Arama yapın

Türkiye'nin Tarihi Otelleri

Türkiye'nin Tarihi Otelleri
Sinan Daşpınar
Türkiye tarihi dokusu ve eşsiz mekanlarıyla tarih ve kültür turizmine hizmet vermektedir. Eşsiz mimari ve muhteşem konseptleriyle gezip görülmesi gereken en güzel mekanlardır.
İçerik Başlıkları
  • Four Seasons Sultanahmet
  • Savon Hotel
  • Pera Palace Hotel
  • Divan Çukurhan Otel
  • Şerbetçi Konak
  • Sumahan On The Water Otel
  • Cheltikov Otel
Türkiye tarihi dokusu ve eşsiz mekanlarıyla tarih ve kültür turizmine hizmet vermektedir. Eşsiz mimari ve muhteşem konseptleriyle gezip görülmesi gereken en güzel mekanlardır.

Four Seasons Sultanahmet

Sultanahmet Camii yanında yüzlerce yıllık Neo Klasik mimari, sivri kemerler, çiniler ve kubbelerle süslü bir konakta hizmet veren Four Seasons Hotel İstanbul Sultanahmet, 65 tane şık dekorasyonlu odası ve 200’den fazla personeliyle hizmet sunuyor. Araç kiralama hizmeti alarak İstanbul gezinizin keyfini sürebilirsiniz. Arzu ederseniz yürüme mesafesinde pek çok yer gezebilir, isteğinize bağlı olarak araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Sultanahmet Camii yanında, Neo klasik Mimariyle, çiniler, kemerler ve kubbelerle süslenmiş bir konaktır. Bu gün Four Seasons Hotel Sultanahmet adıyla hizmet vermektedir. 200’ü aşkın personeli ve 65 adet şık, modern dekorasyonlu odasıyla Konuklarını ağırlamaktadır. Osmanlı mutfağının hakim olduğu otelde gurme şefler hizmet vermektedir. A’YA Teras Kafe’de şarabınızı içebilir, zengin kahvaltınızı alabilirsiniz.

Savon Hotel  

1860’lı yıllarda yapıldığı tahmin edilen yapı uzun yıllar zeytinyağı fabrikası ve Sabunhane olarak kullanılmıştır. Bir avluya çılan U şeklindeki yapı Osmanlı mimarisi olarak yapılmış, taş tonozlar ve kemerler kullanılmıştır. 1960’lara kadar zeytinyağı ve sabun imalathanesi olarak kullanılmıştır. 2001 yılında restore edilmeye karar verilerek çalışmalara başlanarak Mayıs 2003 yılında otel olarak hizmete başlamıştır. Savon Hotel Antakya’ da olup, Antakya havaalanına 20km mesafede bulunmaktadır. Savon Hotel, 36 lüks, 2 si jakuzili, 4 süper lüks ve 3 de süit odası bulunmaktadır. Odalarında aradığınız tüm konforu bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. 150 kişilik restoranında ulusal ve beynelmilel lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. 250 kişilik şömineli bar- oyun odasıyla 250 kişilik toplantı salonu bulunmaktadır. Bulunduğunuz noktadan en kolay ulaşım yolu araba kiralama hizmeti alabilirisiniz.
 
Türkiye'nin Tarihi Otelleri
 

Pera Palace Hotel

Pera Palace Hotel, 19. Yüzyılın sonlarında başlayan bir hikayenin başkahramanıdır. Dünyaca ünlü Orient Express, 1888 de Paris, İstanbul seferlerine başladığı sırada, yolcularına alışık oldukları yüksek standartları sunabilmek amacıyla kurulmuştur. O tarihte beklenen konforu sağlayabilen otel bulunmadığından, 1182 yılında Pera Palace Hotel inşaatı başlatılmıştır. 1895 yılında ise görkemli bir baloyla açılarak boşluğu doldurmuştur. Pera Palace Mustafa Kemal Atatürk’ e de ev sahipliği yapmıştır. 1917 yılında pek çok defa konuk olarak Cephe dönüşlerinde evi gibi kullanarak önemli kararlar alarak üst düzey misafirlerini ağırlamıştır. 101 nolu odası doğumunun 100. Yılı olan 1981 yılında Atatürk’ün şahsi eşyalarının bulunduğu müze oda olarak hizmet vermeye başlamıştır. En sevdiği renkler olarak tüm Atatürk evlerinde kullanılan gün doğumu (Şafak) rengi kullanılmıştır. Araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak seyahatlerinizi eşi bulunmaz anlara çevirebilirsiniz. Hayallerinizi aşan konfor ve ayrıcalıklardan size düşeni alabilirsiniz.

Divan Çukurhan Otel

Divan Çukurhan, şehir merkezine yakınlığı ve muhteşem dokusu, eşsiz dekoru ve eksiksiz servisiyle konuklarına ev sahipliği yapmaktadır. Divan Çukurhan Otel Ankara otelleri arasında benzersiz bir yapıya sahiptir. Dünya Anıtlar Fonu’nca hazırlanan kurtarılması gereken 100 anıt yapı arasında bulunmaktadır. Divan Çukurhan Ankara Otel, 2007 yılında başlayıp 2010 yılında biten restorasyon çalışmalarıyla aslına sadık bir restore işlemi görmüş bulunmaktadır. Gezilerinde tarihi doku ve otantik bir doku arzu edenler için unutulmaz anlara ev sahipliği yapmaktadır. Oto kiralama hizmetinden ayrıca yararlanılabilecektir. 

Şerbetçi Konak 

Şerbetçi konak, Safranbolu’ da Karabük ilçesinde bulunmaktadır. 150 yıllık bir yapı olarak dördüncü kuşak aile üyeleri tarafından konuklarına ev sahipliği yapmaktadır. Aslına uygun doku korunarak restore edilen muhteşem konak’ ta kerpiç duvarlar ve kireç badana halen kullanılmaktadır. Altı odasında konuklarını ağırlayabilen konakta her türlü konfor sunulmaktadır.
 
600 metre karelik bahçesinde gölgelikten meyveliğe tüm ağaçlar bulunup, kuşlara ve sincaplara da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca muhteşem bahçesinde 40 kişilik restoranıyla kahvaltı, akşam yemekleri sunulmaktadır. Şehir merkezinde bulunan Şerbetçi Konağına Arnavut Kaldırımından yürüyerek 5 dakikada ulaşılabilmektedir. Araba kiralama hizmeti alarak aile işletmesi olarak hizmet veren kuruluşa ulaşabilirsiniz. 

Sumahan On The Water Otel

Bütün dünyada eşsiz bir konuma sahip, Boğaz’ın tüm güzelliklerine sahip Çengelköy kıyısında eşi bulunmaz konumdadır. Muhteşem dokusuyla Sumahan on the Water 13 odayla konuklarına unutulmaz ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul tarihi yarımada’ sının eşsiz manzarasına hakim noktada, içeri girdiği andan itibaren konuklarını büyülemektedir. Adeta zamanı durdurarak dış dünyadan uzaklaştırmaktadır. Araç kiralama kolaylık olarak değerlendirilebilmektedir. Sumahan On The Water İstanbul’ da bulunduğundan ne kadar övgü alsa hakkıdır dedirten görsel zarafeti ve muhteşem dokusuyla sizi karşılamaktadır.

Cheltikov Otel

Çeltikov oteli, Rus Çeltikov ailesinin Kars’a yerleştikten sonra 1877/1896 yıllarında kendilerine konak olarak yapmıştır. Sonraki dönemlerde Rus hükümetine teslim edilen konak, Opera Binası olarak kullanılmıştır. Rusların Kars’ı terk etmesinden sonra askeri ecza deposu, sübyan mektebi, Opera, Hastane, doğumevi olarak kullanılmıştır. En son hekim evi olarak hizmet verdikten sonra ise 2011 yılında Çeltikov Otel olarak hizmete başlamış bulunmaktadır. Günümüzde Doğu Anadolu Kars Kültür ve Turizmine katkı sunmaktadır. Çeltikov Hotel, Yurt içi ve yurt dışı uluslararası kongre, konferans, toplantı ve seminerlere ev sahipliği yapmaktadır. Profesyonel ekibi, muhteşem konseptiyle modern teknolojiyle kusursuz hizmet vermektedir. Oto kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. 
 
Ayrıca kış mevsimi de gelmişken termal oteller de oldukça iyi bir seçenek olabilir.

 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.