Bursa’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, tramvay, metro, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Özellikle BursaRay adı verilen Bursa metrosu ile şehrin birçok yerine hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa metrosu M1 ve M2 olmak üzere iki hatta hizmet vermektedir. Bir diğer popüler araç olan tramvayın ise T1, T2 ve T3 olmak üzere üç hattı bulunmaktadır. Bursa’da şehir içi ulaşımda BursaKart adı verilen elektronik kart kullanılmaktadır.

Bursa şehir içi ulaşım

Metro ile Ulaşım

M1 (Emek – Arabayatağı) ve M2 (Üniversite – Kestel) olmak üzere iki hattı bulunan Bursa metrosu oldukça popüler bir ulaşım seçeneğidir. M1 metrosu 20 istasyondan oluşmaktadır. M2 metrosunun ise 32 istasyonu bulunmaktadır.

Tramvay ile Ulaşım

Şehrin bir diğer popüler ulaşım aracı olan tramvay 3 hatta hizmet vermektedir. T1 (Kent Meydanı – Heykel) tramvay hattı 16 duraktan oluşmaktadır. T2 (Kent Meydanı – Terminal) hattı 11 duraktan oluşurken T3 (Zafer Plaza – Çınarönü) hattı ise 9 durakta hizmet vermektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan Osmangazi ilçesi ve Bursa şehir merkezine ulaşmak için farklı seçenekler bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçenekler mevcuttur. Havalimanında araç kiralama hizmeti sunan şirketler, uygun fiyatlarla kiralama seçenekleri sunarlar. Bu seçeneklere Miniyol aracılığıyla kolayca erişebilirsiniz. Taksi veya otobüs gibi toplu taşıma araçları da hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamak için tercih edilebilir.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi