Auto Home Araç Kiralama Koşulları

Auto Home Araç Kiralama Tedarikçi Koşulları

Fiyatlandırma
Doğrudan Auto Home web sitesinde yapılan rezervasyonlar için aşağıdaki Hüküm ve Koşulların geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Üçüncü taraf bir web sitesi üzerinden yapılan rezervasyonlar için, lütfen ilan edilen Hüküm ve Koşullara veya Kiralama Makbuzunuza bakın.
 
Auto Home web sitesi çoklu fiyat sunmaktadır. Fiyat ayrıntıları, fiyat teklifi/rezervasyon aşamasında ve kiralama makbuzunda mevcut olacaktır. Kiracı, rezervasyondan önce fiyata nelerin dahil olduğunu kendisine sunulan bilgi ve belgeler ile kontrol etmekten sorumlu olup, sonrasında işbu konu ile alakalı bilgilendirilmediği iddiasında bulunamaz.
Yapılacak kiralamalar ve rezervasyonların tümü, fiyatlar dahilinde aşağıdakileri içerir:
Üçüncü Şahıs Sorumluluğu (SLI)
Hasar Muafiyet Sigortası (CDW) *
Hasar muafiyet sigortası ile Çalınma Muafiyet Sigortası (TW) *
Yol yardımı
KDV (% 18) ve Yerel Vergiler
Havaalanı vergisi
* Hasar muafiyet sigortası ve Gereksinimlerine Bakın
Kiralama Şartları
 
Ehliyet ve Belge Gereksinimleri
Tüm kiracılar aşağıdaki belgelere sahip olmalıdır:
  • Fotoğraflı geçerli bir Ehliyet
  • Ana sürücü adına geçerli bir Kredi kartı
  • Uluslararası müşteriler, Türkiye'ye giriş damgası taşıyan pasaportlarını ibraz etmelidir.
  • Türk vatandaşlarının hem ehliyetlerini hem de nüfus cüzdanlarını göstermeleri gerekmektedir.
Kompakt ve ekonomik araç grupları için, sürücü ehliyeti en az 1 yıllık olmalı ve kira başlangıcından sonra en az 30 gün geçerli olmalıdır.
Kompakt, Standart, Orta ve SUV araç grupları için, ehliyet en az 3 yıllık olmalı ve kira başlangıcından sonra en az 30 gün geçerli olmalıdır.
Premium/lüks kategorileri kiralamak isteyen sürücülerin en az 5 yıllık sürücü ehliyetine sahip olması ve kira başlangıcından sonra en az 30 gün geçerli olması gerekir.
Ehliyetlerin İngilizce, Latin veya Roma alfabesi olması gerekir.
Bir sürücü ehliyeti İngilizce, Latin veya Roma alfabesinde bulunmadığında Uluslararası Ehliyet gereklidir. Uluslararası Ehliyet programına katılmayan ülkelerde yaşayan müşterilerin, ehliyetle birlikte resmi olarak çevrilmiş bir versiyonunu sunmalarına izin verilir.
Kiracı, ehliyetinin ilgili ülkede kullanım için geçerli olmasını sağlamaktan ve yerel yasalarca Uluslararası Sürüş İzni gerekip gerekmediğini belirlemekten tek başına sorumludur. Geçerli bir lisans ve uluslararası geçerliliğin sağlanmaması durumunda araç tedarik edilmeme ve ücret iade etmeme hakkı saklıdır.
Kiracının gerekli belgeler olmadan kiralama masasına gelmesi durumunda rezervasyon iptal edilecektir. Bu durumlarda para iadesi yapılmaz.
Aşağıdaki durumlar dahilinde ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kiralama reddedilebilir:
- Önceki kiralamalardaki hasar geçmişi ve uygunsuz kullanım
- Bekleyen bir kovuşturma veya polis soruşturması
- Hırsızlık, dolandırıcılık veya sahtekarlıkla ilgili suçlardan mahkumiyetler
- Son 5 yıl içinde kusurlu bir kazaya karışmak
- Son 3 yılda 1'den fazla kazaya karışmak
- Kusurlu görme
Kimlik Tespiti
Geçerli, fotoğraflı ve TCKN yazan kimlik (pasaport veya ulusal kimlik).
Kur Farkı Maddesi ve Açıklama
Yurt dışında işçi, serbest meslek ve müstakil iş sahibi Türk Vatandaşları ,Türkiye'de kanuni yerleşim yeri bulunan gerçek ve tüzel kişiler haricindeki Kiracılar tarafından dövize endeksli faturalar için yapılacak ödemeler ya fatura üzerindeki döviz tutarının ödenmesiyle ya da fatura üzerinde belirtilen ödenecek döviz tutarının ödeme tarihinde geçerli olan T.C. Merkez Bankası Döviz Satış Kuru ile TL karşılığı ödenerek yapılacaktır. Kiracı ödeme yaparken döviz cinsinden olan borcunu döviz olarak öderse ya da döviz borcuna karşılık ödeme yapacağı gün geçerli olan T.C. Merkez Bankası Döviz Satış Kuru üzerinden TL karşılığını öderse oluşacak kur farkı Kiracı’dan talep edilecektir.
Türk Vatandaşları
Türk vatandaşları, seçilen araç grubuna göre 1001 ile 1701 arasında değişen kredi derecelendirme kontrolüne tabi tutulacaktır. Kiralamaya hak kazanmaları için Türk müşterilerin bu kontrolü geçmesi gerekir.
Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri ve Mevduat Ön Yetkilendirmesi
Ödeme Yöntemi
Yerel Kiralama Ücretleri için kabul edildi
Teminat Depozitosu için Kabul Edildi
Kredi Kartı (VISA/Mastercard)
EVET
EVET
American Express
EVET
EVET
Diners
HAYIR
HAYIR
Ön Ödemeli/Sanal Kart (VISA/Mastercard)
HAYIR
HAYIR
Banka kartı
HAYIR
HAYIR
Kabartmasız/Elektronik Kullanım Kartı
HAYIR
HAYIR
Kiralama süresince kartınızdan/kartlarınızdan teminat depozitosu çekilecektir (ödeme olarak alınacaktır). Yukarıda belirtilen, kabul edilen kartlar ana sürücünün adına olmalı ve ödemeleri karşılamaya yetecek kadar para bulunmalıdır. Geçerli bir kartın sağlanmaması, rezervasyonun iptal edilmesine ve ön ödemeli tutar için geri ödenmemesine neden olabilir.
Araba Grubu
Gerekli Kredi Kartı/Kartları
Depozito Miktarı (TRY)
Senet **
Ekonomi
1
1000
Hayır
Kompakt
1
1000 - 1500
Hayır
Kompakt Otomatik
1
1000 - 3000
Hayır
Kompakt Otomatik
1
1000 - 3000
Hayır
Premium
1
4000 - 10000
Hayır
Orta düzey
1
1000 - 3000
Hayır
Lüks
1
4000 - 10000
Evet
Orijinal rezervasyonun üçüncü şahıs kredi veya banka kartı kullanılarak ödenmesi durumunda, kiralamanın reddedilmesine neden olabilir.
**Yalnızca Türk vatandaşları için geçerlidir.
Sürücü Yaşı Şartları
 
Minimum
21
Maksimum yaş
85
Genç Sürücü Ek Ücreti
Genç sürücü ek ücreti, premium/lüks Gruplar hariç tüm araç kategorileri için 21-24 yaşları için geçerlidir. Premium/Lüks kategoriler için minimum yaş 24'tür ve genç sürücü ek ücreti 24-27 yaş arası sürücüler için geçerlidir.
Kıdemli Sürücü Ek Ücreti
YOK
* Auto Home web sitesinden bir fiyat teklifi isterken kiracının doğru yaşı girildiğinde, Genç Sürücü Ek Ücreti verilen fiyata dahil edilir.
Makbuz
Makbuzunuzun basılı veya elektronik bir kopyası, kiralama masasına vardığınızda ibraz edilmelidir. Makbuzun ibraz edilmemesi, araç kiralama acentesinin sizden yerel fiyatlar üzerinden ücret alabileceği anlamına gelir - araç kiralama acentesi aracı teslim etmeyi reddedebilir, bu durumda ön ödemeli fonlar geri ödenmez.
Depozitolar, Mesuliyetler ve Ek Teminat
 
Sigorta Teminatı
Auto Home, farklı koruma/kapsam seviyelerine sahip farklı güvenceler sunar.
Aksi belirtilmedikçe camlarda, aynalarda, tekerleklerde, lastiklerde, alt takımda, motorda, debriyajda, aracın iç kısmında, kayıp anahtarlarda, çekme ücretlerinde, akünün boşalmasında ve kullanım kaybında meydana gelen hasarlar, sigorta kapsamında değildir. Bu liste ayrıntılı değildir.
Sıfır Hasar Ödemesi Yeterliliği ve Gereksinimleri
Bir kaza olması halinde veya aracın hasar görmesi durumunda, müşterinin bir polis veya jandarma raporu alması gereklidir. Bununla birlikte, aracı Auto Home'a iade etmeden önce, diğer aracın sürücüsü ile bir Kaza Tespit Tutanağı oluşturulması da gereklidir.
Auto Home, müşterinin başvurusunun ardından, bu süreçlerle ilgili bilgi verecek ve yardım sunacaktır ve araçta hasar oluşması durumunda nasıl ilerlenmesi gerektiğine dair dökümanların neler olduğuna dair rehberlik sağlayacaktır.
Aşağıdaki geçerli belgeler gerekli olacaktır:

- Polis tutanağı veya karşılıklı hasar tespit tutanağı
- Diğer aracın ruhsat belgelerinin kopyası veya resmi
- Diğer aracın sigorta belgelerinin kopyası veya resmi
- Diğer sürücü belgesinin kopyası veya resmi
- Kazaya karışan araçları gösteren fotoğraflar ve olay yeri fotoğrafları

Auto Home, araç dönüşünde onarım süreçlerinin nasıl ilerleyeceği dahil gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.
Ek Güvence Paketleri
Aşağıdaki paketler, fiyatlandırma paketlerinden herhangi birine ek olarak veya üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlara ek olarak satın alınabilir.

Mini Hasar Güvencesi
Mini Hasar Güvencesi, polis raporuna gerek olmaksızın aracın lastiğine veya camına veya gövdesine verilen zararları maksimum 1500 TL'ye kadar teminat altına almaktadır. Müşteriler, Auto Home şubesine döndüklerinde konuya ilişkin beyanı içeren belgeyi doldurmalıdır. Bu sigorta yalnızca başka bir aracı içermeyen (tek taraflı) kazalar için geçerlidir. Hasar bedeli 1500 TL teminat limitini aşarsa hasar bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilecektir.
Araç Grupları
Günlük Maliyet
Hepsi
45 TRY

Süper Mini Hasar Güvencesi
Süper Mini Hasar Güvencesi, polis raporuna gerek olmaksızın aracın lastiğine veya camına ve gövdesine verilen zararları maksimum 2500 TL'ye kadar teminat altına almaktadır. Müşteriler, Auto Home şubesine döndüklerinde bir beyan doldurmalıdır. Bu sigorta yalnızca başka bir aracı içermeyen (tek taraflı) kazalar için geçerlidir. Hasar bedeli 2500 TL teminat limitini aşarsa hasar bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilecektir.
Araç Grupları
Günlük Maliyet
Hepsi
75 TRY

Ferdi Kaza Sigortası (PAI)
Yaralanma veya ölüm durumunda bu sigorta 300.000 TL tazminat teminatı sunmaktadır.
Araç Grupları
Günlük Maliyet
Hepsi
30 TRY

Maksimum Güvence Paketi
Maksimum Güvence Paketi; Mini Sigorta, Artan mali mesuliyet ve Ferdi Kaza Sigortasını birleştirir.
Araç Grupları
Günlük Maliyet
Hepsi
100 TRY

Artan Mali Mesuliyet
Bedensel ve maddi hasar teminatını 30.000 TL'den 500.000 TL'ye çıkarır.
Araç Grupları
Günlük Maliyet
Hepsi
30 TRY

Ek güvence paketleri broker ve üçüncü parti web sitelerinden satın almanız durumunda dahi Auto Home depozito çekimi için kredi kartı ibrazı isteyecektir.
Ekstra Hizmetler
Tüm isteğe bağlı ekstralar önceden haber verilmeksizin fiyat değişikliklerine tabi olabilir; ek olarak, isteğe bağlı ekstralar stoklarla sınırlıdır.
Ek Sürücü: Günlük 30 TRY. 30 güne kadar kiralama başına maksimum ücret 450 TRY’dir
Bebek Koltuğu: Günlük 50 TRY. 30 güne kadar kiralama başına maksimum ücret 750 TRY’dir - Talep üzerine
Çocuk Koltuğu: Günlük 50 TRY. 30 güne kadar kiralama başına maksimum ücret 750 TRY’dir - Talep üzerine
Kış Lastiği: Günlük 45 TRY. 30 güne kadar kiralama başına maksimum ücret 645 TRY’dir - Talep üzerine
Bebek/Çocuk Koltuklarının Montajı
Çocuk/bebek koltuklarının yerleştirilmesi sorumluluğu kiracıya aittir ve Auto Home çalışanları tarafından yapılmayacaktır. Uygun olmayan montajlardan kaynaklı durumunda ortaya çıkabilecek yükümlülükler kiracıya aittir.
Sınır Ötesi Seyahat
Sınır geçişine izin verilmez. Kiracıların, kiralama süresinin tamamı boyunca Türkiye'de kalmaları gerekir.
Teslim Etme/ Teslim Alma Hizmeti
Adrese teslim ve adresten teslim alma hizmeti bulunmamaktadır.
Çalışma Saatleri Dışı Toplama ve Bırakma
Mesai saatleri dışı hizmetler talep üzerine kabul edilir fakat garanti edilemez.
Tek Yön Kiralama
Auto Home şubelerinin tümü tek yönlü kiralama hizmeti sunmaz. Farklı bir lokasyona araç teslim edilmek istendiğinde, ek bir ücret alınacaktır.
Teslim noktanızı web sitesine girerken, otomatik olarak mevcut tüm bırakma yerlerini gösterecek ve gösterilen fiyatlar tek yön ek ücretini içerecektir. Web sitesi yalnızca mevcut tek yönlü konumları gösterecektir. İstediğiniz bırakma konumu web sitesinde görünmüyorsa, bu seçenek kullanılamaz ve buna izin verilmez.
İlkeler
Araç Grubu/Modeli
Auto Home araçları, ACRISS kodları kullanılarak gruplara ayrılır. Grup, araç görüntüsünün sağ üst köşesinde ve açıklama sol üstte belirtilmiştir.
Aksi belirtilmedikçe rezervasyonlar belirli bir model için değil bir grup için onaylanmıştır. Auto Home, garantili bir model grubu rezerve edilmedikçe belirli bir marka/model veya yakıt türünü garanti edemez. Herhangi bir belgede gösterilen araç yalnızca yol gösterme amaçlıdır ve kendi takdirimize bağlı olarak alternatif, benzer veya üst grup bir araçla değiştirilebilir.
"Veya benzer" olarak tanımlanan model grupları garanti edilmez. "Marka/model garantili" olarak tanımlanan model grupları garantili model gruplarıdır.
Araç Durumu
Araçlar, alındığı/teslim edildiği zamanki gibi aynı koşulda konuma/teslim noktasına iade edilmelidir.
Kiracı araçtan sorumluyken, aracın yol dayanıklılığını koruma sorumluluğunu üstlenir ve gereksiz maliyet/hasarı önlemek için düzeltici önlem almayı kabul eder. Bu, aracın bakımı için yağ seviyelerinin, lastik basınçlarının ve diğer sağduyulu eylemlerin korunmasını içerecektir. Maliyetler genellikle yalnızca kiralama şubesinden önceden yetkilendirilmişse karşılanacaktır.
Araç dönüşte son derece kirliyse veya koltuklarda, koltuk döşemesinde veya halılarda hasar varsa, derinlemesine temizlik için ek bir ücret uygulanacaktır.
Aracın karşılıklı teslim tutanağı imzalanmadan otopark, şube veya bırakıldığı lokasyondaki genel durumu ile alakalı Auto Home’ un tespitleri geçerli olacaktır. Kiracı, aracı teslim aldığı şekilde iyi durumda ve çalışır halde teslim etmekle yükümlüdür.
Kazalar
Kiracı, bir kaza olması durumunda kendisinden talep edilen rapor ve evrakları eksiksiz ve bilgileri doğru bir şekilde Auto Home’a teslim etmekle yükümlüdür. Eksik evrak veya hatalı düzenlenmiş evraklar geçersiz olacak ve sigortadan yararlanılmayacaktır. Böylesine bir durumda sorumluluk Kiracı’ın üzerinde kalacaktır.
Yakıt Politikası

Auto Home, adil bir Yakıt Politikası uygular; Kiracılardan, aracı toplama sırasında verilen yakıt seviyesi ile aynı seviyede iade etmeleri istenir.
Eksik yakıt için litre başına (günlük oran) ve %25 ek ücret (Yakıt İkmal Ücreti) tahsil edilecektir.
Kilometre Politikası
1 - 4 gün Günlük 400 km, 5 günün üzerinde aşağıdaki tabloda belirtilmiş araç gruplarına özel kilometre sınırı ile kiralama başına aşağıdaki tabloda belirtilmiş kilometrelerin aşılması durumunda tabloda belirtilen kilometre aşım ücretleri uygulanacaktır.
GRUP
SINIF LİSTESİ
KM AŞIM ÜCRETİ 
AYLIK KM SINIRI
A
PEUGEOT 301 DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
A1
FIAT EGEA DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
A2
FIAT EGEA CROSS BENZİN OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
B
RENAULT CLİO DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
B1
RENAULT CLİO DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
B2
RENAULT CLİO BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
B3
RENAULT CLİO BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
BC
PEUGEOT 301 BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
BC1
RENAULT TALIANT OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
BS
RENAULT CLIO SPORT TOURER DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
BS1
RENAULT CLIO SPORT TOURER DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
0,8
3500
BS3
RENAULT CLIO SPORT TOURER BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
C
RENAULT MEGANE DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
1
3500
C1
RENAULT MEGANE DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3500
C2
RENAULT MEGANE BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
1
3500
C3
RENAULT MEGANE BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3500
D1
VOLKSWAGEN PASSAT DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
D2
VOLKSWAGEN PASSAT BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
E1
SKODA OCTAVIA DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3500
E2
OPEL ASTRA BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3500
DACIA DUSTER DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
1
3000
F1
PEUGEOT 2008 DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3000
F2
PEUGEOT 2008 BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3000
F3
DACIA DUSTER BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
1
3000
F4
RENAULT CAPTUR DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3000
F5
DACIA DUSTER BENZİN&LPG MANUEL VEYA BENZERİ
1
3000
G1
PEUGEOT 3008 DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
G2
PEUGEOT 3008 BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
H
VW GOLF DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
1
3000
H1
VW GOLF DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3000
H2
VW GOLF BENZİNLİ MANUEL VEYA BENZERİ
1
3000
H3
VW GOLF BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1
3000
J
AUDİ A3 DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
J1
AUDİ A3 BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
J2
AUDİ A3 HB BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
K
DACIA LODGY DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
L1
OPEL GRANDLAND X DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
M1
BMW 320D DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
M2
BMW 3.20İ BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
N1
BMW 2.16 DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
N2
BMW 2.16 BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
O1
MINI COOPER DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
O2
MINI COOPER BENZİNLİ  OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
P1
AUDİ Q2 DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
P2
AUDİ Q2 BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
1,5
3000
S1
BMW 520D DİZEL OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
S2
BMW 520İ BENZİNLİ OTOMATİK VEYA BENZERİ
2
3000
Y
FORD COURIER DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
Y1
FIAT FIORINO DİZEL MANUEL VEYA BENZERİ
0,8
3500
 
Sigara Politikası
Auto Home araçlarında kesinlikle sigara içilmemelidir. Araçta sigara içtiyseniz veya sigara içilmesine izin verdiyseniz, bunun için sizden ücret alınacaktır. Bu ücret, araca sigara (veya puro) dumanı veya külün girmesine izin verilmesini de içerir; Minimum 750 TRY ücret uygulanacak olmakla birlikte, bu durum daha büyük bir zarara sebebiyet vermesi halinde uygulanacak ceza bedeli arttırılacaktır.
Aracın Detaylı Temizliği
Kafesin içinde olmadıkça aracımızda hiçbir hayvan taşınmamalıdır. Hayvan taşınmasından kaynaklanan herhangi bir kirlenmeyi gidermek için bir temizleme ücreti uygulanabilir. Minimum 750 TRY ücret uygulanacak olmakla birlikte, bu durumun araçta daha büyük bir zarara sebebiyet vermesi halinde ve/veya temizlik bedelinin daha yüksek bir meblağ halini alması durumunda uygulanacak ceza bedeli arttırılacaktır.
Aracın kirli bir durumda (içeriden veya dışarıdan) iade edilmesi ve standart temizliğimizden fazlasını gerektirmesi durumunda 750 TRY temizleme ücreti uygulanacaktır. Uzman temizlik gerektiren tehlikeli veya aşırı kirler, gerekli uzmanın niteliğine ve yapılan masrafın tutarına göre ücretlendirilecektir.
Rezervasyon Politikası
Rezervasyonlar, belirtilen rezervasyon saatinden itibaren 2,5 saat süreyle tutulacak ve sonrasında rezervasyon kullanılmamış olarak sınıflandırılacaktır. Kiracı bu saatten sonra gelirse veya kiralama istasyonu bu arada kapanırsa araç garanti edilmez. Auto Home, bir araç sağlamak için mümkün olan her şeyi yapacaktır. Bu, farklı bir araç teklif etmeyi içerebilir ve fiyatlar orijinal rezervasyondan farklı olabilir. Rezervasyonun kullanılmaması durumunda, rezervasyon iade edilmez.
Verilen uçuş numaraları yalnızca bilgi amaçlıdır. Herhangi bir gecikmenin yerini bildirmek Kiracının sorumluluğundadır.
Kayıp Anahtar
Anahtarların kaybolması veya hasar görmesi durumunda ücret alınacaktır. Araçların kiralama süresinin bitiminde anahtar teslimi ilkelerine göre teslim edileceğinden bahisle, kiralanan aracın çalınması ve/veya anahtarların kiralama yerine iade edilmemesi durumunda Kiracı ağır kusurlu sayılacaktır. Kayıp anahtarlar ağır kusur olarak kabul edilir ve sigorta aşım sınırlaması veya risk azaltma paketleri kapsamında değildir. Kiracı, kurtarma bedeli, kazanç kaybı ve onarımla ilgili tüm masraflardan sorumlu olacaktır. Bu sorumluluk, sayılanla sınırlı değildir.
Kira Süresinin Uzatılması
Kiralama yapan şubenin talep halinde kira süresini uzatması her zaman mümkün olmayabilir. Şube uzatmayı kabul ettiğinde, kira, orijinal rezervasyon fiyatından daha yüksek veya daha düşük olabilecek herhangi bir oran üzerinden ücretlendirilecektir.
Yetkisiz kiralama uzatma
Kiracının belirtilen süre içinde aracı iade etmemesi durumunda, gecikilen her gün için günlük 1500 TRY ceza şartı uygulanacak ve kiracı kara listeye alınacaktır (gelecekteki rezervasyonlar Auto Home tarafından reddedilecektir).
Erken İade/Kullanılmayan Kiralama Günleri
Aracın belirlenen teslim tarihinden önce iade edilmesi durumunda, önceden tahsil edilmiş araç bedelinin iadesi yapılmayacaktır. İade için ispatlanmış mücbir sebep gerekmektedir.
Geç İade
Bir araç, kira sözleşmesinde detaylandırıldığı üzere sözleşme de belirtilen sınırlı bir süre için kiralanır. Kiracı tarafından rezervasyon sırasında seçilen teslim günü ve saati, geciken teslim alma süresine bakılmaksızın uygulanacaktır. Aracın kiralama süresi dışında iade edilmesi durumunda kiralama ücreti üzerinden hesaplanacak şekilde gecikilen saate denk gelen ek ücret ve yukarıda belirtilen ceza bedeli (her gün için 1500 TRY ) uygulanacaktır. Teminat için verilen kredi kartından gecikme kapsamında yansıtılan ücretler çekilecektir.
BU prosedür ve cezanın uygulanmaya başlaması için kiracıya verilen ek süre 2 (iki) saattir.
Değişiklikler
Rezervasyon değişiklikleri, kiralama işleminizin başlamasından en az 24 saat önce e-posta yoluyla yazılı olarak talep edilmelidir. Telefon değişikliklerinin kabul edilmeyeceğini lütfen unutmayın. Bir değişiklik talebi garanti edilmez ve değişiklikler yeni bir rezervasyon olarak değerlendirilebilir.
Para Cezaları, Diğer Cezalar ve Yönetim Masrafları
Herhangi bir park cezası ve trafik ihlalinin masraflarını karşılamak kiracının sorumluluğundadır. Para cezaları veya trafik ihlalleri meydana geldiğinde ve cezaların ödenmesine Auto Home'un müdahil olması ve anılan ödemeleri ilgili ve yetkili makama karşı yapmak durumunda kalması halinde, müşteriden %25'lik bir ücret tahsil edilecektir.
HGS/GEÇİŞ PARALARI
Türkiye’nin tüm ücretli otoyolları ve köprüleri, trafik akışının kontrolünü sağlamak için araçlarda ("Hızlı Geçiş Sistemi" veya HGS) kullanılmaktadır. HGS kullanım ücreti, kiralamanın ardından kiracının kredi kartından tahsil edilecektir. HGS geçiş ücretlerinin yetkili makam tarafından Auto Home’a sonradan yansıtılması halinde, Auto Home tarafından ödenmek zorunda kalınan bedeller Kiracı’ya derhal rücu edilecektir. Ayrıca %25 ek hizmet bedeli de uygulanacaktır.
Araç Takip Cihazları
Araçlardan bazıları, veri koruma politikamıza uygun olarak kullanılacak izleme cihazları içerir.
Açılış Saatleri
Konum çalışma saatleri www.autohome.com.tr adresinde bulunabilir. Kiracı, ulusal veya resmi tatil kapanışları ile birlikte konumun çalışma saatlerini kontrol etmekten sorumludur.
Şikayetler
Tüm şikayetler, kiralamanızın son gününden itibaren 30 gün içinde www.autohome.com.tr adresinde bulunan Çevrimiçi İletişim Formu aracılığıyla yazılı olarak yapılmalıdır. Auto Home, dikkatimize sunulan tüm talepleri çözmeye çalışırken, bu süreden sonra ortaya çıkan talepler dikkate alınmayabilir. Araştırma sürecinde herhangi bir noktada 30 günden fazla bir süre için iletişim kesilirse, süreç kapalı kabul edilecek ve başka bir işlem yapılmayacaktır.
Genel Veri Koruma Tüzüğü
Auto Home hizmetini kullanırken gizlilik ve veri korumayla ilgili tüm bilgiler, web sitemizde bulunan gizlilik politikamızda yer alacaktır.
İptal Politikası
İptal Politikası
Rezervasyonun iptali yazılı olarak yapılmalıdır veya Auto Home web sitesinde hesap üzerinden iptal edilmelidir. Telefonla yapılan iptaller kabul edilmeyecektir.
Rezervasyon İptal Güvencesi
Auto Home web sitesinden rezervasyon yapılırken satın alınması durumunda, rezervasyon saatine 1 saat kalaya kadar ücretsiz iptal imkanı sağlar.
Standart İptal Politikası 
Bildirim süresi, bir takvim gününü değil, başlangıç zamanına kadar olan 24 saatlik bir süreyi dikkate alır.

