Wish Araç Kiralama Koşulları

Wish Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı

Kiracının en az 23 yaşında olması gerekmektedir. 65 yaş üstü sürücülere araç sunulamamaktadır.

 • Ekonomi Segment Araçlar için: En az 23 yaş
 • Orta Segment Araçlar için: En az 25 yaş
 • Üst sınıf ve SUV tipi Araçlar için: En az 27 yaş

Ehliyet

Birinci (ve varsa ilave) sürücünün, fotoğraflı geçerli sürücü ehliyetinin aslına ihtiyacı olacaktır. Stajyer ehliyetleri kabul edilmeyecektir. Ayrıca Uluslararası Sürücü İzni (IDP) ihtiyacınız olabilir. Ehliyetinizde kırık, yırtık, yazı ve fotoğrafın okunabilirliği konusunda herhangi bir deforme olmaması gerekir. (Ehliyetiniz birleştirilmiş de olsa kimlik ve ehliyetin ayrı ayrı fiziki olarak ibrazı zorunludur.

 • Ekonomi Sınıf Araçlar için: Minimum 3 yıllık ehliyet zorunludur.
 • Orta Sınıf Araçlar için: Minimum 4 yıllık ehliyet zorunludur.
 • Üst Sınıf ve SUV tipi Araçlar için: Minimum 4 yıllık ehliyet zorunludur.

Luxury, Minivan, Premium, Fullsize, Özel araç sınıfı için, en az 4 yıl önce düzenlenmiş bir ehliyetin sunulması gerekmektedir.

Latin harfleri içermeyen (Arapça, Japonca, Kiril harfleri, vb.) bir sürücü ehliyetinin, Uluslararası Sürücü Belgesi ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Uluslararası Sürücü Belgesinin sadece normal ehliyet ile birlikte sunulması durumunda geçerli olmasını göz önünde bulundurunuz.

ÖNEMLİ BİLGİ

Belirtilen bazı havalimanlarında geçerli olmak üzere misafirlerin, aracı alırken uçuş kartı beyan etmesi gerekmektedir. (Trabzon ve Ordu havalimanı ofisleri hariç.)

Yerel kiralayacıların aracı teslim alabilmesi için Findeks kredi notu istenir. Findeks raporu “OLUMSUZ” olması durumunda rezervasyon iptal edilir.

Aracı teslim almak için kiracı ve ek sürücünün her biri şu belgeleri sunmalıdır: geçerli sürücü belgesi, kendi adına ait olan bir kredi kartı, Pasaport ve Kimlik kartı, rezervasyon makbuzu.

Kiralama öncesi rezervasyon bilgilendirme kağıdına (voucherına) ihtiyacınız olacak. Yazılı ve elektronik ortamda muhakkak yanınızda bulundurmanızı öneririz. Aracı nasıl teslim alacağınız, nasıl ödeme yapacağınız ve kiralama koşulları hakkında bilgi sahibi olmak için voucherı ,seyahat etmeden önce dikkatlice okumanızı rica ederiz.

Pasaport/Kimlik Kartı

Pasaportunuzu ve ulusal kimlik kartınızı göstermeniz gerekecektir. (Tüm evrakların resmi ve aslının bulundurulması zorunludur.) Ayrıca pasaportla yapılan işlemlerde “ülkeye giriş damgasının bulunması gerekir.

Ödeme Yöntemi

Araç bedeli, iade edilebilir depozito ve diğer tüm ücretlerin ödeme yönteminde sadece kredi kartı özelliği olan kartlar kabul edilecektir. Amex, Visa ve Mastercard kredi kartları (üzerinde kontrat sahibinin ismi ve soyismi yazması zorunludur.) kabul edilmektedir. Kabul edilmeyen durumlar; Farklı birine ait kart (aile üyeleri dahil),nakit, herhangi hesap kartı, herhangi ön ödemeli kart, herhangi sanal ödeme (örn: Google Pay, Apple Pay, vb.)

 • Ekonomi, orta ve SUV sınıf araçlar için: Tek kredi kartı
 • Üst (Lüks) sınıf tipi araçlar için: Çift kredi kartı

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli belge üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

İade edilebilir depozito: Araç teslimi esnasında ofis personelimiz ibraz ettiğiniz kendi adınıza olan kredi kartından 2.000 TRY – 20.000 TRY arasında (araç segmentine göre değişiklik göstermekte) iade edilebilir depozito uygulayacaktır.

Kullanılabilir Özel Ekipman ve Ek Hizmetler

Ek hizmetler için ücretler rezervasyon sayfasında belirtilmiştir.

 • Hasar Güvence Paketleri
 • İlave sürücü eklenebilir. (İlave sürücü adayları da ana sürücü ile aynı şartları karşılaması gerekir.) Her sürücü için ilave ücret alınmaktadır.
 • Çocuk koltuğu ve puset (0-4 yaş)
 • 23 yaşını doldurmayan ana sürücü veya ek sürücülerden hem Genç Sürücü hem de Ek Sürücü Ücreti alınabilir.
 • Aracı teslim alırken tüm sürücüler teslim alma noktasında olmalı ve geçerli belgeler sunmalıdır.
 • Seçilmiş ekstralar garanti değildir. Tüm ekstralar teslim alma lokasyonunda müsaitlik durumuna bağlıdır. (Örn,Çocuk koltuğu, Gps vb.)

Yakıt Koşulları

Firmamız araçları yakıt depoları boş olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ve ilave olarak Wish Car Rental servis ücreti size yansıtılır.

Kiralama Süresi

Anlaşma kapsamında maksimum kiralama süresi 29 gündür.

Sınır Ötesi Politikası

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

Çalışma Saatleri

Tüm havalimanı şubelerimiz 7/24 hizmet sağlamaktadır. Araç dönüşü geç kalma opsiyonu 59 dakikadır. 59 dakika gecikme saatinin aşımı durumlarında ekstra 1 gün ücreti tahsil edilmektedir.

Aracı Teslim Alırken

Yerel Türk ehliyeti ve kimliğine sahip misafirlerimizin araç teslim alması için Findeks kredi risk raporu sorgulanacaktır. Sistemden alınacak olumlu veya olumsuz sonucu göre kontrata devam edilecek veya iptal işlemleri sağlanacaktır.

Firmamızın, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için 1,96 TL + KDV , Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 3,15 TL + KDV olarak km başı ücret alınacaktır.

KİRA GÜNÜGÜNLÜK KM SINIRIAYLIK KM SINIRI
 EKO-ORTA GRUPSUV-LÜKS GRUPEKO-ORTA GRUPSUV-LÜKS GRUP
150050040003500
21000100040003500
31500150040003500
42000200040003500
52500250040003500
63000300040003500
73500350040003500
84000350040003500
94000350040003500
104000350040003500
114000350040003500
124000350040003500
134000350040003500
144000350040003500
154000350040003500
15+4000350040003500

Araçtaki Güvence ve Sigortalar

Zorunlu trafik poliçesi,Muhafiyetli kasko poliçesi (%2). Kasko muhafiyeti, ek güvence paketi satın alınması durumunda ortadan kaldırılır ve kiralayan sorumluluğu dışında bırakılır.

Teslim Etme Talimatları

Lütfen teslim alma sırasında teslim etme lokasyonu talimatlarını netleştirin. Farklı bir ofisimizde aracı bırakmak için drop ücreti (tek yön) tarafınıza yansıtılmaktadır.

Destek

Aracı teslim alırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen +90 444 61 29 rezervasyon iletişim numarasını veya rezervasyon@wishcarrental.com mail adresini kullanın.

Teslim Alma Saati

Geç kalacaksanız lütfen +90 444 61 29 rezervasyon iletişim numarasını veya rezervasyon@wishcarrental.com mail adresi ile iletişim kurun ve güncelleme talep edin.

Aracı İnceleyin:

Teslimat noktasından ayrılmadan önce;
- Araçta hasar (dış ve iç) olup olmadığını kontrol edin.
- Aracın yakıt seviyesini ve kilometre saatini kontrol edin.
- Gerekli ekipmanları (ilk yardım kiti, güvenlik yelekleri, yedek lastik, üçgen reflektör vb. gibi) kontrol edin.
- Farları, silecekleri, sinyalleri nasıl kullanacağınız dahil olmak üzere aracı nasıl kullanacağınız konusunda bilgi edinin.
Herhangi bir sorun varsa bunu hemen personele bildirin. Araç teslimi sonrasında bu kontrolleri sizlerin de sağlamadığı durumlarda firma olarak sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Rezervasyon İptali/ Aracı Teslim Alamama

Personelimiz aracı size teslim etmeyi reddederse lütfen çalışanın adı ve yazdırılmış tüm dökümanlar ile birlikte ilgili tüm kanıtları saklayın ve 444 61 29’nolu telefondan bize ulaşın. Benzer şekilde, vardığınızda şube ile temas kuramazsanız bizimle hemen irtibata geçin. Olası iptal durumlarında öncelikli olarak çağrı merkezimiz ile iletişim geçmenizi öneririz.

Aracı Teslim Ederken:

 • Teslim Etme Saati: Lütfen aracı planlanan teslim etme saatinde iade edin. Aracı geç teslim etmeniz durumunda ekstra ücret alınacaktır. (Uzatma işlemleri konusunda minimum 24 saat öncesinden ofis veya çağrı merkezimize bilgi iletmeniz gerekmektedir. Müsaitlik olmaması durumunda uzatma yetkisi Wish Car Rental’a aittir ve kiralayan kişinin araç dönüş zamanında ofiste olacak şekilde planlama yapması gerekmektedir.
 • Kişisel Eşyalarınızı Kontrol Edin: Kişisel eşyalarınızı kontrol edin aracı teslim ederken aracın içinde hiçbir şey bırakmadığınızdan emin olun. Bagajı kontrol etmeyi unutmayın. Cep telefonları, güneş gözlükleri ve şemsiyeler araçta bırakılan en yaygın eşyalardır. Firmamız olası kayıp eşyalardan sorumlu olmayacaktır.
 • Ücretleri Doğrulayın: Lütfen kiralama sözleşmeniz altında alınan tüm ücretleri doğrulayın ve teminatınızın geri kalanının ne zaman iade edileceğini netleştirin (bankanıza bağlı olarak bu işlemin biraz daha uzun sürebileceğini unutmayın). İade edilebilir teminatın geri iadesi ortalama 5-7 iş günü sürmektedir.

Kaza veya Hasar Durumunda:

Polisi arayın! Polisi arayın ve kaza/hasar ve alkol raporu tutmalarını isteyin. Evrakların eksiksiz ve doğru şekilde doldurulduğundan emin olun. Kaza esnasında aracı polis gelmeden yerinden hareket ettirmeyin. Kazaya karışan diğer tarafların ehliyet, kimlik, ruhsat, araç plaka ve görüntülerini çekmeyi unutmayın. Çift taraflı kaza/hasar durumlarında karşılıklı kaza tespit tutanağı tutabilirsiniz. Tutanak-Rapor işlemi sağlanmayan veya eksik evrakla teslim edilen araçlarda hasar bedeli ve diğer masrafların kullanıcıya ait olduğunu lütfen unutmayınız.

Önemli! Güvence paketlerinin devreye girebilmesi için polis tutanakları zorunludur.

Hasar Desteği

Kaza sonrası yardım için +90 444 61 29 numaralı telefondan doğrudan hasar birimi ile iletişim kurun.

İptal Politikası

Firma tarafından Findeks kredi risk raporu sorgulaması yapılmaktadır. Sorgulama sonrasında ekrana gelen “OLUMLU” veya “OLUMSUZ” raporuna göre satış personeli işleme devam etmektedir. Raporun “OLUMSUZ” olması durumunda rezervasyon iptal edilir. Koşulsuz şartsız kiralama tutarının tamamını iade alabilirsiniz. İade süresi 7-10 iş günü içerisinde işlem yaptığınız kredi kartına transfer edilecektir.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi