Raylı ulaşım sisteminin bulunmadığı Hatay’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanmaktadır. Son yıllarda gelişmeye başlayan ulaşım seçeneği olan halk otobüsleriyle 70’ten fazla hatla birlikte şehrin dilediğiniz yerine gidebilirsiniz. Belediye otobüslerine Hatay Kart isimli elektronik kart sistemi kullanılmaktadır. Hatay’da halk otobüsleri gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Bu sebeple gece yarısından sonra taksiler ve kiralık araçlar daha sık kullanılmaktadır.

Hatay Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımlar HAVAŞ servisleri, taksiler ve araç kiralama işlemiyle sağlanmaktadır. Uygun fiyatı ve uçak saatleriyle koordineli seferler yapmasıyla HAVAŞ servisleri en çok tercih edilen ulaşım türüdür. HAVAŞ ile şehir merkezine ulaşmak yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. HAVAŞ durakları ise şu şekildedir:

Hatay Havalimanı – Antakya-İskenderun Karayolu – 75. Yıl Bulvarı – Ayşe Fitnat Caddesi – Atatürk Caddesi – Fatih Caddesi – Şehir Mustafa Sevgi Caddesi – İl Emniyet Kavşağı – Laskiye Caddesi – Harbiye Caddesi – Sümerler Maksim

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi