Rent Trendy Araç Kiralama Koşulları

Rent Trendy Araç Kiralama Koşulları

Rent Trendy Araç Kiralama Sürücü Gerekli Belgeler

 • Kimlik Kartı
 • Kredi Kartı
 • Ehliyet

Sürücü Yaşı Ve Sürücü Belgesi

Kiralama işlemi yapabilmek için gerekli olan ehliyet ve yaş koşulları şu şekildedir:

 • Ekonomik sınıf araçlar için 2 yıllık ehliyet
 • Orta sınıf araçlar için 3 yıllık ehliyet
 • Üst sınıf araçlar için 4 yıllık ehliyet
 • Rent Trendy Araç Kiralama Koşulları

Rent Trendy Araç Kiralama Sürücü Yaşı

Kiralama yaşı araç segmentlerine göre değişmektedir. Sürücü yaş sınırları şu şekildedir;

 • Ekonomi sınıfı araçlar için: En az 21 yaş
 • Orta sınıf araçlar için: 24 yaş
 • Üst sınıf araçlar için: 27 yaş

Genç Sürücü Paketi

Genç sürücü paketinden yararlanabilmek için aşağıdaki yaş ve ehliyet şartlarını karşılamanız gerekmektedir.

 • Ekonomi sınıfı araçlar için: 20 yaş / 1 yıllık ehliyet
 • Orta sınıf araçlar için: 21 - 24 yaş / 2 yıllık ehliyet
 • Üst sınıf araçlar için: 24 - 27 yaş / 3 yıllık ehliyet

* Genç sürücüler için zorunlu olarak Süper Mini Hasar Güvencesi alınması gerekmektedir. Rent Trendy Rent a Car, genç sürücü uygulamasını uygulamama hakkını saklı tutmaktadır.

Ek Sürücü Hizmeti

Aracın başka bir kişi tarafından kullanılabilmesi için ek sürücüye ait sürücü belgesi bilgileri kira sözleşmesine eklenmelidir ve buna ek ücret uygulanmaktadır. Kira sözleşmesinde belirtilmeyen kullanıcılar, herhangi bir kaza durumunda tüm güvencelerin geçersiz sayılmasına neden olur ve hem kiralayan hem de aracı kullanan kişi/kişiler ayrı ayrı ve ortak olarak sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rent Trendy Rent a Car rezervasyon merkezini arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları, Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamaları'nda belirtilen koşullarla aynıdır.)

Kiralama Süreleri

Araçlar, günlük en az 24 saat veya aylık 23 gün süreyle kiralanabilir.

Gecikmeler durumunda:

 • 2 saat üzeri gecikmelerde, güncel kiralama bedelinin 1/3'ü,
 • 3 saat ve üzeri gecikmelerde, güncel kiralama bedelinin 2/3'ü,
 • 4 saat ve üzeri gecikmelerde ise, sözleşmenize ilgili güne ait günlük kira bedeli eklenerek tahsilat kredi kartınızdan yapılır.

* Aracı teslim veya alış saatiniz şube kapanış saatinde ise aracı o saatte teslim etmeniz gerekmektedir. 2 saate kadar gecikme opsiyonu, şube kapanış saatine sahip olan teslim veya iade saatleri için geçerli değildir.

Yakıt

Araç teslim alırken lütfen aldığınız yakıt miktarıyla iade ediniz. Araç eksik yakıtla teslim edildiğinde, yakıt bedeli ve %30 hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir.

Araç Teslimi

Şubeye İade: Eğer aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubeye iade etmek isterseniz, "Tek Yön" ücreti uygulanacaktır. Bu ücret aynı şehir içinde, farklı bir şubeye iade ettiğiniz durumlar için de geçerlidir.

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme: Adrese teslim alma ve adresten teslim etme hizmeti, şubelerin müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için Rent Trendy Rent a Car ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Sigortalar ve Güvenceler

Araç sigortaları, kampanya ve fiyatlara göre değişiklik gösterebilir. Sigorta detayları, sözleşme ve teslimat formunda belirtilmektedir. Ek sigortaların ücretleri ve limitleri hakkında bilgi almak için rezervasyon merkezine veya kiralama yapacağınız şubeye başvurabilirsiniz. Aşağıda, firmanın sunduğu sigortalar ve güvenceler hakkında bilgi bulunmaktadır.

 • Mini Hasar Sigortası: Kiracı beyanıyla onarım sağlanma avantajı sunan Mini Hasar Sigortası, tek taraflı hasarlar için geçerli olup, KDV dahil 1.000 TL'ye kadar olan hasarları kapsamaktadır.
 • Süper Mini Hasar Sigortası: Kiracı beyanıyla onarım sağlanma avantajı sunan Süper Mini Hasar Sigortası, tek taraflı hasarlar için geçerli olup, KDV dahil 2.500 TL'ye kadar olan hasarları kapsamaktadır.
 • Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri, sigorta limitleri dahilinde koruma altına alan bir sigorta türüdür.
 • 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ek olarak, üçüncü şahıslara karşı belirlenmiş limitler dahilinde meydana gelen zararları kapsayan bir sigorta türüdür.
 • Maksimum Güvence: Mini Hasar, Ferdi Kaza ve 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortalarını içeren bir sigorta paketidir.
 • Süper Maksimum Güvence: Süper Mini Hasar Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası ve 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Sigortasını içeren bir sigorta paketidir.

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uymama sonucunda ortaya çıkacak tüm trafik cezalarının (köprü ve otoyollarda yanlış gişe kullanımı dahil) ödemesi ve hizmet bedeli, sözleşmede adı geçen kiracının kredi kartından tahsil edilecektir.

Ek Ürün ve Hizmetler

Araç kiralamanıza ek olarak, aşağıdaki ürün ve hizmetleri satın alma seçeneğiniz bulunmaktadır. Ücretler ve detaylar hakkında bilgi almak için Rent Trendy Rent a Car rezervasyon merkeziyle iletişime geçebilirsiniz.

 • Çocuk Koltuğu 
 • Mini Sigorta
 • Adrese Teslim ve İade (Renn Trendy Rent a Car merkezinden bilgi alınmalıdır.)
 • Ek Sürücü Hizmeti
 • Lastik Cam Far Sigortası
 • Ferdi Kaza Sigortası
 • İhtiyari mali mesuliyet
 • Ek Km Hizmeti
 • Kış Lastiği (Rent Trendy rent a car müşterilerine ücretsizdir.)

Araç Grupları ve Kilometre Sınırları

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetler aşağıda belirtilmiştir. Ücretler ve detaylar için rezervasyon merkezi ve şubelerle iletişime geçebilirsiniz. Günlük kullanım limiti, aylık limiti aşması durumunda, sözleşme gününden bağımsız olarak toplam kullanılan kilometre miktarı ilgili araç grubunun aylık limitini aşmayacaktır. Günlük araç kiralamalarında 400 kilometre kullanım hakkı bulunurken, aylık kiralamalarda maksimum 3.000 kilometre sınırlaması vardır. Ek hizmetler sayfasından ek kilometre paketleri satın alınabilir. Daha fazla bilgi için Rent Trendy Rent a Car genel merkezine veya ofislere başvurabilirsiniz.

Ödeme Koşulları ve Güvenlik

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı, kiralama başlangıcında kiracının kendi adına olan tek bir kredi kartından peşin olarak tahsil edilir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farkına göre kredi kartından tahsilat veya iade işlemi yapılır. Kiracının bizzat şubede bulunması gerekmekte olup, ek sürücü veya başka bir kişiye ait kredi kartları kabul edilmemektedir.

Teminat Ücreti

Araç kira ücreti haricinde, araç gruplarına bağlı olarak belirlenen ve 1.500 TL ila 10.000 TL arasında değişen teminat tutarları, kiralama başlangıcında kiracının kişisel kredi kartından tahsil edilir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın iade edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 15 iş günü içinde tamamen iade edilir.

Güvenlik

Rent Trendy, alışverişlerinizi daha güvenli hale getirmek için SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

Kiracılar, kiraladıkları araçlarda araç takip sistemi gibi, ancak bununla sınırlı olmayan coğrafi yer tanımlamasını sağlayan sistemlerin ve yakıt kesme blokajının bulunduğunu bildiğini, kabul ettiğini ve taahhüt ettiğini beyan eder.

Rezervasyon ve Sözleşme Değişiklikleri

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar

Şimdi Öde" ve "Sonra Öde" seçenekli rezervasyonlarınızda, alış şube değişikliği dışında araç grubu, rezervasyon tarihi, ek ürün eklemek veya çıkarmak gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak bazı değişiklikler fiyat farklılıklarına yol açabilir. Alış şubesi değişikliği yapmak isterseniz, mevcut rezervasyonunuzu iptal etmeniz ve yeni bir rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Maalesef, yeni rezervasyonunuzda önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır. Yeni rezervasyonunuzda fiyat ve seçenekler değişebilir.

Kiralama Erken İade

Araç kiralamanız başladıktan sonra, rezervasyon tarihleri aralığından önce aracı iade etmeniz durumunda fiyat, aracın kullanıldığı gün sayısına göre yeniden hesaplanır. Eğer tahsil edilen tutardan daha düşük bir tutar ortaya çıkarsa, aradaki fark size iade edilir. Tahsil edilen tutardan daha yüksek bir ücret ortaya çıkarsa, ek bir ödeme yapılmaz.

Kiralama Uzatma

Araç kiralamanız başladıktan sonra, rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun bir süre kiralama talebiniz olması durumunda, sistem tarafından fiyat yeniden hesaplandıktan sonra oluşacak ek ücret, kiralama başlangıcında sunulan kredi kartından tahsil edilir. İlk rezervasyon süresi kadar Rent Trendy Rent a Car ofisine yazılı olarak başvurarak, kampanya şartlarına uygun olarak uzatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu madde, Rent Trendy Rent a Car'ın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

No-Show Uygulaması

Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç 2 saat sonra "No-show" durumuna geçecektir ve bu durumda herhangi bir araç garantisi verilmeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal edilecektir.

İptal ve İade Uygulaması

Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda herhangi bir ücret talep edilmez. Eğer rezervasyonunuzu kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir sürede yaptıysanız, rezervasyonu tamamladıktan sonraki ilk 1 saat içinde iptal etmeniz durumunda herhangi bir ücret kesintisi yapılmaz. Rezervasyon iptalleri Renttrendy Rent a Car web sitesi veya e-posta yoluyla iletişim kurularak gerçekleştirilmelidir. Telefonla yapılan iptaller kabul edilmemektedir. Bildirim süresi, kira başlangıç zamanından sonraki 24 saattir. 24 saati geçen rezervasyon iptallerinde ise ön ödemenin toplam tutarının %50'si kesinti olarak uygulanır.

Yukarıdaki koşullardan farklı olarak rezervasyonunuzu iptal etmek isterseniz, sadece 1 günlük araç kira bedeli sizden tahsil edilecektir.

Önemli Uyarılar

 • Kiralamanın tüm ücretleri, kiracının kendi adına olan kredi kartından tahsil edilir. Banka kartı, sanal kart veya debit kart kabul edilmemektedir.
 • Herhangi bir hasar durumunda sigortanın geçerli olabilmesi için, acil yardım hattını arayarak bildirimde bulunmanız ve aracı kaza yerinden kımıldatmadan Trafik Polisi veya Trafik Jandarma ekiplerine haber vermeniz gerekmektedir. Ayrıca "Polis Raporu" ve "Alkol Raporu" da almanız gerekmektedir.
 • Maddi hasarlı trafik kazalarında, tarafların kazanın nasıl meydana geldiği konusunda anlaşmaları durumunda "Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı" düzenlenebilir.
 • Aracın çalınması durumunda, derhal polisi arayarak "Hırsızlık Tespit Tutanağı" almanız gerekmektedir. Raporla birlikte aracın anahtarını da bize teslim etmeniz gerekmektedir.
 • Aracınızla bir kaza, çalınma, arıza, lastik patlaması veya herhangi bir acil yardım durumunda, Türkiye genelinde hizmet veren 0 530 919 8 599 numaralı "Acil Yardım" hattımızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.
 • Yurtdışına Çıkış: Hiçbir sigortamız yurtdışında geçerli değildir ve araçlarımızın Türkiye dışına çıkarılması yasaktır. Lütfen teslimat formu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.
 • Araç kiralama rezervasyonunuz, belirli bir marka veya model garantisi olmaksızın araç grubuna onaylanmıştır.
 • Kiralayan, sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta meydana gelebilecek tüm mekanik ve elektriksel hasarları (kullanım hatası, dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. sebeplerle ortaya çıkan hasarlar dahil olmak üzere) ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu tür mekanik ve elektriksel hasarlar kasko ve diğer güvenceler kapsamı dışındadır.
 • Kış lastiği opsiyonu ek bir hizmet olarak sunulmakta ve ücrete tabidir. Kış lastiklerinin bulunabilirliği ve fiyatı bölge ve şubeye göre değişebilir. Kış lastiği talebiniz için kiralama yapacağınız şube ile iletişime geçerek stok durumunu teyit etmeniz gerekmektedir.

Findekse Dayalı Karar Destek Skoru Sorgulaması

İlk kez araç kiralayacak kullanıcılar için, gerektiğinde firmadan Findeks'e dayalı Karar Destek Skoru sorgulaması ve provizyon işlemi yapılmaktadır. Araç sınıfına göre provizyon tutarını web sitemizden öğrenebilirsiniz. Provizyon iadesi, aracın teslim alındığı andan itibaren 24 gün içerisinde gerçekleştirilir.

Yurt içi müşterilerinden ilk defa araç kiralama talebinde bulunanlar için, Karar Destek Skoru adını verdiğimiz bir algoritma kullanılarak kiralama işlemi yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir. Bu algoritma, müşterilerin geçmiş Findeks puanını, kredi kartı ve/veya kredi başvurularını, ödeme performansını ve limit-borç oranını dikkate almaktadır.

Bu sistem müşterilerin:

 • Findeks puanını,
 • Yakın tarihli kredi kartı ve/veya kredi başvurularını,
 • Ödeme performansını,
 • Limit- Borç oranını,
 • İkamet adresini (mahalle) ve bu adresin sosyo-ekonomik yapısını dikkate alan bir algoritma ile çalışmaktadır.

Karar Destek Skoru, Findeks puanından bağımsız olarak değerlendirilir ve yukarıdaki faktörler nedeniyle bazı müşterilerde Findeks puanına göre daha düşük veya daha yüksek olabilir. Findekse dayalı Karar Destek Skoru verilerinizin uygun olması, araç kiralama işleminin kesinlikle gerçekleştirileceği anlamına gelmez.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi