Ege Bölgesi’nin popüler turizm şehirlerinden olan Denizli, Ege bölgesine özgü lezzetleri, geleneksel yemekleri ve yöresel tatları ile de ünlüdür. Denizli geziniz sırasında yemek molası vermek isterseniz şehrin ünlü lezzetlerini yerinde yemenizi tavsiye ederiz.

Yen Böreği – Anne Eli Ev Yemekleri

Ege Bölgesi’nde sıkça yapılan yen böreği Denizli’de de oldukça popülerdir. Genellikle çıtır kabuğu ve lezzetli iç malzemesi ile bilinir. Yen Böreği, hamurunun ince açılması ve üst üste konulmasıyla hazırlanır. Hamur aralarına, peynir, ıspanak, kıyma veya patatesli iç harçlar konulur. Her öğün tüketilebilen yen böreğini Pamukkale’deki Anne Eli Ev Yemekleri’nde tadabilirsiniz.

Adres: Atalar, 960/1. Sk., 20150 Pamukkale/Denizli

Denizli Kebabı – Kebapçı Dursun

Kuzu etinden yapılan Denizli kebabı diğer kebap çeşitlerinden farklı olarak, közlenmiş yeşil biberler ve domateslerle servis edilir. Kuzu eti, ince şeritler halinde kesilerek, özel olarak hazırlanmış bir marina ile birkaç saat dinlendirilir ve daha sonra şişlere takılır. Daha sonra kömür ateşinde pişirilir. Denizli kebabının özgün lezzeti ve kendine has sunumu, şehrin turistik değerlerindendir. Merkezefendi’deki Kebapçı Dursun’da leziz Denizli kebabını tadabilirsiniz.

Adres: Saraylar, 357. Sk. No: 3/C, 20010 Merkezefendi/Denizli

Börülce Böreği – Ballı Börek

Börülce böreği, yufka veya baklavalık yufka gibi ince hamurların içine ezilmiş börülce, soğan, sarımsak, maydanoz ve baharatlar gibi malzemelerin konulmasıyla hazırlanır. Ardından hamurlar katlanarak rulo haline getirilir ve fırında pişirilir. Genellikle kahvaltıda veya çay saatlerinde sıcak olarak servis edilir. Börülce böreğini tadabileceğiniz en iyi yerlerden biri Merkezefendi’deki Ballı Börek’tir.

Adres: Gümüşçay, Gümüşler Blv., 20030 Merkezefendi/Denizli

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi