AloCar Araç Kiralama Koşulları

Alocar Araç Kiralama Koşulları

Alocar Araç Kiralama Sürücü Gerekli Belgeler

 1. Kimlik Kartı
 2. Kredi Kartı
 3. Ehliyet

AlocarAraç Kiralama Koşulları

a. Alocar Araç Kiralama Sürücü Yaşı

Araç kiralayabilmek için en az 25 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

b. Alocar Araç Kiralama Kredi Kartı Ödemi Yöntemi

Araç kiralama işlemlerinde kredi kartı zorunluluğu vardır. Kredi kartının kişinin adına olması gerekmektedir.

Alocar Araç Kiralama Ek Hizmetler

 • Ek sürücü, Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.       
 • Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları, sigortalar, tek yön ücreti, araç teslim etme, teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dâhil değildir.

Alocar Araç Kiralama Önemli Bilgiler

 • En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3 ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır.
 • Alocar fiyat, koşul ve tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.
 • Araçları kullanırken yasal hız kurallarına uymalısınız.
 • Park ederken, park yasağı işaretlerine uyunuz.
 • Kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir.
 • Araç bırakıldıktan sonra Alo Rent a Car'a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Miniyol Araç Kiralama

Alocar araç kiralama işlemlerinizi miniyol.com’dan veya Miniyol telefon uygulamamızdan gerçekleştirebilirsiniz. Telefon uygulamamızı Google Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. miniyol.com ve telefon uygulamamız üzerinden destek talebi oluşturarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Sorgulama

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.

Şifrenizi mi unuttunuz?

Şifrenizi hatırladınız mı?

Üye Girişi