Arama yapın

Türk Dizilerinin Çekildiği Yerler

Türk Dizilerinin Çekildiği Yerler
Sinan Daşpınar
Miniyol sizler için sevilen ve popüler olan dizilerin nerede çekildiklerini araştırdı. Hadi gelin birlikte hangi diziler nerede çekilmiş bir bakalım.
İçerik Başlıkları
  • Miniyol sizler için sevilen ve popüler olan dizilerin nerede çekildiklerini araştırdı. Hadi gelin birlikte hangi diziler nerede çekilmiş bir bakalım.
  • Çukur Dizisi Nerede Çekildi?
  • Kırmızı Oda Nerede Çekiliyor?
  • Kardeşlerim Nerede Çekiliyor?
  • Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?
  • Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor?
  • Aşk Mantık İntikam Nerede Çekiliyor?

Miniyol sizler için sevilen ve popüler olan dizilerin nerede çekildiklerini araştırdı. Hadi gelin birlikte hangi diziler nerede çekilmiş bir bakalım.

Çukur Dizisi Nerede Çekildi?

Genç, asi bir rock'n roll yıldızı Yamaç (Aras Bulut İynemli) aşkı bulur, sevdiği kızla evlenir ve balayı için Paris'e doğru yola çıkar. Hayatının bu güzel bölümünde birkaç gün sonra, mafya ailesinin reisi annesi Sultan (Perihan Savaş) onu orada takip eder ve İstanbul'a geri getirir. Bu büyülü şehrin bir mahallesi olan Çukur'da yakın zamanda kaçtığı ailenin başına geçmesini emreder.
 
Dizi İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Balat’ta, Paris’te ve Berlin’de çekilmiştir. Balat, toplum arasında tehlikeli bir yer olarak adlandırılmasına rağmen dizi sayesinde bu mahallenin aslında söylendiği kadar tehlikeli olmadığı ortaya çıktı.

Kırmızı Oda Nerede Çekiliyor?

Kırmızı Oda Türk dizisi, Gülseren Buğdaycıoğlu'nun Madalyonun İçinde (Madalyonun İçi) adlı romanında yer alan gerçek hayat hikayelerine dayanmaktadır.
 
Doktor Hanım (Binnur Kaya) İstanbul'da bir terapist kliniğinin sahibi olan başarılı bir terapisttir. Ofis odası, dekorasyon olarak kullanılan kırmızı renk nedeniyle Kırmızı Oda olarak bilinir. Meslektaşları Doktor Piraye (Tülin Özen),Doktor Deniz (Burak Sevinç) ve Doktor Ayşe (Meriç Aral) ile birlikte çalışmaktadır. Dizi Beykoz ve Üsküdar’da çekilmektedir.

Kardeşlerim Nerede Çekiliyor?

Kardeşlerim dizisi, güçlü bir kardeşliğin temel dayanaklarını vurguluyor. Yürek burkan hikaye, tek dertleri hayat mücadeleleri olan dört kardeşin etrafında dönüyor. İniş ve çıkışlarına rağmen, kardeşler düşerek tekrar ayağa kalkarken birbirlerine tutunurlar.
 
İnsanların sordukları sorulardan bir tanesi "Kardeşlerim nerede çekiliyor?" sorusu oluyor. Kardeşlerim dizisi Fatih ve İstabul’un farklı ilçeleri içerisinde çekilmektedir.

Masumlar Apartmanı Nerede Çekiliyor?

İnci (Farah Zeynep Abdullah) abisi ve dedesi ile birlikte yaşayan genç bir kızdır. Yıllar önce annesi onları terk ettikten sonra, İnci güven sorunu yaşar ve kimseyi yalnız bırakmamak için elinden geleni yapar.
 
Bu nedenle İnci, alkolik erkek arkadaşı Uygar'dan (Alper Saldıran) bile ayrılamaz. Diğer yandan Han (Birkan Sokullu) babası Hikmet ve üç kız kardeşi Safiye (Ezgi Mola),Gülben (Merve Dizdar) ve Neriman ile yaşamakta olan yakışıklı ve başarılı bir iş adamıdır.
 
Safiye (Ezgi Mola) ve Gülben (Merve Dizdar) temizlik hastası iki kadındır ve sebzeleri dört defa sabunla yıkayarak temizlerler. Ayrıca mikrop kapmasınlar diye de mutfaklarına hiç kimseyi sokmazlar. 
 
Masumlar apartmanı dizisi genel olarak İnci ve iki temizlik manyağı kız kardeşe sahip Han ile olan ilişkisini ele alıyor. Dizi İstanbul’da Balat ve Beyoğlu ilçelerinde çekilmektedir.

Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova

Hikaye 1970'lerde İstanbul'da başlıyor ve Adana'nın, Çukurova'nın bereketli topraklarında devam ediyor. Züleyha (Hilal Altınbilek),üvey kardeşi Veli (Mustafa Acilan) ve baldızı ile birlikte İstanbul'da yaşayan genç ve güzel bir kızdır. İstanbul'un ünlü bir semtinde terzi olarak çalışıyor ve sevgilisi Yılmaz (Uğur Güneş) ile evlenmeyi hayal ediyor.
 
Yılmaz, araba tamircisi olarak çalışan çalışkan bir adamdır. Ailesi uzun zaman önce vefat ettikten sonra başkası tarafından büyütüldü. Yılmaz'ın zengin bir hayatı yoktur ama sevgilisi Züleyha'yı mutlu etmek için her şeyi yapabilir.
 
Bir Zamanlar Çukurova dizisi hikayesinde Züleyha ve Yılmaz'ın efsanevi aşkını izleyeceksiniz. Dizi genel olarak Adana ve Mersin’de çekilmektedir.

Aşk Mantık İntikam Nerede Çekiliyor?

Dizide Garson olarak çalışmakta olan Esra maddi sıkıntılar yüzünden bunalır ve hayat standardını değiştirmek için Mühendis olan Ozan ile evlenir. Fakat bu evlilik beraberinde maddi ve manevi sıkıntıları getirir. Daha sonra evliliği bitirmek zorunda kalırlar. Boşanma kararının ardından boşanırlar ve Ozan bir yazılım şirketi açarak çok zengin bir insana dönüşür. Aradan bir süre geçtikten sonra Esra Ozan'ın şirketinde işe başlar.
 
Aşk Mantık İntikam dizisi İstanbul'da çekilmektedir. Balat gibi renkli mekanlarda çekilecek olan dizinin ayrıca stüdyo sahneleri de bulunmaktadır.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.