Arama yapın

Okula Dönüş Kırtasiye Listesi

Okula Dönüş Kırtasiye Listesi
Sinan Daşpınar
Okul dönemi açılmak üzere olduğu için özellikle çocukların heyecanını paylaşıyoruz. Miniyol’un okul dönemi için hazırladığı okula dönüş kırtasiye listesi hazırlamıştır.
İçerik Başlıkları
    • Temel Okul Eşyaları
    • Hijyeni Unutmayın 
    • Kıyafet Listesi 
    • Çalışma Masası ve Kitaplık

Miniyol Blog siz değerli okuyucularımız için okula dönüş kırtasiye listesi oluşturdu. Kırtasiye listemiz özellikle minik okuyucularımıza veya ebeveynlere hitap edecektir.

Temel Okul Eşyaları

Özellikle okula ilk defa başlayacak olan minikleri eksiksiz okula göndermeniz için temel okul eşyaları sıralaması hazırladık. Öğretmenlerinin belirttiği kalınlıkta, çizgili veya kareli defterlerle beraber müzik defteri, resim defteri ve not defteri de alınmalıdır. Kurşun kalem ve renkli kalemleri özellikle rahatlığına dikkat ederek, keçeli kalemleri de kumaş üzerinden çıkıp çıkmadığına dikkat ederek almayı unutmayınız. Okul eşyaları alırken güzel silen bir silgi seçmeye özen gösterin veya yumurta silgileri tercih edin çünkü silgilerini birçok kere kaybedecek. Kırtasiye alışverişi yaparken dosya almayı unutmamak gerek yoksa verilen kağıtlar kırışacak yıpranacak veya yırtılacaktır. Resim öğretmeninin isteğine göre boya ve fırçaları satın alabilirsiniz. Boş A4 kağıtları evde bulunması gereken materyallerdendir. Yapıştırıcı, zımba ve makas okulda ihtiyaç duyulacak diğer eşyalardan birisidir.
 
Defterlerin kaplanması ve etiket yapıştırılması özellikle ilkokula giden çocuklar için elzemdir. Bu malzemeleri de kırtasiye alışverişi yaparken es geçmemek gerekmektedir. Müzik öğretmeninin tercihine göre flüt veya melodika müzik dersi için ihtiyaç duyulacaktır. Anaokulu öğrencileri içinse oyun hamuru gibi oyun aktiviteleri yapabileceği şeylrer de mantıklıdır. Okul eşyaları alışverişini tamamen tamamlamış bulunmamaktayız. Kalemleri için bir kalemlik, suluk, resim çantası, beslenme kabı ve sırt çantası okul alışverişi için gereklidir.
 
kirtasiye-esyalari

Hijyeni Unutmayın 

Korona sebebiyle çocuklara gerekli hijyen eğitimi ve hijyen gereçleri verilmelidir. Birkaç yedek maske çocuğunuzun gerektiğinde zor durumda kalmadan değiştirmesini sağlayacak ve dezenfektan veya kolonya ellerini temiz tutmasını sağlayacaktır. Islak ve kuru mendiller de tuvalet vb. gibi alanlarda hijyeni sağlamaya yardımcı olacaktır.

Kıyafet Listesi 

Okul üniforması kıyafet listesi için en önemli maddelerden birisidir. Kıyafet listesi aynı zamanda kız öğrenciler için kilotlu çorap ve takı da içermektedir. Beden eğitimi dersi için eşofman ve spor ayakkabısı da gerekli olacaktır. Yedek bir hırka da kıyafet listesi için kış aylarında gereklidir.

Çalışma Masası ve Kitaplık

Çalışma masası ve kitaplık çocuğunuzun vücut gelişimini bozmadan ders çalışabilmesi, etkili ve düzenli çalışabilmesi için gereklidir. 

Miniyol'daki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Aydınlatma Metni ’ni inceleyebilirsiniz.