Erzurum’a gitmeden önce bilmeniz gereken başlıca şeyler şu şekildedir:

  1. Erzurum, özellikle kış aylarında oldukça soğuk iklime sahiptir. Kış aylarında sıcaklık sıfırın altına düşebilir, bu nedenle kalın giysiler ve kış ekipmanı getirmek önemlidir. Yaz aylarında ise hava daha ılımandır, ancak yine de serin olabilir.
  2. Erzurum mutfağı, lezzetli ve doyurucu yemekleriyle ünlüdür. Cağ kebabı, lor dolması, kadayıf dolması gibi geleneksel Erzurum yemeklerini denemenizi kesinlikle öneririz.
  3. Uçakla Erzurum’a gelecekseniz Erzurum Havalimanı ve şehir merkezi arasının yaklaşık 13 kilometre olduğunu bilmelisiniz.
  4. Erzurum Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Resim Heykel Müzesi, Erzurum Kalesi ve Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi’nde Müzekart geçerlidir. Seyahatiniz öncesinde Müzekart çıkartarak buraları çok daha avantajlı şekilde gezebilirsiniz.
  5. Seyahatiniz sırasında Erzurum araç kiralama işlemini tercih ederek gezinizi çok daha keyifli ve rahat hale getirebilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi