Arama yapın

San Marino Müzeleri

San Marino Müzeleri
Sinan Daşpınar
San Marino’da bulunan müzeler oldukça ilgi çekicidir. Turistlerin sıkça ziyaret ettiği ve merak uyandırıcı birbirinden farklı birçok müze bulunmaktadır. Tarihi daha iyi anlamak ve tarihin dokusunu yakından görmek isteyenler için müzeler büyük bir öneme sahiptir.
İçerik Başlıkları
    • San Francesco Müzesi / The Museum of San Francesco
    • Antik Silah Müzesi / The Museum Of Ancient Arms
    • Modern ve Çağdaş Sanat Galerisi / The Gallery of Modern and Contemporary Art
    • Ferrari Müzesi / The Ferrari Museum
    • San Marino İşkence Müzesi / The San Marino Museum of Torture
San Marino’da bulunan müzeler oldukça ilgi çekicidir. Turistlerin sıkça ziyaret ettiği ve merak uyandırıcı birbirinden farklı birçok müze bulunmaktadır. Tarihi daha iyi anlamak ve tarihin dokusunu yakından görmek isteyenler için müzeler büyük bir öneme sahiptir. Dönem kültürlerinin anlaşılmasında önemli bir yere sahip olan müzeleri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
 
Dünyada görmeniz gereken diğer müzeler için tıklayın!

San Francesco Müzesi / The Museum of San Francesco

Tarihinin 1400’lü yıllara kadar uzandığı bilinen müze özellikle dini anlamda büyük bir öneme sahiptir. İçerisinde dini heykeller ve tablolar bulunan müze her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Farklı teknikler kullanılarak özenle işlenmiş olan heykeller oldukça dikkat çekici bir güzelliğe sahiptir. Ayrıntıların tek tek işlendiği birçok heykel müze içerisinde sergilenmektedir. 

Antik Silah Müzesi / The Museum Of Ancient Arms 

Adından da anlaşıldığı üzere silah ve zırhların sergilendiği bir müzedir. Müze içerisinde birçok çağa ait silahlar sergilenmektedir. Zırh, kılıç ve ateşli silahlardan oluşan pek çok silah çeşidi müze içerisinde sergilenmektedir. San Marino müzeleri arasında yoğun olarak turist çekmektedir. Özellikle tarihin silahlar üzerinde ki etkisini yakından görmek isteyenler için kültür dolu bir ziyaret olacaktır. 

Modern ve Çağdaş Sanat Galerisi / The Gallery of Modern and Contemporary Art 

Ruhunu sanat ile beslemek isteyenlerin vazgeçemediği bir müze olan modern ve çağdaş sanat galerisi içerisinde birçok eser barındırmaktadır. 800’den fazla görülmeye değer eserin bulunduğu müze mimarisi ile de dikkat çekmektedir.
Ulaşım derdi olmadan müze gezmek istiyorsanız sanal müze rehberimize buradan ulaşabilirsiniz!

Ferrari Müzesi / The Ferrari Museum

Araba tutkunlarında hayranlık uyandıran ve görenlerin hayran kaldığı Ferrari müzesi içerisinde birçok araba sergilenmektedir. Arabaların ihtişamlı görüntüsü ve tarihi dokusunu daha yakından görmek isteyenler için ideal bir müzedir. 

San Marino İşkence Müzesi / The San Marino Museum of Torture 

Eski kent merkezinde bulunan müze ülkenin en sık ziyaret edilen müzelerinden biridir. İşkence aletlerinin sergilendiği bu müze aslına bakıldığında oldukça korkutucu olabilmektedir. Herkesin ziyaret etmeye cesaret edemediği işkence müzesi şehir merkezine 10 metre uzaklıkta bir mesafededir. İçerisinde sergilenen aletler yakından incelendiğinde oldukça ürkütücü olduğu görülebilmektedir. İşkence aletleri farklı dönemlerde farklı amaçlar için kullanılmıştır. Girişte verilen küçük bir kitapçıkta aletler ile ilgili bilgi verilmektedir.

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.