Yavuz Rent Araç Kiralama Koşulları

Yavuz Rent A Car Koşulları

Yavuz Rent A Car Sürücü Gerekli Belgeler

 1. Kimlik Kartı
 2. Kredi Kartı
 3. Ehliyet
 • Ekonomi ve orta sınıf araçlar için 1 yıllık ehliyet
 • Üst sınıf için 1 yıllık ehliyet

Yavuz Rent A CarAraç Kiralama Koşulları

a. Yavuz Rent A Car Araç Kiralama Sürücü Yaşı

Araç kiralama işlemi yapılırken araç segmentlerine göre kiralama yaşı değişmektedir. Sürücü yaş sınırları şu şekildedir;
 • Ekonomik ve orta sınıf: 18 ve 25 yaş
 • Üst sınıf araçlar için: 25 yaş

b. Yavuz Rent A Car Kredi Kartı Ödemi Yöntemi

Araç kiralama işlemlerinde kredi kartı zorunluluğu vardır. Kredi kartının kişinin adına olması gerekmektedir.

Kiralanan Araç Hakkında

a. Yavuz Rent A Car Depozito ve Provizyon

Yavuz Rent A Car araç kiralama şirketinde aracın grubuna göre ön provizyon 1.000 TL bloke edilmektedir.

b. Provizyon Kaldırılması

Kiralama işlem süresinin bitiminden aracı Yavuz araç kiralama firmasına teslim ettikten sonra provizyon kaldırılmaktadır.

Yavuz Rent A Car Kilometre Sınırı

Günlük kiralamalarda kilometre sınırı 250 km’dir.

Yavuz Rent A Car Yakıt Tüketimi

Araçlar kontratta belirtilen yakıt miktarında teslim edilmelidir. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlardan yakıt farkı ve hizmet ücreti alınmaktadır. Yavuz Rent A Car araçlarını benzin depo ikaz ışığı yanmadan teslim etmektedir. İçinde fazla miktar benzin varsa bunun ücreti ödenmez.

Yavuz Rent A Car Sigortaları ve Güvencesi

Kiralanan araç; çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır.
Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlarda trafik sigortası limitleri dahilinde korumaya alınmıştır.
Uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir.
Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

Yavuz Rent A Car Ek Hizmetler

 • İlave Sürücü (Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.)
 • Bebek ve Çocuk Koltuğu
 • Navigasyon Cihazı
 • Şehir Dışı Araç Teslimatı

Yavuz Rent A Car Önemli Bilgiler

 • Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşmede ve teslim formunda yazılı kişi/kişiler kullanabilir. Söz konusu belgelerde belirtilmeyen üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek her türlü hasarda hiçbir sigorta güvencesi geçerli değildir.
 • Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz.
 • Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.
 • Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Yavuz Rent A Car firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

Miniyol Araç Kiralama

Yavuz Rent A Car firması araç kiralama işlemlerinizi miniyol.com’dan veya Miniyol telefon uygulamamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Telefon uygulamamızı Google Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.
Kiralama boyunca 7/24 Yavuz Rent A Car firmasına ya da Miniyol’un destek ekiplerine ulaşabilirsiniz. https://www.miniyol.com/destek sayfası üzerinden rezervasyon iptal veya değişimi, tedarikçi koşulları, ödeme ve fatura konuları gibi birçok konuda destek alabilirsiniz. Dilerseniz 0850 304 69 63 numaralı çağrı merkezimizden ya da destek@miniyol.com e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi