BRK Car Rental Araç Kiralama Koşulları

BRK Car Rental Araç Kiralam Koşulları

 • SÜRÜCÜ BİLGİSİ Kiralayacağınız aracı yalnızca rezervasyon formunda belirtilen kişi tarafından kullanabilir. 3. kişiler tarafından aracın kullanılması halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Minimum yaş ve ehliyet şartları araçların listelendiği ekranda yazmaktadır.
 • YEDEK SÜRÜCÜ Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Ek sürücü tanımlanması günlük ücrete bağlıdır.
 • ARAÇ KİRALAMA SÜRESİ Araç kiralama süresi minimum 24 saat. 24 saatten daha az süreli kiralamalarda 24 saat ücreti uygulanır.
 • KİLOMETRE SINIRLAMASI Kilometre sınırı ile ilgili satış temsilcilerimizle iletişime geçiniz.
 • ÖDEME KOŞULLARI Araç rezerve ederken ön ödeme tutarını ya da tamamını kredi kartınız ile ödemeniz gerekir. Ön ödeme yöntemini seçerseniz; kalan bakiyeyi kredi kartı ve ya nakit olarak araç tesliminde ödeyebilirsiniz.
 • PROVİZYON – DEPOSİTO Provizyon miktarları araçların listelendiği ekranda yazmaktadır. Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar için kira ücretinin dışında kredi kartınızdan teminat depoziti olarak provizyon alınır. Provizyon teminat tutarının kredi kartından çekilmesi değil, araç kiralama süresince teminat miktarının bloke edilmesidir. Bunun için kiralama başlangıcında müşterinin adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratına eklenir.
  Provizyon, kiralanan aracın teslim alındığı gibi geri verilmemesi halinde gerekli durumlarda kullanılmak üzere teminat olarak alınır. Aracın sorunsuz iade edilmesi durumunda söz konusu teminat tutarı bloke uygulanan kredi kartından 7-10 iş günü içinde kaldırılır.
 • SİGORTA VE GÜVENCELER Kiralayacağınız aracı yalnızca rezervasyon formunda belirtilen kişi tarafından kullanabilir. 3. kişiler tarafından aracın kullanılması halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Minimum yaş ve ehliyet şartları araçların listelendiği ekranda yazmaktadır.
 • SÜRÜCÜ BİLGİSİ Tüm araçlarımız kaskoludur. Kasko, kiralanan araçta meydana gelen maddi zararları ve hırsızlık gibi kiralama sözleşmesinden kaynaklanan zararları teminat altına alan bir sigortadır. Ayrıca araçlarda oluşan kullanımdan kaynaklanmayan mekanik arızalar kasko kapsamında olmamakla üye işyerinin sorumluluğundadır. Yine 3. şahıslara gelebilecek zararlar Trafik Sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır.Sigortanın geçerli olabilmesi için;Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 24 saat içinde aracın kiralandığı üye işyerine teslim edilmesi gerekir.
  Kaza, çift taraflı ise; karşı tarafın ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.
  Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında kullanılması ve ya kiracının %100 kusurlu olarak kaza yapması durumunda kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulur.
  Rapor tutturulmayan veya eksik yada geçersiz evrak durumlarda kiracı sigortadan yararlanamaz.Aşağıdaki hallerde sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır;Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
  Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
  Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
  Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
  Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
  Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
  Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
  Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi
  Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
  Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
  Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
  3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.
 • TESLİM VE İADE Kiralamış olduğunuz araç belirtilen saatte ve yerde teslim edilir, teslim alınır. Havalimanı oto kiralama noktalarında, doğru uçuş bilgileri ve saatlerini rezervasyon sırasında bildirmek müşterinin sorumluluğundadır. Uçuş bilgilerini önceden bildirdiğinizde havaalanı geliş ve gidişinizde zamanında karşılanmanız kolaylaşmış olacaktır. Aracın belirlenen teslim saatinden geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kira ücreti tarafınızdan tahsil edilir. Aracın belirlenen teslim saatinden erken teslim edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
 • ARAÇ YAKITI Araç, kiralama başlangıcındaki yakıt seviyesinde teslim edilir. Fazla yakıtla dönen kiralık araçlarda yakıt iadesi yapılmaz. Eksik yakıt teslimi durumunda yakıt ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir.
 • REZERVASYON İPTAL VE DEĞİŞİKLİĞİ Rezervasyon değişiklikleri, tedarikçi firmanın araç ve program uygunluğuna göre yapılmaktadır. Yapılacak değişikliğin (uzatma, ekstra hizmet vb.) bir bedeli varsa, tahsil edilir.Rezervasyon değişikliğinde;Kiralama başlangıç saatinden 24 saatten fazla bir süre varsa, tüm rezervasyon alanlarını değiştirebilirsiniz.
  Kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kaldığında, yapılacak olan değişiklikler sadece kiralama süresi uzatma, araç iade lokasyon değişikliği ile sınırlıdır.Rezervasyon iptalinde ise,Kiralama başlangıç saatinden 24 saatten fazla bir süre varsa, ücretsiz iptal edilebilir. Alınan tüm tutar 1-2 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.
  24 saatten az bir süre kaldığında alınan tutardan 1 günlük kiralama bedeli kesilerek iade edilir.
  Tedarikçi firma tarafından yaşanılabilecek herhangi bir aksi durumda (araçların hasarlanması, doğal afet vb durumlar dahildir),rezervasyon en az 2 gün öncesinden müşteriye bilgi verilmek koşulu ile Vivi tarafından iptal edilebilir.
 • ARAÇ SORUMLULUĞU Firmamızda müşteri memnuniyeti esas olup; kiracının, araç tesliminde üye işyeri ile araç kiralama sözleşmesi imzalarken iş bu kiralama koşullarında belirtilen lehine hususları gözetmesi ve herhangi bir çelişki durumunda kiralayana karşı haklarını gözetebilmemiz için tarafımızı derhal bilgilendirmesi beklenir.Kira süresi başlamadan önce BRK CAR RENTAL iletişim bölümünden bildirilmeyen iptal durumlarında ön ödeme para iadesi söz konusu değildir.Örneğin; Eksik belgeler yüzünden teslim alınamayan, rezervasyonda belirtilen tarih ve saatte lokasyona gidilip araç teslim alınmaması durumlarında.Kiracı olarak,eğer herhangibir konuda hala memnuniyetsizliğiniz bulunmaktaysa ve şikayet talebiniz varsa şikayet mektubunuzu ve taleplerinizi kiralama süresi bittikten sonra müşteri hizmetleri servisimize info@brkcarrental.com’a yazılı olarak göndermeniz gerekmektedir. Daha sonra sizin adınıza tarafımızdan araştırma başlatılacaktır. En kisa süre içerisinde size yardımcı olabilmemiz açısından lütfen e-postanızla birlikte rezervasyon numaranızı ve rezervasyonunuza iliskin tüm dökumanları göndermenizi rica ederiz.BRK Car Rental sistemleri üzerinden araç kiralamak isteyen müşteriler yukarıdaki kiralama koşullarını bildiğini ve onayladığını kabul ederek iş bu kiralama işlemini gerçekleştirir.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi