Arama yapın

Yarıyıl Tatilinde Sizi Dinlendirecek Rota Önerileri

Yarıyıl Tatilinde Sizi Dinlendirecek Rota Önerileri
Sinan Daşpınar
Yarıyıl tatili hem çocuklar için hem de ebeveynler için hem dinlendirici hem de kış aylarını güzelleştiren bir süreç olmaktadır. Ülkemizde birçok zenginlik mevcut olmakta ve kış tatilleri için kusursuz mekanlar da beraberinde gelmektedir.
İçerik Başlıkları
  • Seferihisar
  • Göcek
  • Amasya
  • İğneada
  • Amasra
  • Bartın
  • Uludağ
  • Kartalkaya
  • Bolu
Yarıyıl tatili hem çocuklar için hem de ebeveynler için hem dinlendirici hem de kış aylarını güzelleştiren bir süreç olmaktadır. Ülkemizde birçok zenginlik mevcut olmakta ve kış tatilleri için kusursuz mekanlar da beraberinde gelmektedir. Keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmek adına birçok aktiviteler de mevcut olmaktadır. Ayrıca kış aylarında ulaşım zorluğu olacak düşüncesinin aksine ulaşım oldukça rahat olmakta ve ayrıca tatilciler araba kiralama firmaları aracılığı oto kiralama imkanına sahip olarak daha rahat ve konforlu tatil geçirme fırsatına da sahip olmaktadır.

Seferihisar

Kış aylarını daha keyifli ve sıcak hale getirmek için Seferihisar yarıyıl tatili için keyifli bir tercih olmaktadır. İzmir'e hava yolu ya da kara yolu ile ulaşım sağladıktan sonra isteyen kişiler araç kiralama hizmeti alarak kendileri ulaşım sağlayabilmektedir. Seferihisar Türkiye'nin sakin şehri ününe sahip olmakta ve sahip olduğu doğa güzellikleri ile birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. İzmir merkezden 45 km uzaklıkta olan Seferihisar'a ulaşım oto kiralama aracılığı ile 45 dakika kadar sürmektedir.

Göcek

Göcek diğer adı ile Türkiye'nin Paris'i eşsiz güzelliklere sahip olmaktadır. Göcek'e ulaşım oldukça kolay olmakla birlikte şehir dışından gelen tatilciler için araç kiralama aracılığı ile gezi yapılması oldukça keyifli olmaktadır.

Amasya 

Karadeniz Bölgesi’nin önemli illeri arasında yer alan Amasya, misafirlerine pek çok farklı olanak ile birlikte keyifli tatil imkanı sunmaktadır. İl sınırları içerisinde yer alan tarihi yerleri ile misafirlerin dikkatini çeken yapılara ev sahipliği yapan Amasya kış tatili için iyi bir alternatif olarak öne çıkmaktadır.
 
Yarıyıl Tatilinde Rota Önerileri

İğneada

Trakya’nın saklı cenneti olan İğneada, İstanbul’a oldukça çok yakın olması yanında doğası, tarihi, yemekleri ve farklı aktiviteler ile imkan sağlaması ile yarıyıl gezileri için harika bir tatil rotası olmaktadır. Karadeniz kıyısında, Bulgaristan sınırına çok yakın mesafede bulunan şehir, longoz ormanlarının içinde yer almaktadır.
Yurt dışında tatil düşünenler! Avrupa’da bilinmeyen rotaları Miniyol blogundan okuyabilirsiniz.

Amasra

Yemyeşil doğası keyifli aktiviteleri ile birlikte harika tatil tercihi olan Amasra İstanbul ile 6 saat mesafede yer almaktadır. Kış tatili için araba kiralama ile oldukça keyifli ve kolay ulaşıma sahip olmaktadır.

Bartın

Karadeniz'de yer alan Bartın kış aylarında yağmur eşliğinde keyifli tatil için oldukça doğru tercihler arasında yer almaktadır.

Uludağ

Kayak merkezi olan Uludağ kış tatilinin vazgeçilmez bir rotası olarak öne çıkmaktadır. Birçok kış ve kar aktiviteleri ile hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli vakitler geçirmeye olanak sağlamaktadır.

Kartalkaya

Kartalkaya kayak aktiviteleri için oldukça geniş bir alana sahip olmaktadır. Kış tatilinin hakkını vermek için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır.

Bolu

Doğa güzellikleri ile ormanları ve atmosferi ile her göreni kendine hayran bırakan bir mekan olan Bolu kış tatili alternatifleri arasında yer almaktadır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.