Başlangıç tarihinden 7 gün veya daha önce gönderilen iptal bildirimi: Ön ödemeli tutardan 250 TRY ücret düşülerek iade edilir.
Başlangıç tarihinden 3-6 gün önce gönderilen iptal bildirimi: Ön ödemeli tutarın %50'si iade edilir.
Başlangıç tarihinden 2 gün önce gönderilen iptal bildirimi: Ön ödemeli tutarın %25'i iade edilir.
Başlangıç tarihinden 0-1 gün önce gönderilen iptal bildirimi: geri ödeme yapılmaz.

Tüm ön ödemeli rezervasyonlar minimum 250 TRY iptal ücretine tabi olacaktır.
Ön ödemeli tutarın 250 TRY'nin altında olduğu rezervasyonlarda, iptal talebinin ne zaman yapıldığına bakılmaksızın herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
İnternet üzerinden yapılan varışta ödeme rezervasyonlarında, rezervasyonun kullanılmaması/iptal ücreti önceden ödenen tutara eşit olacak ve geri ödeme yapılmayacaktır.
Kullanım Şartları
Genel Koşullar
Tüm rezervasyonlar hüküm ve koşullarımıza tabidir.
Auto Home, imzalanan ve kabul edilen belgelerden kaynaklanan herhangi bir ücret için sorumluluk kabul edemez.
Auto Home, alkol veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanan hiç kimsenin kasıtlı hasara yol açmasından, araçların araziye girmesinden veya gerekli özen ve dikkat gösterilmeden araç kullanmalarından sorumlu tutulmayacaktır. Kiracı, bu tür taleplerle ilgili sorumluluğu kabul edecektir. Bu maddede sayılanlar sınırlı değildir.
Auto Home, üçüncü parti broker ve web sitelerinden gelen rezervasyonlar için bir acente/aracı görevi görür. Rezervasyon onay konfirmasyonları kiracıya e-posta yoluyla iletilecektir. Faturaların gerekli olması halinde, bunların Auto Home tarafından değil, rezervasyon yapılan kaynak tarafından düzenlenmesi gerekir.

Kapsamlı sigorta yaptırıldığında, kiracıya araç kullanma hakkı vermek ve bir kaza durumunda aracı teminat altına almaktır. Kiracının kusurlu görülmesi durumunda Auto Home Türkiye lokasyonları, kiracıyı uğradığı tüm kayıpların telafi edilmesi için yasal takip hakkını saklı tutar.

Auto Home'a yapılan çağrılar kaydedilebilir.
Auto Home herhangi bir zamanda bir kiralamayı iptal etme ve hizmeti reddetme hakkını saklı tutar.
Promosyonlar
Rezervasyon sırasında kullanılan tüm promosyon kodları uygulanır ve gösterilen fiyata dahil edilir. Tahsilat sırasında promosyonlarla ilişkili tüm şartlara uyulmalıdır.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi