Leader Araç Kiralama Koşulları

Leader Rent Araç Kiralama Koşulları

Leader Rent Araç Kiralama Gerekli Belgeler

Araç teslimi sırasında Leader Rent ofislerinde, talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:
 • Kimlik Kartı
 • Ehliyet
  • Ekonomi sınıf araçlar için: Minimum 1 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Orta sınıf araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Üst sınıf araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI

Leader Rent firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.
 • Ekonomi sınıf araçlar için: 21 yaş (19 - 21 yaş arası için genç sürücü paketi uygulanabilir.)
 • Orta sınıf araçlar için: 23 yaş (21-23 yaş arası için genç sürücü paketi uygulanabilir.)
 • Üst sınıf araçlar için: 25 yaş (23-25 yaş arası için genç sürücü paketi uygulanabilir.)

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında Leader Rent ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır.

Depozito

Leader Rent firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Araç sınıflarına göre talep edilen depozito tutarları aşağıda belirtilmiştir:
 • Ekonomi sınıf araçlar için: 1500 TL
 • Orta sınıf araçlar için: 2000 TL
 • Üst sınıf araçlar için: 3000 TL

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Leader Rent firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 30 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Leader Rent firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. KM aşımı 2,5 TL/km olarak ücretlendirilir.
KİRA GÜNÜ
GÜNLÜK KM SINIRI
AYLIK KM SINIRI
 
EKO-ORTA
ÜST-LÜKS
EKO-ORTA
ÜST-LÜKS
0 - 1
300
300
3500
3500
2 - 6
250250
 
 
7 - 14180180
 
 
15 - 17155155
 
 
18 - 30134134
 
 
31+134134
 
 

YAKIT

Leader Rent firması araçların depoları teslim ettiği seviyede teslim almaktadır. Aracı teslim almadan önce yakıt göstergesini lütfen kontrol ediniz.

EK HİZMETLER

 • Ek sürücü
 • Navigasyon
 • Bebek - Çocuk Koltuğu

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.
 

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyetlidir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

REZERVASYON İPTALİ VE ÜCRET İADESİ

Leader Rent  firması ön ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamını iade eder.

Ön ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.

 • 1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.
 • 4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.
 • 8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.

Müşteri herhangi bir bilgi vermeden aracı teslim almaya gelmezse herhangi bir ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

ÖNEMLİ BİLGİ

Aracı teslim almaya gelen misafirin kimlik ve ehliyet belgesinin yeni olması zorunludur, aksi bir durumda araç teslimatı sağlanmayacaktır.

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma findeks sorgusu yapacaktır. Minimum 1300 findeks notu istenmektedir.

Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Leader Rent  firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

GENEL KİRALAMA KOŞULLARI

Leader Rent  firması genel kiralama koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi