Ayes Araç Kiralama Koşulları

Ayes Rent A Car Araç Kiralama Koşulları

Ayes Araç Kiralama Gerekli Belgeler

Araç teslimi sırasında AYES ofislerinde, en az bir tanesinin çipli olması şartıyla talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:

 • Kimlik Kartı
 • Ehliyet
  • Ekonomi Sınıf Araçlar için: Minimum 4 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Orta Sınıf Araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Üst Sınıf ve SUV tipi Araçlar için: Minimum 6 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI

AYES firması araç teslimi sırasında araç segmentlerine göre belirlenmiş minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırları aşağıda belirtilmiştir.

 • Ekonomi Segment Araçlar için: En az 24 yaş
 • Orta Segment Araçlar için: En az 26 yaş
 • Üst sınıf ve SUV tipi Araçlar için: En az 28 yaş

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında AYES ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir ya da iki kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır. Kiralayacağınız araç tipine göre yanınızda bulundurmanız gereken kredi kartı sayısı aşağıda belirtilmiştir.

 • Ekonomi ve orta sınıf araçlar için: Tek kredi kartı
 • Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: Çift kredi kartı

DEPOZİTO

AYES firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından-ya da kartlarından- belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutarlar aşağıda belirtilmiştir:

 • Ekonomi sınıf araçlar için: 750 TL
 • Orta sınıf araçlar için: 1250 TL
 • Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için: 2500 TL

*Not: Üst sınıf ve SUV tipi araçlar için en az 2 kredi kartı talep edilmektedir. Bu kartların her birine 1250 ’er TL toplamda 2500 TL provizyon uygulanır.

Farklı Koşullar

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir.

Provizyonun Kaldırılması:

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı AYES firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 10 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

AYES firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Km limitinin aşıldığı durumlarda ekonomik ve orta grup için 0,30 TL , Üst, Suv, 9-Pax ve Lüks gruplar için 0,50 TL olarak km başı ücret alınacaktır.

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

1

400

 

 

2

400

 

 

3

400

 

 

4

400

 

 

5

400

 

 

6

400

 

 

7

300

 

 

8

300

 

 

9

300

 

 

10

270

 

 

11

240

 

 

12

240

 

 

13

240

 

 

14

240

 

 

15

190

 

 

15+

175

 

 

YAKIT

AYES firması araçları yakıt depoları tam dolu olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretini ve ilave olarak 50 TL servis ücreti size yansıtılır.

EK HİZMETLER

 • Ek sürücü için 15 TL kişi başı ücret uygulanmaktadır. 12 gün ve üzeri kiralamalarda ve aylık kiralamalarda sabit 250TL‘dir. En fazla 2 ek sürücü kabul edilir.
 • Navigasyon günlük 30 TL’dir. 12 gün ve üzeri kiralamalarda ve aylık kiralamalarda sabit 600 TL'dir.
 • Bebek koltuğu günlük 10 TL’dir. 12 gün ve üzeri kiralamalarda sabit 250 TL’dir.
 • Mini hasar sigortası günlük 20 TL’dir. Aylık kiralamalarda bu ücret 450 TL’dir.
 • Süper mini hasar sigortası günlük 25 TL’dir. Aylık kiralamalarda sabit 600 TL’dir.
 • Kış lastiği günlük 10 TL'dir. Aylık kiralamalarda 250 TL'dir.

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.

YOL YARDIM

Acil durumlarda arayabileceğiniz telefon numarası: 0850 455 1 555-0532 607 20 47

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır. Uygulamakta olduğumuz sigorta şartlarımızda hasar muafiyeti söz konusu değildir. Bununla birlikte, uygun bir şekilde kayıt altına alınmamış (kaza tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan tarafların belgeleri vb.) hasarlar bedelleri münhasıran kullanıcıya aittir. Zabıt altına alınmamış hasarlarda, sürücü beyanı ile hasar onarım işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ BİLGİ

Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında AYES firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi