Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en turistik yerlerinden olan Diyarbakır’da bununla birlikte konaklama seçenekleri de gelişmiştir. Şehirdeki otellerin büyük çoğunluğu merkez ilçeler olan Suriçi ve Yenişehir bölgelerinde bulunmaktadır. Özellikle gezilecek yerlerin çoğunun Suriçi’nde bulunmasından dolayı burası çok daha fazla tercih edilmektedir.

Diyarbakır'da nerede kalınır

New Garden Hotel

Şehrin en çok tercih edilen otellerinden olan New Garden Hotel, Yenişehir’de yer almaktadır. Fitness, hamam, sauna gibi imkanlar sunan otelde özellikle muhteşem şehir manzaralı restoran çok beğenilmektedir. Gezilecek yerlere yakınlığı ile de dikkat çeken New Garden Hotel, geziniz sırasında konaklayabileceğiniz en iyi yerlerdendir.

Adres: Yenişehir, Lise 1. Sk. No:6, 21100 Yenişehir/Diyarbakır

Dies Otel

Dağ Kapı Meydanı’na yürüme mesafesinde yer alan Dies Otel, Yenişehir’de hizmet veren otellerden biridir. Özellikle zengin kahvaltısı ve güler yüzlü çalışanları ile en çok sevilen otellerin başında gelmektedir. İçerisinde kütüphane de bulunan Dies Hotel’i konaklamak için tercih edebilirsiniz.

Adres: Yenişehir, Aliemiri 6. Sokak 11/A, 21100 Yenişehir/Diyarbakır

Demir Hotel

1963 yılından beri hizmet veren Demir Hotel, şehirdeki otelcilik sektörünün öncü yerlerindendir. Suriçi’nde bulunan Demir Hotel’de konaklayarak birçok gezilecek yeri de kolayca keşfedebilirsiniz. Fitness, hamam ve sauna gibi imkanların da bulunduğu otelde her saat kullanabileceğiniz bir restoran da bulunmaktadır.

Adres: Cami Nebi, Hz. Süleyman Cd. No:8, 21300 Sur/Diyarbakır

Diyarbakır’da Kamp Yapılabilecek Yerler

  • Göksu Barajı Kamp Alanı
  • Yatır Kamp Alanı
  • Salkımlı Mevki Kamp Alanı
  • Uzunova Gölü Kamp Alanı
  • Bırkleyn Mağarası Kamp Alanı
  • Ergani Mağaralar Bölgesi Kamp Alanı
  • Karasu Şelalesi Kamp Alanı

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi