Yol 24 Araç Kiralama Koşulları

Yol 24 Araç Kiralama Koşulları

Yol 24 Araç Kiralama Sürücü Gerekli Belgeler

 1. Kimlik Kartı
 2. Kredi Kartı
 3. Ehliyet

Sürücü Yaşı Ve Sürücü Belgesi

Kiralama işlemi yapabilmek için gerekli olan ehliyet ve yaş koşulları şu şekildedir:

 • Ekonomik sınıf araçlar için 2 yıllık ehliyet
 • Orta sınıf araçlar için 3 yıllık ehliyet
 • Üst ve lüks sınıf araçlar için 5 yıllık ehliyet

*Latin alfabesini kullanmayan kullanıcılar (örneğin, Rusya, Çin, Suriye vb.),araç kiralama işlemi sırasında kendi ehliyetlerinin yanı sıra geçerli bir uluslararası ehliyet ve (T.C. vatandaşı olmayanlar için) pasaportlarını ibraz etmek zorundadır.

Yol 24 Araç Kiralama Koşulları

Yol 24 Araç Kiralama Sürücü Yaşı

Kiralama işlemi yapılırken araç segmentlerine göre kiralama yaşı değişmektedir. Sürücü yaş sınırları şu şekildedir;

 • Ekonomi sınıfı araçlar için: En az 22 yaş
 • Orta sınıf araçlar için: 23 yaş
 • Üst ve lüks sınıf araçlar için: 26 yaş

Kiralama Süresi

Kiralama süresi minimum 1 gündür (24 saat). Rezervasyonlar için 59 dakikalık bir gecikme opsiyonu bulunmaktadır, gecikmeler 1 saati aştığında günlük kira ücreti tam gün olarak uygulanır.

Depozito

Kiralama işlemi yapabilmek adına kişinin kendi adına düzenlenen bir kredi kartı talep edilmektedir. Kiralanan aracın grubuna bağlı olarak, ekonomik grup araçlar için en az 2000 TL, orta grup araçlar için 2500 TL ve üst grup araçlar için 3000 TL tutarında bir depozito kredi kartından alınır.

Findeks Sorgulaması

Rezervasyonunuzun kesinleşip aracınızı alabilmeniz için, tüm gruplar için finansal analizin YOL 24 RENT A CAR kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Finansal analiz işlemi, www.findeks.com üzerinden T.C. kimlik numaranız ve T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranız kullanılarak gerçekleştirilir. Bu bilgilerin alınmasının ardından, T.C. bankalarında kayıtlı olan GSM numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir.

Yakıt

Araçlar, teslim edildikleri yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı, teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %30 arasında bir hizmet ücretiyle birlikte kiracıdan talep edilecektir.

Tek Yön Kiralamalar

Aracın bir ofisten teslim alınıp başka bir ofise iade edilmesi durumunda, YOL 24 RENT A CAR tarafından belirlenen tek yönlü ücret olan 3,50 TL+KDV uygulanır.

Ek Sürücü

Aracı kiralamış olan kişinin dışında bir başka kişinin aracı kullanabilmesi için, kiralama başlangıcında geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin sözleşmeye yazılması, ek sürücünün sözleşmede imza atması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Bu kurala uyulmadığı durumlarda, alınan sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı ile aracı kullanan kişi tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.

Ek Hizmetler

Ek HizmetGünlük / Kiralama BaşınaFiyat (1 - 15 Gün)Fiyat (+15 Gün)
GPS / NavigasyonGünlük80 TL35 TL
Bebek / Çocuk KoltuğuGünlük100 TL50 TL
Ek SürücüGünlük50 TL35 TL
Ek 250 kmKiralama Başına250 TL250 TL
Ek 500 kmKiralama Başına400 TL300 TL

Sınır Dışı Politika

Araçların Türkiye sınırları dışına çıkması izin verilmemektedir.

İptal, İade ve Değişiklik

Aracı alış saatinden 2 saat öncesine kadar iptal talebinizi bildirmeniz durumunda, kiralama için ödediğiniz toplam tutar kredi kartınıza iade edilecektir.

Ancak, planlanan araç alış saatinizde firmaya bildirimde bulunmadan aracı almaktan vazgeçmeniz veya alış saatine 2 saatten daha kısa bir süre kala iptal talebinizi bildirmeniz durumunda, bir günlük ücret kesintisi yapılacaktır. Kalan tutar ise kredi kartınıza iade edilecektir.

Trafik Cezaları - HGS / OGS

Trafik cezaları kiracıya aittir. Yol 24 Rent a Car tarafından ödenen trafik cezaları için 10 TL + KDV servis ücreti ayrıca tahsil edilir. Aracın trafikten alıkonulması durumunda, bu süre kiralama süresine eklenir.

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS/OGS hizmeti için kullanım ücreti ve ek olarak 10 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrıca tahsil edilir.

Sigorta ve Güvenceler

Araçlarda, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından belirlenen kasko değerleri üzerinden %4 muafiyetli rent a car kaskosu bulunmaktadır. Herhangi bir hasar, kaza vb. durumlarda, riskinizi kendi limitlerinize göre ayarlayabilmeniz için alt tarafta bulunan güvence paketlerini satın alarak koruma sağlayabilirsiniz. Bu güvence paketleri, hasar, kaza vb. durumları kapsamaktadır.

Sigorta ÇeşidiAçıklama1 - 15 Gün16 - 30 Gün
Mini Hasar Sigortası

Aracın kaportasın da oluşabilecek 5 cm ve  altında ki (çizik, ezik, göçük) maddi hasarları 500 TL’ye kadar rapor bulunmaksızın beyanınızla karşılama hakkı tanımaktadır.

400 TL200 TL
LCF(Lastik-Cam-Far) SigortasıLCF, rapor vermeye gerek olmaksızın, lastikler, cam ve farlarda oluşabilecek hasarları ve 600 TL'ye beyanla koruma altına alır. Hasar, aracın birde fazla parçasında olmamalıdır. Sadece tek taraflı hasarlarda geçerlidir.300 TL150 TL
Tam Sigorta Güvencesi (SCDW)Kaskoda bulunan muafiyet tutarlarını ve tüm riskleri ortadan kaldıran ful sigorta paketidir.500 TL200 TL
Genç Sürücü Paketi (+1)Yaş grubu araç kiralamaya uygun değilse, yaşınıza ek olarak 1 yaş ekleyerek araç kiralayabilme hakkı sağlamaktadır. Mini Hasar Sigortası ile birlikte alınması zorunludur.200 TL110 TL

Önemli Bilgiler

 • Sigorta genel şartlarına göre, aşağıdaki durumlar sigorta teminatı dışında tutulmaktadır:
 1. Aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında kullanılması
 2. Yasal hız sınırlarının aşılması
 3. Aracın hatalı kullanımı
 4. Kira kontratı üzerinde adı yazılı olmayan bir kişiye aracın kullanılması
 5. Kaza ve alkol raporlarının alınmaması
 6. Aracın ve raporların 24 saat içinde Yol 24 Rent a Car Türkiye merkez ofisine ulaştırılmaması durumlarında kiracının hasar sorumluluğu devam etmektedir.
 • Kaza durumunda, aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı unutmamanız önemlidir. Aksi takdirde, sigortalar geçersiz kabul edilecek ve kiracı, tüm hasar bedelleri ve üçüncü şahıslara verilen maddi veya manevi kayıplarla birlikte sorumluluk üstlenecektir. Yol 24 Rent a Car, gerektiğinde önceden haber vermeden kiralama fiyatlarını, koşullarını ve rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi