanıldığı için lorlu güllaç olarak da tanınan Yalvaç güllacı özellikle Ramazan ayında bolca tüketilir. Yalvaç güllacını Gündoğan Pastanesi’nde tadabilirsiniz.

Adres: Çarşı, 32415 Yalvaç/Isparta

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi