Emr Car Araç Kiralama Koşulları

Emr Car Rental Araç Kiralama Koşulları

EMR Car Araç Kiralama Sürücü Gerekli Belgeler

Araç teslimi sırasında EMR CAR RENTAL ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

  1. Kimlik Kartı
  2. Kredi Kartı
  3. Ehliyet
  • Ekonomi Sınıf Araçlar için              : Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Orta Sınıf Araçlar için                     : Minimum 3 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Üst Sınıf ve SUV tipi Araçlar için    : Minimum 5 yıllık ehliyet zorunludur.

Sürücü Yaşı

EMR CAR RENTAL firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

  • Ekonomi Segment Araçlar için       : En az 22 yaş
  • Orta Segment Araçlar için              : En az 25 yaş
  • Üst sınıf ve SUV tipi Araçlar için    : En az 28 yaş

Kredi Kartı

Araç teslimi sırasında EMR CAR RENTAL ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir kredi kartı olması gerekmektedir.  Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

Ekonomi ve orta sınıf araçlar için: Tek kredi kartı/debit kart
Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: Çift kredi kartı/debit kart

Depozito

EMR CAR RENTAL firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır.

*Not: Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. Bu kartların her birinden depozito bedelinin %50 si tahsil edilir. 

Farklı Koşullar

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (ticari kart) kullanılacaksa antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 2500 TL, orta grup araçlar için 5000 TL üst grup araçlar için 15000 TL tutarında depozito alınır. (Araç durumuna ve dönemsel göre değişkenlik gösterebilmektedir.)

Provizyonun Kaldırılması

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı EMR CAR RENTAL firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 21 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

Kilometre Sınırı

EMR CAR RENTAL firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik grup için 2 TL + KDV, orta grup için 3 TL + KDV ; Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 5 TL + KDV, olarak km başı ücret alınacaktır.

Kira GünüGünlük Km SınırıKira GünüAylık Km Sınırı
1250162.100
2500172.200
3750182.300
4900192.400
51.000202.500
61.100212.600
71.200222.700
81.300232.800
91.400242.900
101.500253.000
111.600263.100
121.700273.200
131.800283.300
141.900293.400
152.000303.500

Yakıt

EMR CAR RENTAL firması araçları mevcut yakıt seviyesinde teslim edip aynı yakıt seviyesinde geri almaktadır. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; aşağıdaki hesaplamaya göre ücretlendirilecektir; ayrıca yakıt fiyatına bağlı olarak %30 servis ücreti de eklenerek kiracıdan talep edilecektir.

Full Depo = 12 birimdir. Eksik teslimatta 1 birim yakıt 250₺ + KDV olarak ücretlendirilecektir. Bu tutar minibüslerde iki katı olarak ücretlendirilir.

Ek Hizmetler

Ek HizmetGünlük / Kiralama BaşınaFiyat (1 - 20 Gün)Fiyat (20 - 30 Kiralama Başına)
Ek Sürücü (Max 2)Günlük100 TL2.000 TL
Bebek / Çocuk KoltuğuGünlük100 TL2.000 TL
Genç Ek SürücüGünlük150 TL3.000 TL
Lastik, Cam, Far SigortasıGünlük100 TL2.000 TL
Mini Sigorta GüvencesiGünlük150 TL3.000 TL
Tam Sigorta GüvencesiGünlük250 TL5.000 TL
Kış LastiğiGünlük100 TL2.000 TL

Tek Yön Kiralamalar

Aracın teslim alınıp başka bir ofise iadesi durumunda EMR CAR RENTAL tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır.

Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Sınır Ötesi Politikası

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

Yol Yardım

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası:

+90 850 850 1724

+90 212 962 0724

Miniyol ile iletişim için: 0850 304 6963

Sigortalar ve Güvenceler

Sigorta ÇeşidiAçıklama1 - 20 Gün20 - 30 Kiralama Başına
Mini Hasar Sigortası (CDW)Aracın kaportasın da oluşabilecek 5 cm ve altındaki (çizik, ezik, göçük) maddi hasarları 500 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.150 TL3.000 TL
Lastik - Cam - Far Sigortası (LCF)LCF, rapor vermeye gerek olmaksızın, lastikler, cam ve farlarda oluşabilecek hasarları ve 600 TL'ye beyanla koruma altına alır. Hasar, aracın birde fazla parçasında olmamalıdır. Sadece tek taraflı hasarlarda geçerlidir.100 TL2.000 TL
Tam Sigorta Güvencesi (SCDW)Kaskoda bulunan muafiyet tutarlarını ve tüm riskleri ortadan kaldıran ful sigorta paketidir.250 TL5.000 TL
Genç Sürücü Paketi (+1)Yaş grubu araç kiralamaya uygun değilse, yaşınıza ek olarak 1 yaş ekleyerek araç kiralayabilme hakkı sağlamaktadır. Mini Hasar Sigortası ile birlikte alınması zorunludur.150 TL3.000 TL

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyetlidir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

Araçlarımızın tamamında bulunan standart rent a car kaskosunun yanında tüm raporlar eksiz olarak tutulmuş olsa dahi herhangi bir hasar, kaza vs. durumlarında ekonomik araçlar için 500 Euro + KDV,  Orta grup araçlar için 750 Euro + KDV, Üst Grup araçlar için 1000 Euro + KDV ödemekle yükümlüsünüzdür. Alt tarafta bulunan güvence paketlerini satın alarak hasar, kaza vb. durumlarında riskinizi reddeder ya da kabul edersiniz. Resmi polis trafik raporlarını, alkol raporunu karşı taraf evraklarını ve olay yeri resimlerini ibraz etmek kaydıyla. Aksi takdirde tutanaksız ve eksik tamamlanmayan evraklı hasarlarda muafiyet bedelinin yanı sıra aracın hasarını da ödemekle yükümlüsünüzdür.

Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının EMR CAR RENTAL Türkiye Merkez ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.

Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır.

Trafik CezaIarı – HGS

Trafik cezası tahsilatlarından %25 hizmet bedeli tahsil edilir.

HGS/OGS kullanımları, paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS/OGS servisi için kullanım ücreti +%18 KDV ve ilaveten 100 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

Findeks

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu EMR CAR RENTAL araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.

Önemli Bilgiler

Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk ehliyeti göstermeleri gerekmektedir

Araçlar temiz teslim edilip, temiz iade alınmaktadır. Temiz iade edilmeyen araçlardan yıkama hizmet bedeli olarak 100 TL tahsil edilir.

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi/kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen 3. Kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda hiçbir sigorta güvencesi geçerli değildir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

EMR CAR RENTAL gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında EMR CAR RENTAL firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Önceden haber vermeksizin verilen fiyatlar ve açıklamalar firma tarafından değiştirilebilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

Miniyol Araç Kiralama

EMR Car Rent A Car firması araç kiralama işlemlerinizi miniyol.com’dan veya Miniyol telefon uygulamamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Telefon uygulamamızı Google Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. miniyol.com ve telefon uygulamamız üzerinden destek talebi oluşturarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi