Aytaşlar Araç Kiralama Koşulları

Aytaşlar Otomotiv Araç Kiralama Koşulları

Kiralama Süresi

Kiralama süresi en az 24 saattir. Araç teslimatında gecikme durumunda, her geçen saat için günlük ücretin 1/3'ü hesaplanır. Toplamda 3 saati aşan gecikmelerde ise CDW (Kasko) ücreti dahil tam günlük ücret uygulanır.

Uzun Süreli Kiralamalar

Uzun süreli kiralama için minimum kiralama süresi 30 gündür ve bu durumda özel fiyatlar sunulmaktadır. Detaylı kiralama fiyatları ve koşulları hakkında bilgi almak için lütfen +90 532 064 83 31 numaralı telefonu arayarak Aytaşlar Rentacar Rezervasyon Merkezi ile iletişime geçebilir veya size en yakın Aytaşlar Rent A Car Ofisi'ni arayabilirsiniz.

Tek Yön Kiralama

Araç, teslim alındığı şehirden farklı bir şehirde iade edildiği takdirde, kiralama süresine bakılmaksızın "tek yön ücreti" uygulanır. Tek yön ücreti bilgileri için lütfen rezervasyon merkezini arayarak veya size en yakın Aytaşlar Rent a Car Ofisi'ne başvurarak bilgi alabilirsiniz.

Araç Teslim Alma - Araç Bırakma

24 saat kesintisiz hizmet sunulan uluslararası havalimanları ofislerinde, günün her saatinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. Diğer ofislerde ise mesai saatleri içinde araç teslimi ve teslim alma işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Uluslararası havalimanları dışında, mesai saatleri dışında gerçekleşen araç teslimatları ve iadeleri de yine ücretsiz olarak sağlanır.

Havalimanları Hizmet Ücreti

Uluslararası havalimanlarındaki Aytaşlar rent a car ofislerinden yapılan kiralamalarda, havalimanı hizmet ücreti alınmaz.

Sürücü Belgesi - Kullanım Yaşı

Araç kiralayabilmek için en az 22 yaşını doldurmuş ve geçerli en az 2 yıllık ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Ancak lüks araçlarda araç kiralamak için en az 25 yaşında olmak gerekmektedir.

İlave Sürücü

Araç, kiracı dışındaki kişiler tarafından kullanılabilmesi için, ilgili sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyet belgeleri ile sürücü belgesi gerekliliklerine uygun olmaları ve bu bilgilerin sözleşmeye kaydedilmesi şartına bağlıdır. Aksi takdirde, herhangi bir kayıt olmaksızın ve kazanın kaydı bulunmayan bir sürücü tarafından aracın kullanıldığının tespit edilmesi durumunda, sigortalar geçersiz hale gelebilir.

Fiyatlara Dahil Olan - Olmayan Hususlar

Fiyatlara, araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko gibi temel hizmetler dahildir. Bununla birlikte, yakıt, köprü ve otoyol ücretleri, trafik cezaları, sigortalar, tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil edilmiştir. Ayrıca, Aytaşlar Rent a Car, fiyatlarını ve belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

Trafik Cezaları

Türkiye'deki trafik yasaları, otoyollarda en fazla 120 km/saat, şehirlerarası yollarda 90 km/saat ve şehir içlerinde ise 50 km/saat hız sınırı belirlemektedir. Park ettiğinizde, "Park Yasağı" işaretlerine dikkatlice uymalısınız. Trafik yasalarına uymama ve kiralayanın kusurundan kaynaklanan herhangi bir ihlal durumunda, trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç iadesinden sonra Aytaşlar Rent A Car'a ulaşan trafik cezaları, kiracıya yansıtılacak ve ilgili tutar nakit veya kredi kartı (mail order) ile tahsil edilecektir. Araçların resmi veya yerel yetkililer tarafından herhangi bir nedenle alınması durumunda geçen zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilecektir.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi