Torlak Araç Kiralama Koşulları

Torlak Auto Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı

 • Ekonomik grup araçlar için 22 yaş
 • Orta grup araçlar için 23 yaş
 • Orta-üst grup araçlar için 25 yaş
 • Üst grup araçlar için 27 yaş ve üzeri
 • Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzeri

Kredi Kartı Kullanımı, Depozit ve Provizyon Tutarları

Kiralama işlemi gerçekleştirecek müşterilerin, kendi adlarına düzenlenmiş ve internet kullanımına açık bir kredi kartına sahip olmaları gerekmektedir. Kiralanan aracın sınıfına bağlı olarak, ekonomik ve orta sınıf araçlar için 4000 TL, üst ve lüks sınıf araçlar için ise 6000 TL veya 15000 TL ön provizyon alınmaktadır. Kiralama süresi sona erdikten sonra, ön provizyon tutarı 10 iş günü içinde otomatik olarak iade edilecektir. Bu ön provizyon, bir satış işlemi olarak alınmaktadır. Ancak, güvenli bir sürüş deneyimi ve kiralama için son 6 ay içinde Torlak Auto'dan araç kiralayan müşterilerin finansal analizi findeks.com sitesi üzerinden kontrol edilecektir. Rapor onaylanmadığı veya finansal analiz, Torlak Auto Rent a Car kiralama koşullarını karşılamadığı takdirde, rezervasyon yapılmış olsa bile araç teslim edilmeyecektir.

Ehliyet Süresi

 • Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
 • Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
 • Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık

Kiralama işlemi sırasında yukarıdaki ön koşulların sağlanması gerektiği için, aracı teslim almak için sadece ehliyet, kimlik kartı ve kredi kartınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Türk vatandaşı olmayan müşterilerin, yanlarında pasaportlarını ve Türkiye'ye giriş tarihini gösteren 6 aydan daha kısa süreli bir belgeyi de bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süre Türkiye'de bulunan yabancı ehliyet sahiplerinin ise Türk ehliyetini göstermeleri gerekmektedir.

Ön Ödemeli Rezervasyon Koşulları

İnternet üzerinden yapılan ödemelerde, kredi kartı sahibinin ismi kart üzerinde yazılı olmalıdır ve araç kiralama işlemi yapan kişi ile aynı olmalıdır. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi istenebilir. Sanal kartlarla yapılan ödemelerde, ilgili bankanın cep telefonu bankacılığı uygulamasından kart sahibinin kimliği teyit edilecektir.

Araç kiralama iptali için alım tarihinden 24 saat öncesine kadar yapılan taleplerde ilk üç günlük kira bedeli, tüm ekstralar dahil, tahsil edilir ve kalan tutar iade edilir. Ancak, 24 saatten az bir süre kala yapılan iptallerde rezervasyon bedeli üzerinden iade yapılmaz. Özel kampanyalı fiyatlarla yapılan rezervasyonlarda, aracın erken iade edilmesi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Yerinde Ödemeli Rezervasyon Koşulları

Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz. Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililer tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir. Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz Torlak Auto tarafından iptal edilebilir. İptal bildirimleri için mail adresine yazılı olarak veya 0850 346 00 53 hattı üzerinden rezervasyon merkezine sözlü olarak yapılmalıdır.

Torlak Auto Rent a Car Fiyat Koşulları

Torlak Auto Rent a Car Fiyatlarına Dahil Olan Hizmet ve Ürünler

Torlak Auto'da yer alan tüm fiyatlara aşağıdaki hizmetler ve ürünler dahildir:

 • Muafiyetli Kaza Güvencesi: Muafiyetli Kaza Güvencesi, çarpışma sonucu oluşan hasarları içerir. Güvence şartlarına uyulması durumunda, çarpışma kaynaklı hasarın belirli bir miktarı araç grubuna bağlı olarak müşteri tarafından karşılanırken, geri kalan kısmı tazmin edilir. Ancak bu güvence, çarpışma dışındaki durumlar (park yerindeki küçük hasarlar, lastik, cam ve far hasarları, iç araç hasarları vb.) için geçerli değildir.
 • KDV

DİKKAT!

Aşağıdaki koşullar altında Muafiyetli Kaza Teminatı geçerli olmayacak ve oluşacak zarar müşteri tarafından karşılanacaktır:

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişiler dışında birisi tarafından kullanılması,
 • Aracın standart kullanım koşullarının dışında kullanılması (yüksek motor sıcaklıkları, zorlu yol şartları, patlak lastikle kullanma, araca uygun olmayan yakıt doldurma gibi durumlar,
 • Aracın trafik kurallarına aykırı kullanılması (yasal hız sınırlarını aşma, kırmızı ışık ihlali ve benzeri diğer trafik ihlalleri),
 • Aracın alkollü veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün zarara veya kazaya yol açması,
 • Aracın dikkatsiz ve önlem alınmadan kullanılması (yağışlı havalarda hızı yol koşullarına uyarlamama, öndeki aracın güvenli takip mesafesini korumama ve benzeri dikkatsiz kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kaza veya aracın çalınma durumunun, müşteriye iletilen iletişim telefonlarına derhal bildirilmemesi veya aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporuyla belirlenen engelleyici durumlar hariç),
 • Meydana gelen bir kazada, gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) ilgili makamlardan 48 saat içinde alınmaması durumu,
 • Aracın çalınması durumunda, orijinal anahtarın iade edilememesi,
 • Onay alınmadan ve kiralama süresi sona ermesine rağmen aracın iade edilmemesi durumu,
 • Araç içinde taşınan yükler nedeniyle araçta veya diğer taraflarda hasar oluşması durumu,
 • Lastik, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar, Muafiyetli Kaza Güvencesi kapsamına dahil değildir ve bu tür bir güvence ayrıca satın alınabilir.
 • Üçüncü taraflara verilen maddi tazminat tutarları, zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamında koruma altındadır. Teminat sınırlarının üzerindeki tutarlar ise müşterinin sorumluluğundadır.

Torlak Auto Rent a Car Fiyatlarından Hariç Olan Hizmet ve Ürünler

 • Muafiyetsiz Kaza Güvencesi (Top Cover CDW): Kaza durumunda, kiralanan araç sınıfına göre değişen kiracı sorumluluğunu ortadan kaldırır.

 • Mini Hasar Güvencesi (Mini Damage): Otopark ve benzeri yerlerde çarpışma olmaksızın meydana gelen 25.000 TL'ye kadar mini hasarları müşterinin beyanıyla karşılayan bir güvence paketidir. Rapor talebi gerekli değildir. Ancak hasar miktarı 25.000 TL'nin üzerinde ise bir rapor alınması gerekmektedir.
 • Hırsızlık Güvencesi: Aracın çalınması sonrası sigorta ödemesi sürecinde ortaya çıkabilecek iş kaybı tazminatını koruma altına alır.
 • Üçüncü Şahıs Sorumluluk Güvencesi: Araçla üçüncü şahıslara verilen maddi zararlar, zorunlu trafik sigortası tarafından belirlenen sınırlar içinde koruma altındadır. Bu sınırları kaza başına 350.000 TL'ye kadar artırabilirsiniz.
 • Tek Yön Ücreti: Aracın belirtilen istasyonlar dışında başka bir noktadan kiralanması veya teslim edilmesi durumunda tek yönlü ücret uygulanabilir. (Uygunluk için Torlak Auto ile iletişime geçin.)
 • Yakıt: Araçlar, karşılıklı güven esasına dayalı olarak teslim edildiği gibi aynı şekilde alınır. Örnek olarak, dolu depo yakıtla teslim edilen araç, dolu depo yakıtla iade edilmelidir. Aracın dolu depo teslim edilmesi ve eksik depo yakıtla iade edilmesi durumunda, hesaplanan yakıt bedeli dışında kiralayandan 150 TL "Yakıt Dolum Hizmet Bedeli" talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesiyle teslim edilmesi, kiralayan için daha ekonomik bir seçenektir.
 • Mesai Saati Dışı Hizmet Bedeli Ücretlendirmesi: Mesai saatleri dışında, akşam 21:00 ile sabah 09:00 saatleri arasında hizmet sunulmaktadır ve aracın hem teslimi hem de iadesi bu saatler arasında gerçekleştirilirse, müşteriden 24 Euro ek ücret alınır.
 • HGS: Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS hizmeti için bir kullanım ücreti ve ek olarak bir komisyon ücreti tahsil edilmektedir.
 • İlave KM Paketi: Kiralama işlemlerimizde sınırlı bir kilometre kullanımı bulunmaktadır. Günlük 200 km'lik bir sınır vardır, ancak 5 günü aşan kiralama sürelerinde araç sınıfına bağlı olarak günlük kilometre sınırı değişebilir. Bir kiralama süresince maksimum 3.500 km yapabilirsiniz. Eğer bu sınırları aşarsanız, her fazla kilometre için 7 TL/km ücretlendirilirsiniz.
 • İlave Sürücü: Ehliyet ibrazı ve kiralama ön koşullarına uyulması durumunda (depozit ön şartı hariç),3 ek sürücü ilave ücret karşılığında dahil edilebilir.
 • Bebek ve Çocuk Koltuğu: Araçlara bebek ve çocuk koltuğu temin edilebilir. Rezervasyon sırasında bu talebinizi ilettiğinizde, rezervasyon yetkililerimiz size bu konuda gerekli bilgileri sağlayacaklardır.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Operasyonel nedenlerle karşılanamayacak durumlar (örneğin, aracın önceden rezerve edilmiş olması, bakım gereksinimi vb.) talep edilen değişikliği uygulamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilse bile, başlangıçtaki fiyat hesaplamasını etkileyebilir ve ek ücrete tabi olabilir. Kiralama süresinin uzatılması isteği, ilk uzatmada telefon yoluyla alınır ve ilgili ücret tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma talepleri için aracın Torlak Auto Rent a Car ofisine getirilip kontrol edilmesi gerekmektedir. Kiralama süresi genellikle 24 saattir. Ancak herhangi bir saatlik gecikme için günlük kiralama bedelinin %30'u kadar bir ücret talep edilebilir. Dört saati aşan gecikmeler tam günlük ücreti gerektirir. Aracın teslimatında onay alınmaksızın meydana gelen gecikmeler, teminatların geçerliliğini kaybetmesine ve ek saat farkı ücretlerinin uygulanmasına neden olabilir.

Trafik Cezası Hizmet Masrafı

Kiralama süresince aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezalarından kiracı sorumludur. Torlak Auto Rent a Car, ceza bedelini ilgili kuruma ödese bile, ceza bedelini kiracıdan ayrıca tahsil edecektir. Trafik cezasının ödenmesi sürecinde oluşan masraflar nedeniyle, her trafik cezası için 150 TL hizmet bedeli, ceza bedeline ek olarak kiracıdan talep edilecektir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz hizmetleri rezervasyon yetkililerine bildirdiğinizde, fiyatlar ve uygunluk hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi