Central Araç Kiralama Koşulları

Central Rent A Car Araç Kiralama Koşulları

Central Araç Kiralama Gerekli Belgeler

Araç teslimi sırasında Central ofislerinde talep edilen belgeler, sürücü belgesi sınırlamalarıyla birlikte aşağıda belirtilmiştir:
 • Kimlik Kartı
 • Ehliyet
  • Ekonomi sınıf araçlar için: Minimum 1 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Orta sınıf araçlar için: Minimum 2 yıllık ehliyet zorunludur.
  • Üst sınıf araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet zorunludur.

SÜRÜCÜ YAŞI

Central araç kiralama firması araç teslimi sırasında minimum sürücü yaşı sınırlaması uygulamaktadır. Minimum sürücü yaşı sınırı aşağıda belirtilmiştir.
 • Orta sınıf araçlar için: 23 yaş (*Not:21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydi ile orta sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.)
 • Üst sınıf araçlar için: En az 25 yaş gereklidir.

KREDİ KARTI

Araç teslimi sırasında Central ofislerinde depozito tutarının karşılanması için, sürücünün adına düzenlenmiş bir kredi kartı bulundurulması zorunluluğu vardır.

Depozito

Central firması araç teslimi sırasında, sürücünün kendi adına kayıtlı kredi kartından belli bir tutara provizyon uygulamaktadır. Bu tutar aşağıda belirtilmiştir:
 • Ekonomi sınıf araçlar için: 500 TL
 • Orta sınıf araçlar için: 750 TL
 • Üst sınıf araçlar için: 2000 TL
 • Lüks sınıf araçlar için: 3500 TL

Provizyonun Kaldırılması

Provizyonlar, yolculuğunuzun ardından aracı Central firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde azami 7 iş günü içerisinde kaldırılmaktadır.

KİLOMETRE SINIRI

Central firmasının, kira gün sayısı ve uygulanacak km limitine ilişkin detaylı tablosu aşağıdadır. Günlük kiralamalarda kilometre aşım bedeli, ekonomi  sınıf araçlar için 0,30 tl, orta sınıf araçlar için 0,40 tl, üst sınıf araçlarda 0,50 tl'dir.  

KİRA GÜNÜ

GÜNLÜK KM SINIRI

AYLIK KM SINIRI

 

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

EKO ARAÇ

LÜKS ARAÇ

1

400

400

3000

3000

2

400

400

 

 

3

400

400

 

 

4

400

400

 

 

5

ttl 3000

ttl 3000

 

 

6

ttl 3000

ttl 3000

 

 

7

ttl 3000

ttl 3000

 

 

8

ttl 3000

ttl 3000

 

 

9

ttl 3000

ttl 3000

 

 

10

ttl 3000

4ttl 3000

 

 

11

ttl 3000

ttl 3000

 

 

12

ttl 3000

ttl 3000

 

 

13

ttl 3000

ttl 3000

 

 

14

ttl 3000

ttl 3000

 

 

15

ttl 3000

ttl 3000

 

 

15-30

ttl 3000

ttl 3000

 

 

 

YAKIT

Central firması araçları yakıt depoları tam dolu olarak teslim etmektedir. Yakıt deposunu teslim aldığınız seviyenin altında iade etmeniz halinde; araç teslim formunda belirtilmiş olan yakıt seviyesi ile iade yakıt seviyesi arasındaki yakıt ücretin provizyon tutarından alınmaktadır. Eksik yakıt bedeline ek olarak %15 hizmet bedeli eklenecektir.

EK HİZMETLER

 • Ek sürücü
 • Navigasyon
 • Bebek koltuğu

SINIR ÖTESİ POLİTİKASI

Araçların ülke sınırlarını geçmesine izin verilmemektedir.
YOL YARDIM

SİGORTALAR VE GÜVENCELER

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Koruma kapsamını ihlal eden durumlar araç teslimi sırasında imzanıza sunulacak olan belgede belirtilmektedir. Lütfen aracı teslim alırken bu belgeyi dikkatle okuyunuz.

ÖNEMLİ BİLGİ

Araç teslim almaya gidildiğinde, firma findeks sorgusu yapacaktır.
Hgs ve ogs kullanım bedeline %20 ek hizmet bedeli uygulanacaktır.
Kiracı sözleşme konusu aracı, Trafik Kanun ve Talimatları doğrultusunda ve özenle kullanacak, trafik kurallarına riayet edecektir. Kiracı, Karayolları Kanunu, Yönetmeliği ve ilgili tüm mevzuata uymak zorundadır. Kiracı, sürücü olarak bu yükümlülüklerinden habersiz olduğunu iddia ederek sorumluluktan kurtulamaz. Kiracı mevzuata aykırı davranışlar sonucu oluşan her türlü hukuki ve cezai masraflardan sorumludur. Kiralananın Kiracıya teslimi sonrasında ilgili araca kesilen ve Kiracı tarafından ödenmeyen trafik cezalarını, ilgili cezanın içinde Kiraya Veren tarafından ödenecek ve her işlem için Trafik Para Cezası tutarının %20’si kadar ve en fazla 100TL olacak şekilde hizmet bedeli uygulanarak kiracıdan tahsil edecektir. Kiracı, ilk yazılı bildirim üzerine derhal, ayrıca mahkeme kararı gerekmeksizin Kiraya Verenin ödemek durumunda kaldığı bedeli ve hizmet bedeli, cezai şart vb. her ne ad altında olursa olsun tüm ek ücretleri ödemeyi peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.
Aracın teslim tarihinden daha önce bir tarihte iade edilmesi durumunda; iade yapılacak tutar, toplam kiralama süresini kapsamaz. Aracın misafir tarafından kullanıldığı günlerin ücreti, toplam kiralama ücretinden düşülerek, aracın kullanılmadığı günlerin bedeli iade edilir. Bu bedel söz konusu tarihteki araç kiralama tutarı üzerinden hesaplanır.
Miniyol üzerinden yapılan rezervasyon uzamalarında devam eden sözleşmeleriniz ile ilgili doğrudan aracı teslim ettiğiniz Central ofisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir, günlük uzama bedelleri ve uygunluklar konusunda şube iletişim numaralarına linkten ulaşabilirsiniz.
Yukarıda içeriği belirtilen başlıklar haricindeki diğer kiralama koşulları, araç teslimi sırasında Central firması yetkilisi tarafından imzanıza sunulacak şekilde size tebliğ edilir. Lütfen aracı teslim almadan önce size sunulan belgeyi okumayı unutmayınız.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi