Arama yapın

Tasarruflu Araç Seyahati Nasıl Olur?

Tasarruflu Araç Seyahati Nasıl Olur?
Sinan Daşpınar
Seyahatlerde harcamaların ucu bazen kaçabilmektedir. Bundan dolayı Miniyol ucuz bir seyahat için öneriler verdi.
İçerik Başlıkları
  • Gezi Planı Yapın
  • Yakıt Alım Önerileri
  • Sürüş Hızı
  • Araç Bakımı
  • Acil Destek Paketi Hazırlayın
  • Atıştırmalıklar
  • Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?
  • Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Uzun yolculuklarda kiminin tercihi araba olmaktadır. Bu daha önce tercih etmediğini bir seyahat biçimiyse, kesinlikle tavsiyemizi dinleyin ve bu yola çıkın! Küçük ya da uzun bir tatil planı yapabilir birçok şehri, kasabayı keyfinize göre gezebilirsiniz. Bu yolculuklar sırasında yeni yerler keşfedebilir, farklı fırsatlara denk gelebilirsiniz. Eğer ki uzun yola çıkacak bir arabanız yoksa Miniyol’un geniş çaplı seçeneklerinden yararlanarak araç kiralama yapabilirsiniz. Miniyol bu tavsiyeye ek olarak uzun yolculukları uygun maliyete getirebilmeniz için önerilerde bulundu.

Gezi Planı Yapın

Bir plan yapmanız tatilinizi en verimli şekilde ve tasarruf ederek seyahat etmenizi mümkün kılmaktadır. İstediğiniz lokasyonları, lokasyonlar arası uzaklığı, varış yerlerini mutlaka öğrenin. Konaklama ve restoran seçeneklerini, görülmesi gereken yerleri de kaydetmeyi, bu yerlere rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
 

Yakıt Alım Önerileri

Gelen zamlarla birlikte artan yakıt fiyatlarını düşününce alternatiflere yönelmek çok olası.  Bu noktada tasarruflu yolculuk için şehir dışında bulunan yakıt istasyonlarını tercih edebilir seyahat puanları, indirim sağlayan kredi kartı, üyelik kartı kullanabilirsiniz.
 

Sürüş Hızı

Genelde hızlı gitmenin daha tasarruflu olacağına dair yaygın bir inanç olsa da aslında bu yanlıştır. Yol güvenliğiniz ve yakıt verimliliğiniz için yavaş gitmeniz daha iyi olacaktır.
 

Araç Bakımı

Yolculuklardan önce lastiklerinizi, motorunuzu kontrol ettirmelisiniz. Aracın ön muayenesini yaptırmadığınız zaman olası bir arızayla karşılaşabilir, tatiliniz ya da yolculuğunuz yarıda kalabilir. 
 

Acil Destek Paketi Hazırlayın

Başka bir önerimiz ise ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri paketlemek olacaktır. Bu sayede seyahat esansında bu şeylere ekstrem ücretler ödemek zorunda kalmazsınız. Havlu, güneş kremi gibi plaj ürünlerini, şarj cihazlarınızı, kamera-saat pillerinizi bu kutuya ekleyerek ucuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.
 

Atıştırmalıklar

Seyahatleriniz sırasında tasarruf sağlamak için atıştırmalıklar da hazırlayabilirsiniz. Yolculuğunuza çıkmadan önce kek, börek ve poğaça gibi kalan atıştırmalıkları yapabilirsiniz. Bu yemek ücreti ödemenizi, dışarıdan yemek yemenizi önleyerek avantajlı yolculuk geçirmenize yardımcı olacaktır.
 

Miniyol Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Miniyol uygulamasına veya web sitesine hızlı şekilde üye olarak araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz. Kampanyalar hakkında bildirimler alarak özel puan sistemi ile ödeme fırsatına sahip olun! İşlemleriniz hakkında soru sormak ve bilgi almak için 0850 304 69 63 numaralı telefonumuzu arayın!
 

Araç Kiralamada Neden Miniyol?

Miniyol’da %100 ücret iade güvencesi, 7/24 çağrı merkezi, kullanıcı odaklı tasarım, güvenli ödeme, özel asistan, dijitalleşen geleneksel süreçler, gelişmiş filtreleme özellikleri vardır. Türkiye’nin yeni nesil araç kiralama motoru Miniyol ile farklı firmalar arasından taleplerinize en uygun olan araçları hızlı şekilde bulabilirsiniz.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.