B2Carlease Araç Kiralama Koşulları

B2Carlease Araç Kiralama Koşulları

B2Carlease Araç Kiralama Sürücü Gerekli Belgeler

Kimlik Kartı
Kredi Kartı
Ehliyet
*Kiralayan kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
*Kredi kartının kendi adına (en az 6 aylık kullanılması kaydıyla) kredi kartına sahip olması gerekmektedir.
*Araç gruplarına göre yeterli finansal sorgu kriterine sahip olması gerekmektedir.  

B2Carlease Araç Kiralama Koşulları

a. B2Carlease Araç Kiralama Sürücü Yaşı, Ehliyet Yaşı ve Provizyon Ücreti
Araç Grubu
Yaş
Ehliyet Yaşı
Provizyon
Ekonomik
21
2
750
Mini-Van
23
2
1500
Orta
23
3
1000
Üst
25
5
2000
Premium
27
5
3000
Minibüs
27
5
3000
b. B2Carlease Araç Kiralama Kredi Kartı Ödemi Yöntemi
Araç kiralama işlemlerinde kredi kartı zorunluluğu vardır. Kredi kartının kişinin adına olması gerekmektedir.
Yurtdışı ikametli ve pasaportlu kiracılar, ülkeye giriş yaptığını gösterir resmi makamlarca mühürlü pasaportlarını ibraz etmesi halinde herhangi bir km sınırı ve kredi kartı zorunluluğuna tabi değillerdir.
c. Provizyon Kaldırılması
Kiralama sırasında kiracılarımızdan araç gruplarına bağlı olarak ayrıca bloke alınmaktadır. Alınan blokeler kiralama sonrasında, olası ek hizmet ödemesi kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilmektedir.
Kiralanan Araç Hakkında
Kiracılar genç sürücü paketi kullanarak üst sınıfa kadar araç kiralama imkanı sağlayabilir. Genç sürücü paketi günlük ilave ücret karşılığında verilmektedir.
B2Carlease Araç Kiralama Kilometre Sınırı
Araç kiralama süreleri 24 saatlik süre üzerinden hesaplanmaktadır. 24 saatin sonunda 2 saatlik opsiyon sağlanmaktadır. 2 saate kadar olacak gecikmelerde ek bir ücret yansıtılmamaktadır. Ancak, 2 saati aşan gecikmelerde tam kiralama gün ücreti olası diğer ek hizmetlerle ( koruma paketi, çocuk koltuğu, ek sürücü v.b.) birlikte yansıtılır. Kiralama ücretine muafiyetsiz koruma paketi, KDV ve 500 km/günlük sınırlı km kullanımı dahildir.
Araçlarda günlük 500 km ücretsiz kullanım sınırlıdır. 7 güne kadar 3500 km ücretsiz kullanım hakkı vardır. 7 gün ve üzeri kiralamalarda ise toplam ücretsiz km sınırı 3500 km’dir. Kiralama süresi içerisinde, km aşımı halinde, kiralanan araç grubuna bağlı olarak aşılan her bir km için 0,85 ₺ ek ücret tahsil edilmektedir.
B2Carlease Araç Kiralama Yakıt Tüketimi
Araçlarda adil yakıt politikası izlenmektedir. Buna göre kiracı aracın yakıtını aldığı seviyede teslim etmekle yükümlüdür. Araç dolu depo teslim edilmesine rağmen eksik yakıtla iade edildiği taktirde, eksik yakıt bedeli güncel pompa litre fiyatına %20 ilave edilip, 118 ₺ hizmet bedeliyle beraber tahsil edilir.
B2Carlease Kiralama Sigortaları ve Güvencesi
LCF( Lastik-Cam-Far) Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın lastik,cam veya farında oluşabilecek hasarlardan sadece birini limite bakılmaksızın kapsamaktadır.Camda oluşan çatlak, tek lastikte yarılma (jant hasarı hariç ve sadece 1 lastik),farda çatlama (kaporta hasarı hariç) şeklinde oluşan hasarlardan bir tanesi kapsam dahilindedir.
Basic Paket; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek hasarları 2000.00 TL’ye kadar karşılamaktadır. 2000.00 TL’nin üzerindeki hasarlarda tutanak veya polis raporu istenmektedir. Rapor veya tutanak sağlanamadığı takdirde hasar bedeli kiracıdan talep edilir. Lastik,cam veya far hasar paketi dahildir.
Kapsamlı Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek hasarları 4000.00 TL’ye kadar karşılamaktadır. 4000.00 TL’nin üzerindeki hasarlarda tutanak veya polis raporu istenmektedir. Rapor veya tutanak sağlanamadığı takdirde hasar bedeli kiracıdan talep edilir. Lastik,cam veya far hasar paketi dahildir.
Premium Hasar Paketi; Kiralama süresi boyunca kullanımda olan aracın kaportasında oluşabilecek hasarları 10000.00 TL’ye kadar karşılamaktadır. 10000.00 TL’nin üzerindeki hasarlarda tutanak veya polis raporu istenmektedir. Rapor veya tutanak sağlanamadığı takdirde hasar bedeli kiracıdan talep edilir. Lastik,cam veya far paketi dahildir.Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.
Kiralama süresinde ortaya çıkabilecek trafik cezaları, herhangi bir kurumun verdiği cezalar, HGS-OGS otoyol kullanım ücretleri, ek hizmetler (kış lastiği,ek sürücü, çocuk koltuğu v.b.) kiracıların ödeme sorumluluğundadır. HGS ücretlerinin kiralama süresi içerisinde yapılan kullanımı, %18 KDV eklenerek hesaplanmaktadır.
B2Carlease Araç Kiralama Önemli Bilgiler
Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.
Kiracılar, kiraladıkları aracı, alış ofisinden farklı olarak B2Carlease ofislerinin bulunduğu farklı ofise çalışma saatleri içerisinde teslim edebilir. Ancak, aracın alış ofisinden farklı bir lokasyona bırakılması halinde alış ve bırakış ofislerine bağlı olarak ek, tek yön kiralama ücreti ortaya çıkmaktadır.
Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.
Kiralanan araçlar kiracıdan başkası tarafından kullanılamaz. Ancak, ek sürücü ilave edilerek aracın tanımlanan kişi tarafından da kullanımına imkan verilebilir. Ek sürücü ve kiracıdan başka bir kişinin aracı kullanması halinde ortaya çıkabilecek tüm hasar v.b. işlemlerden doğrudan ve tümüyle kiracı sorumludur.Herhangi bir koruma paketi alınsa bile geçersizdir.
Kiralanan araç aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılamaz:
•     Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu veya mal taşınmasında,
•     Herhangi bir vasıta ya da treyleri itmekte veya çekmekte,
•     Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında veya diğer gayri kanuni işlerde,
•     Alkol veya uyuşturucu madde almış bir kişi veya ek sürücü olarak belirtilmeyen bir sürücü tarafından,
•     Motorlu sporlarda (yarış, sürat tayini, ralli, sağlamlık ve hız denemeleri dahil),
•     Vasıtaya zarar verecek şekilde ve yükleme haddini aşacak yük/ eşya taşınmasında,
•     Vasıtaların marka ve modelini dikkate alarak kiralama amacına uygun olmayan şekilde yer ve şartlarda (arazi, dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı vs. gibi) ve amaçları dışında teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yer ve yollarda, kısaca olağan dışı ve trafik koşullarına uygun olmayan yol şartlarında.
Aşağıdaki durumların herhangi birinde kiracılarımız trafik polisi veya jandarma birimlerinden destek almalılar:
•     Çift taraflı kazalarda tarafın/tarafların ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçelerinin fotokopisini veya okunaklı görselini almak,
•     Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
•     Olay yeri kazanın şekli ve bulunduğu yeri araç plakası görünecek şekilde birden fazla görselini edinmek,
•     Yeterli güvenlik önlemi almadan aracı terk etmemek,
•     Sürücüde akıl sağlığı ve alkol şüphesi varsa,
•     Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa,
•     Kazaya karışan araçlardan biri resmi plakalı ise,
•     Kamuya ait eşyada zarar meydana geldiyse,
•     Kazada sadece 3. Kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
•     Kazaya karışan araçlardan birinin Trafik sigortası yok ise,
•     Trafik kazası ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanmışsa,
•     Kaza oluşunda karşı sürücüyle anlaşamamanız halinde
B2Carlease’den kiralanan araçlar muafiyetsiz korumalı olarak teslim edilmektedir. Muafiyetsiz koruma paketi, kiralama süresi içerisinde araçta meydana gelebilecek olası kaza ya da hasarın tamamıyla kullanıcı tarafından ödenmesini tanımlamaktadır.
Kiracı, B2Carlease’den aşağıdaki koruma paketlerini alarak olası kaza ya da hasar durumunda oluşacak ek ücret için muafiyet sağlayabilir.
Miniyol Araç Kiralama
B2Carlease Rent A Car firması araç kiralama işlemlerinizi miniyol.com’dan veya Miniyol telefon uygulamamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Telefon uygulamamızı Google Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. miniyol.com ve telefon uygulamamız üzerinden destek talebi oluşturarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi