Ağrı’da şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, şahsi araç ve kiralık araçla sağlanıyor. Şehirde belediye tarafından işletilen toplu taşıma otobüsleri, farklı güzergahlar üzerinde halkın ulaşım ihtiyaçlarını karşılar. Bu otobüsler, şehir merkezi ile çevre semtler arasında düzenli seferler yapar.

Otobüs ile Ulaşım

Ağrı şehir merkezinde hizmet veren 4 farklı otobüs hattı bulunur. Bu hatlardan mavi-beyaz, kırmızı-beyaz ve turuncu-beyaz hatlar özel halk otobüsleri tarafından işletilir. Beyaz hatlar ise belediye otobüsleri tarafından kullanılır. Belediyeye ait olan otobüsler, bazen diğer hatlara da destek amacıyla seferler düzenlerler.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, şehir merkezine sadece 8 kilometre mesafededir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi, halk otobüsleri, servis araçları ve kiralık araçlar gibi seçenekler bulunur. Servis araçları, havalimanındaki uçak seferlerine göre düzenli olarak hareket eder. Havalimanının şehir merkezine yakınlığı sayesinde taksiyle de kısa sürede ulaşım sağlamak mümkündür. Ayrıca, Ağrı Belediyesi tarafından işletilen toplu taşıma otobüsleriyle de havalimanı ile şehir merkezi arasında seyahat imkanı bulunur. Dilerseniz havalimanında bulunan rent a car ofislerinden de Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak seyahatinizi rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi