Arama yapın

Mersin’de Denize Girilebilecek Yerler

Mersin’de Denize Girilebilecek Yerler
Sinan Daşpınar
Akdeniz’in sevilen başka bir rotası Mersin… Miniyol Mersin tatili düşünenler için Mersin’de denize girebileceğiniz yerler önerisinde bulundu.
İçerik Başlıkları
  • Yapraklı Koyu
  • Susanoğlu Plajı
  • Tömük Plajı
  • Kızkalesi Plajı
  • Boğsak Koyu
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Mersin’de Denize Girilebilecek Yerler

Mersin… 320 kilometre boyunca devam eden kıyısıyla ve güzel plajlarıyla, koylarıyla Akdeniz’de Antalya ve civarı dışında ikinci sırada tercih edilen tatil rotalarından birisidir. Bu yüzden Miniyol blogunda Mersin tatili planlayanlar için Mersin’de denize girebileceğiniz yerler listesi hazırladı. 
 

Yapraklı Koyu

Yapraklı Koyu Mersin’in Silifke ilçesine 90 km mesafede uzaklıktadır. Kayalıklı yapısı nedeniyle koyun derinleştiği görülebiliyor. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından pek tercih edilmemektedir. Hafta içi günlerde daha sakin olan Yapraklı Koyu’nun hafta sonu kalabalıklaştığı görülmektedir.
 

Susanoğlu Plajı

Susanoğlu Plajı, Mersin’in Silifke ilçesinde bir kilometre uzunluktadır. Plaj özellikle çocuklu aileler tarafından denizin sığ olması nedeniyle  tercih edilmektedir. Plajın etrafında kafe, restoran, bulunurken wc ve duş hizmeti de sunulmaktadır. Akşam saatlerinde hareketlenen denizin sabah daha sakin olduğu görülmektedir. Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralanabilir.
 

Tömük Plajı

Erdemli ilçesinde yer alan Tömük Halk Plajı yaklaşık 500 metre uzunluktadır ve mavi bayraklıdır. Denizin taşlık olması sebebiyle dikkat edilmesi iyi olacaktır. Giriş ücretsiz olmasına rağmen şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Duş, soyunma kabini, wc imkanı da vardır. Plaj etrafında bir çok restoran ve otel bulunuyor.
 

Kızkalesi Plajı

Kızkalesi Plajı, Mersin’in Erdemli ilçesine seksen km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca plaj en çok ziyaretçi alan plajlarından birisidir. Mersin’in bu ünlü plajı, ismini Mersin’in simgesi Kızkalesi’nden almaktadır. Belediyenin işlettiği mavi bayraklı plaja giriş ücretsiz olsa da şemsiye ve şezlong kiralama da yapabiliriz. Kıyıdan 600 metre uzaklıktaki Kız kulesine yüzerek ulaşılabilmektedir. Plajın sığ olması çocuklu aileler ve denize açılmakta zorlananlar için oldukça iyi imkanlar sunmaktadır.
 

Boğsak Koyu

Boğsak Koyu Mersin’in Silifke ilçesinde yer almakta olup küçük bir koy olmasının yanı sıra kampçılarında gözde merkezlerinden birisidir. Koya tekne turlarıyla veya kara aracıyla da ulaşılabilmektedir. Denizin güzelliği ve yeşilin ferahlığı yanında balık tutkunlarına yeni tecrübeler sunmaktadır.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.